Ale kino+
DICTE SEZON 3
Film. Koneser

Koneser

La migliore offerta
dramat, Włochy, 2013 12
reżyseria: Giuseppe Tornatore
obsada: Dermot Crowley, Donald Sutherland, Geoffrey Rush, Jim Sturgess, Liya Kebede, Philip Jackson, Sylvia Hoeks
Premiera w Ale kino+: 25.12.2016 r.
5.00
343
10 głosy | 13 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
22:15
sobota21 stycznia
Przypominajka
Koneser
© Fot. Monolith Films

Głośny film Giuseppe Tornatore ("Cinema Paradiso", "Malena") z Geoffreyem Rushem w roli głównej. Historia stroniącego od ludzi marszanda, który zakochuje się w tajemniczej zleceniodawczyni.

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) jest dyrektorem domu aukcyjnego. Żyje samotnie i niechętnie nawiązuje kontakty z ludźmi. Choć ma 63 lata, nigdy nie był w bliższej relacji z żadną kobietą, a jedyną osobą, którą można by nazwać jego przyjacielem jest Robert (Jim Sturgess), energiczny i utalentowany restaurator urządzeń mechanicznych pochodzących z minionych epok. Virgil woli obcować ze sztuką i luksusem. W tym celu potajemnie gromadzi własną kolekcję dzieł sztuki. Wszystko się zmienia za sprawą jednego telefonu. Dziedziczka wielkiej fortuny, Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks), powierza Virgilowi wycenę i sprzedaż zbioru rodzinnych antyków. Systematycznie jednak unika spotkania twarzą w twarz. Z jednej strony Virgil ma ochotę zrezygnować ze zlecenia, z drugiej jest zafascynowany tajemniczą kobietą i pragnie ją zobaczyć. Nowe obowiązki prowadzą go do wspaniałych rezydencji w Rzymie, Wiedniu i Pradze. Za sprawą Claire marszand przeżywa nieznane mu dotąd emocje. Z pomocą Roberta uczy się, jak zdobyć serce bojącej się świata kobiety.

"Koneser" jest najnowszym dziełem GIUSEPPE TORNATORE, autora takich filmów, jak "Cinema Paradiso" i "Malena", laureata Oscara oraz nagrody jury w Cannes. W tytułową rolę wcielił się Geoffrey Rush, znany z takich produkcji, jak "Piraci z Karaibów", "Zakochany Szekspir" i "Zatrute pióro" (obie role nominowane do Oscara) czy "Blask", za rolę w którym Rush otrzymał m.in. Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA. W 2011 roku aktor został po raz czwarty nominowany do Nagrody Akademii® za drugoplanową rolę w "Jak zostać królem". Na planie "Konesera" Rushowi partneruje Jim Sturgess ("Kochanice króla", "Jeden dzień"), którego polscy widzowie pamiętają najlepiej z roli Janusza w kinowym hicie "Niepokonani". W "Koneserze" w roli drugoplanowej wystąpił także Donald Sutherland ("Duma i uprzedzenie", "Parszywa dwunastka", "Zwykli ludzie"). Aktor był 7-krotnie nominowany do Złotych Globów. Statuetkę otrzymał dwa razy - za "Obywatela X" oraz "Na ścieżce wojennej". W rolę tajemniczej Claire wcieliła się pochodząca z Holandii była top modelka Sylvia Hoeks, która od 2005 roku z powodzeniem występuje w filmach i serialach telewizyjnych. Twórcą ścieżki dźwiękowej "Konesera" jest Ennio Morricone - autor muzyki do takich klasyków kina, jak "Za garść dolarów" i "Dobry, zły i brzydki" czy "Misja". "Koneser" był kręcony w najpiękniejszych miastach północnych Włoch, pełnych tajemnic i ukrytych zakamarków. Piękno tego regionu podkreślają zarówno zdjęcia Fabia Zamariona, jak i kostiumy Maurizia Millenottiego oraz scenografia Maurizia Sabatiniego.


ALE KINO+ POLECA

17.45
CZWARTEK19 stycznia
Melancholia
Melancholia

Cierpiąca na depresję Justine wychodzi za mąż za Michaela. Choroba nasila się podczas…

20.10
CZWARTEK19 stycznia
Chanel i Strawiński
Chanel i Strawiński

Coco Chanel jest zamożną projektantką mody. Igor Strawiński jest biednym uchodźcą z…

00.25
CZWARTEK19 stycznia
Bat 21
Bat 21

Wietnam, rok 1972. Podczas lotu rozpoznawczego nad terytorium wroga zostaje zestrzelony…SERIALE

DICTE 3

DICTE 3

Trzecia seria znakomitego duńskiego serialu kryminalnego.


DOKTOR THORNE

DOCTOR THORNE

Miniserial kostiumowy oparty na powieści Anthony'ego Trollope'a. W roli głównej znakomity aktor Tom Hollander.


VERA 6

VERA 6

W grudniu 6. sezon brytyjskiego serialu "Vera" z Brendą Blethyn w roli głównej.


INTRUZ

INTRUZ

Wciągająca i mroczna belgijska seria kryminalna rozgrywająca się w małej miejscowości w Ardenach.