Ale kino+
DICTE SEZON 3
Film. Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

Human Capital
dramat, Włochy/Francja, 2013 12
reżyseria: Paolo Virzì
obsada: Fabrizio Bentivoglio, Fabrizio Gifuni, Gigio Alberti, Guglielmo Pinelli, Luigi Lo Cascio, Matilde Gioli, Silvia Cohen, Valeria Bruni Tedeschi, Valeria Golino
Premiera w Ale kino+: 12.07.2016 r.
343
Najbliższe emisje:
18:05
poniedziałek23 stycznia
Przypominajka
13:05
środa25 stycznia
Przypominajka
Kapitał ludzki
© Against Gravity

Triumfator rozdania nagród Włoskiej Akademii Filmowej "David di Donatello" w 2014 roku i zdobywca wielu innych europejskich filmowych wyróżnień, obraz wybitnego włoskiego reżysera Paolo Virziego. Jest to opowieść o tym, ile tak naprawdę warte jest życie człowieka. W roli głównej, wielokrotnie nagradzana za tę wybitną kreację Valeria Bruni-Tedeschi.

Wieczór przed Wigilią w jednym z miasteczek w północnych Włoszech. Impreza szkolna dobiegła końca. Kelnerzy sprzątają jedzenie ze stołów. Jeden z nich wsiada na rower i jedzie do domu, a po drodze potrąca go samochód. Kierowca zostawia go w rowie i ucieka. Wypadek jest wynikiem serii niefortunnych zdarzeń, prowadzących do tragedii, w którą uwikłanych jest kilka osób. Dino (Fabrizio Bentivoglio) stara się o awans społeczny i za wszelką cenę chce zaprzyjaźnić się z Giovannim - bogatym ojcem chłopaka swej nastoletniej córki Sereny. Dzieli ich przepaść, ale Dino zdaje się tego nie zauważać, bo wierzy, że bogactwo to pełnia szczęścia. Decyduje się na bardzo ryzykowny interes, który przynosi mu kłopoty. Żona Giovanniego - Carla (Valeria Bruni-Tedeschi) przez całe życie wspierała męża w budowaniu fortuny. Przyjemność i blichtr to cały jej świat, ale czuje się niedoceniana i pomijana. Postanawia reaktywować istniejący w mieście teatr. Uniesiona emocjami angażuje się w krótki romans z profesorem teatrologii, a gdy sprawa wychodzi na jaw, ucina go w obawie, że może stracić wszystko. Jej syn Massimiliano żyje w beztroski sposób. Ma wszystko, o czym marzy, prócz Sereny, bo ta spotyka się z nim tylko z powodu ojca. Znacznie bardziej interesuje ją młody artysta Luca, który jest równie wrażliwy, jak ona. Serena wie, co jest w życiu najważniejsze i wydaje się dojrzalsza od dorosłych. Gdy podejrzenia w sprawie śmierci kelnera padają na Massimiliano, sprawy przybierają jednak nieoczekiwany obrót.

"Kapitał ludzki" to oparty na powieści Stephena Amidona o tym samym tytule filmowy thriller z elementami kina noir. Inteligentnie zbudowany, przedstawiający tę samą historię z kilku punktów widzenia, obraz pokazuje problemy i pułapki, jakie rodzą sobą degradacja kulturowa, przesadna chciwość i ambicja.

Reżyserem "Kapitału ludzkiego" jest włoski reżyser Paolo Virzi, znany z filmu "Coś pięknego", znajdujący się na liście najbardziej i najczęściej nagradzanych twórców filmowych Europejskiej Akademii Filmowej.


ALE KINO+ POLECA

10.00
CZWARTEK19 stycznia
Arizona w mojej głowie
Arizona w mojej głowie

Cichy i zamknięty w sobie Leonard, pracownik upadającej fabryki, musi wyruszyć w podróż…

11.40
CZWARTEK19 stycznia
Wszystkie odloty Cheyenne'a
Wszystkie odloty Cheyenne'a

Na wieść o chorobie ojca 50-letni były rockman wyrusza w podróż, ale przybywa za późno.…

15.40
CZWARTEK19 stycznia
Taklub
Taklub

dramat…SERIALE

DICTE 3

DICTE 3

Trzecia seria znakomitego duńskiego serialu kryminalnego.


DOKTOR THORNE

DOCTOR THORNE

Miniserial kostiumowy oparty na powieści Anthony'ego Trollope'a. W roli głównej znakomity aktor Tom Hollander.


VERA 6

VERA 6

W grudniu 6. sezon brytyjskiego serialu "Vera" z Brendą Blethyn w roli głównej.


INTRUZ

INTRUZ

Wciągająca i mroczna belgijska seria kryminalna rozgrywająca się w małej miejscowości w Ardenach.