Ale kino+
Kino Mówi: Sierpień
Film. Biały słoń

Biały słoń

Elefante blanco
dramat, Argentyna/Francja/Hiszpania, 2012
reżyseria: Pablo Trapero
obsada: Jeremie Renier, Jérémie Renier, Martina Gusmán, Ricardo Darin, Ricardo Darín
Premiera w Ale kino+: 2.08.2016 r.
343
Biały słoń
1
2

Film Pablo Trapero, twórcy znakomitego, nagrodzonego Srebrnym Lwem w Wenecji "El Clan" to historia dwóch katolickich księży działających na terenie argentyńskich slumsów. W obsadzie jeden z najlepszych argentyńskich aktorów Ricardo Darín ("Sekret jej oczu", "Dzikie historie"). Towarzyszy mu Jérémie Renier ("Braterstwo wilków", "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj").

Villa Virgen to bardzo niebezpieczne slumsy na przedmieściach Buenos Aires. Panuje tam bieda, korupcja i przemoc, a na jego terenie działają dwa wpływowe kartele narkotykowe. Na rzecz tamtejszej społeczności pracują przyjaciele Julian and Nicolas, dwaj katoliccy księża. Nicolas brał właśnie udział w nieudanej akcji, która skończyła się tragiczną śmiercią wielu mieszkańców wioski z rąk działających na tym terenie jednostek paramilitarnych. Po powrocie do wioski dołącza do Juliana, który nadzoruje budowę tutejszego szpitala. Na miejscu znajduje ukojenie w ramionach młodej i atrakcyjnej działaczki społecznej Luciany. W tym samym czasie narasta konflikt między kartelami i zaczyna robić się bardzo niebezpiecznie...

Wstrząsający thriller Pablo Trapero to bardzo gorzka i przerażająca opowieść o politycznym terrorze i jego konsekwencjach.
SERIALE

TOP OF THE LAKE 2

TOP OF THE LAKE 2

Kontynuacja serialu kryminalnego z Elisabeth Moss w roli głównej.


Valkyrien. Klinika przetrwania

Valkyrien. Klinika przetrwania

Pasjonujący norweski serial sensacyjny. Historia lekarza, który musi podjąć ryzyko, aby ratować chorą żonę.


HINTERLAND 3

HINTERLAND 3

Małe walijskie miasteczko, tajemnicze zbrodnie i bezkompromisowy detektyw, którego życie również kryje niejedną tajemnicę.


WIEM, KIM JESTEŚ

WIEM, KIM JESTEŚ

Kryminalne intrygi wyższych sfer w hipnotyzującym serialu produkcji hiszpańskiej.