Ale kino+
CROMO

NEWSY FILMOWE. Telewizyjny słynny "The Amazing Race" w Krakowie

NEWSY

Telewizyjny słynny "The Amazing Race" w Krakowie

The Amazing Race - edycja izraelska - to już trzecia seria realizowana w Krakowie, a druga przy udziale Krakow Film Commission.

W tym roku, (7 kwietnia), uczestnicy programu wykonywali zadania na terenie miasta. Miejsca, które odwiedzili w Krakowie to m.in.: Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach, Rynek Główny w Krakowie, ul. Szeroka, Szkoła Baletowa przy ul. Św. Tomasza 37, ul. Grodzka, bulwary wiślane w okolicach smoka wawelskiego, Dworzec Główny PKP, a także Kopalnia Soli w Wieliczce.

Pierwsza edycja realizowana 6 lat temu była amerykańska. Kolejna edycja - australijska, odbyła się w listopadzie 2010 roku (już przy udziale Krakow Film Commission).

Krakow Film Commission przy współpracy z warszawską firmą Bow&Axe Entertainment, której przedstawicielem jest Marek Nowowiejski, odpowiadała za wszelkie formalności związane z pozyskaniem zgód oraz pozwoleń na realizację zdjęć do programu w lokacjach krakowskich.

- W roku ubiegłym Amazing Race, po raz pierwszy przy współpracy Krakow Film Commission, zorganizowaliśmy część odcinka edycji australijskiej. Dzięki fachowej współpracy z Krakow Film Commission , w tym roku postanowiliśmy zorganizować realizację całego odcinka edycji izraelskiej właśnie w Krakowie - akcentuje Marek Nowowiejski - osoba odpowiedzialna za realizację większości odcinków odbywających się w Europie.

The Amazing Race, (potocznie TAR), to program, w którym drużyny składające się z dwóch znających się osób ścigają się dookoła świata. Wyścig podzielony jest na etapy. Przeważnie, jeden odcinek to jeden etap (org. leg). Drużyna, która jako pierwsza przybywa na metę (org. pit stop) wygrywa nagrodę. Natomiast drużyna, która znajdzie się na mecie ostatnia, najczęściej zostaje wyeliminowana. Zdarzają się jednak wyjątki, gdyż niektóre etapy są etapami bez eliminacji (org. non-elimination leg). Gra toczy się do momentu, gdy w programie pozostaną trzy drużyny. Drużyna, która przybędzie pierwsza na metę ostatniego etapu (org. final leg) wygrywa nagrodę główną.

8 kwietnia 2011, JB / Organizatorzy

© Stopklatka Sp. z o.o.


SZUKAJ NEWSA

rok
miesic
sowa kluczowe


NEWSYPREMIERY