Ale kino+
Zaginiony 2
Film. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
komedia, Francja/Niemcy, 2002, 107 min.
reżyseria: Alain Chabat
obsada: Christian Clavier, Gerard Depardieu, Gérard Depardieu, Jamel Debbouze, Monica Bellucci
Premiera w Ale kino+: 27.08.2011 r.
5.00
343
10 głosy | 104 miejsce w rankingu
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Przyjaciele Asterix i Obelix, bohaterowie serii komiksów René Goscinnego i Alberta Uderzo, wracają z nową misją - tym razem na polecenie królowej Egiptu, Kleopatry. W roli władczyni włoska piękność Monica Bellucci.

Pozostający pod jarzmem Imperium Rzymskiego Egipt, rządzony jest przez piękną Kleopatrę (Monica Bellucci). Władczyni, zdegustowana ciągłymi uwagami Juliusza Cezara o wyższości Rzymian nad Egipcjanami, rzuca wyzwanie. Jeśli w ciągu trzech miesięcy jej naród zbuduje na środku pustyni najpiękniejszy na świecie pałac, Cezar będzie musiał publicznie przyznać, że Egipcjanie są najpotężniejszym ludem na Ziemi. Głównym architektem szalonego projektu Kleopatry zostaje Numerobis (Jamel Debbouze), który zdaje sobie sprawę, że bez ingerencji sił nadprzyrodzonych czeka go klęska. Zwraca się o pomoc do Druida Panoramixa z Galii, znanego z warzenia tajemniczego eliksiru dającego nadprzyrodzoną siłę. Numerobisowi pomagają też wierni druhowie Panoramixa: Asterix (Christian Clavier), Obelix (Gerard Depardieu) i ich piesek Idefix.

"Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" to drugi z serii filmów o dzielnych Galach. Obraz, na który przeznaczono niebagatelną kwotę 50 milionów dolarów, zrobił we Francji zawrotną karierę. Obejrzało go ponad 15 milionów widzów. Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Maroku i na Malcie. W rolach głównych wystąpił niezastąpiony duet - Christian Clavier i Gérard Depardieu, a w Kleopatrę wcieliła się włoska piękność Monica Bellucci.

Pierwszy komiks opowiadający o przygodach Asterixa został wydany w 1961 roku. Do dziś powstało ponad 30 historii, sprzedanych na całym świecie w blisko 300 milionach egzemplarzy. Opowieści o dzielnym Galu stały się inspiracją do powstania licznych animacji, gier i, jak dotychczas, trzech filmów fabularnych.

KOMENTARZE - ARCHIWUM


pedro

Autostopowicz
postów: 26
08.08.2011 16:13
CYTUJ

Dla mnie to najlepsza część przygód dzielnych Gallów. To prawdziwe kino familijne, w którym znajdziemy wiele zabawnych sytuacji i dobre aktorstwo. No i film warto też zobaczyć dla pięknej Moniki Bellucci, która w roli Kleopatry jest rewelacyjna. To polecam starszym chłopcom.
Warto też zobaczyć w końcowych sekwencja Zinedine Zidane'a i kilka śmiesznych gagów. Z filmów wiele tekstów zapadło mi w pamięć np. "Jestem Idea, masz 2 nowe wiadomości".
Film ten oglądałem wiele razy by poprawić sobie humor.post edytowany 1 raz, ostatnio 08.08.2011 16:16

Anglik01

Absolwent
postów: 279
17.08.2011 02:33
CYTUJ

Swoją drogą, dowcip z Ideą to przykład tego, jak nawet najcelniejsze wice wynikające z zanurzenia w kontekście kulturowym potrafią z niego wypaść z biegiem czasu (i zbiegiem okoliczności), sprawiając niezamierzonego psikusa twórcom przekładu. Czy za pięć lat ktoś jeszcze będzie pamiętał, że Idea to była taka sieć telefonii komórkowej przed wykupieniem przez Orange? ;-)


Roksi1989

Autostopowicz
postów: 2
17.08.2011 15:27
CYTUJ

Ten film faktycznie może poprawić człowiekowi humor, zwłaszcza kiedy ogląda się tak świetnego aktora jakim jest Jamel Debbouze.

#marioxpl
perpignan
13.11.2011 12:29
CYTUJ

Madamme Czartoryjska-Meier (tłumacz) popisała się słabym wyczuciem specyficznego humoru francuskiego przez co teksty straciły conajmniej 30% z rozrywki.

SERIALE

BROADCHURCH 3

BROADCHURCH 3

Finałowy sezon jednego z najlepszych kryminalnych seriali ostatnich lat.


WIEM, KIM JESTEŚ

WIEM, KIM JESTEŚ

Kryminalne intrygi wyższych sfer w hipnotyzującym serialu produkcji hiszpańskiej.


FORTITUDE 2

FORTITUDE 2

Mieszkańcy miasteczka próbują dojść do siebie po tragicznych wydarzeniach sprzed roku.


ZAGINIONY 2

ZAGINIONY 2

Brytyjska produkcja łącząca najlepsze elementy klasycznego kryminału, thrillera i powieści obyczajowej.