Ale kino+
Kino Mówi: Nadzieja
Film. Niespełnione pragnienia

Niespełnione pragnienia

The Oh in Ohio
obyczajowy, USA, 2006, 88 min.
reżyseria: Billy Kent
obsada: Danny DeVito, David Arquette, Liza Minnelli, Parker Posey, Paul Rudd
Premiera w Ale kino+: 27.02.2013 r.
4.50
343
9 głosy | 87 miejsce w rankingu
Niespełnione pragnienia

"Niespełnione pragnienia" to komedia erotyczna o kobiecie, która poszukując seksualnej satysfakcji, odnajduje na nowo samą siebie. Siłą tego filmu jest inteligentny humor, przewrotna gra stereotypami na temat seksualności oraz fantastyczna obsada, której ozdobą jest powracająca na ekran po długich latach nieobecności Liza Minnelli.

Priscilla Chase (Parker Posey) ma piękny dom, ciekawą pracę, sukcesy zawodowe oraz kochającego, sympatycznego męża. Czegóż mogłaby chcieć jeszcze? Seksualnej satysfakcji! Priscilla nigdy nie miała orgazmu, choć jej mąż Jack stara się jak może od 10 lat. Łóżkowe porażki zaczynają podkopywać małżeństwo bohaterów. Sfrustrowany Jack, nauczyciel biologii w liceum, potrzebuje potwierdzenia swojej męskości i daje się bez większych oporów uwieść nieletniej uczennicy. Tymczasem Priscilla szukając rozwiązania swoich seksualnych problemów, odkrywa, że nie wszystko w jej życiu było tak idealne jak jej się dotąd wydawało. Niespodziewanym sojusznikiem w tych peregrynacjach okazuje się ostatnia osoba, od której bohaterka mogłaby się spodziewać pomocy w erotycznych kłopotach. Tą osobą jest niemłody, niezbyt piękny i zdecydowanie niewysoki "pan od basenów" - ekscentryczny, ale ciepły i znający życie jegomość imieniem Wayne (Danny DeVito).

"Niespełnione pragnienia" to film, który udowadnia, że o intymnych problemach łóżkowych można opowiadać lekko, z humorem i bezpruderyjnym dystansem. Debiutujący reżyser BILLY KENT zrobił o poszukującej orgazmu bohaterce sympatyczną komedię, taktownie zaprawioną erotyką. Kluczem do powodzenia "Niespełnionych pragnień" jest oryginalna obsada, złożona ze świetnych i nieszablonowo dobranych aktorów. Parker Posey to aktorka kojarzona przede wszystkim z filmami niezależnymi, znana chociażby z kina Hala Hartleya. Świetnie odnajduje się jednak w nietypowej dla siebie roli kobiety z zamożnego przedmieścia, pracownicy wielkiej korporacji, skrępowanej wszystkimi możliwymi konwenansami klasy średniej. Równie zaskakujący jest Danny DeVito, aktor, który ze względu na swoje specyficzne warunki fizyczne wydaje się nieoczywistym graczem w erotycznej rozgrywce, ale sprawdza się w niej znakomicie. Osobną atrakcją filmu jest Liza Minnelli, która rzadko pojawia się na dużym ekranie. Legendarna aktorka pojawia się w obrazie Billy'ego Kenta tylko w epizodzie, ale jej żywiołowy występ jest wystarczającym powodem by obejrzeć "Niespełnione pragnienia".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

KOMENTARZE - ARCHIWUM

#Nina20
27.02.2013 20:48
CYTUJ

Poziom prymitywizmu i odczłowieczenia w skali od 1:10, osiągnął w tym filmie poziom 10. Współżycie hipopotamów na kanale Animal Planet budzi więcej emocji i jest przy tym poróbstwie romantycznym widokiem. Film dla idiotów.

27.02.2013 21:50
CYTUJ

Oj Nina , piekne masz imie ale wyluzuj sie troche. Ja sie swietnie ubawilem i tyle. Moze dlatego ze dwie dekady spedzilem w Stanach.

SERIALE

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham.


Safe House 2

Safe House 2

2. sezon czteroodcinkowego brytyjskiego serialu kryminalnego.


35 dni

35 dni

Serial kryminalny, w którym widzowie wcielają się w rolę detektywa.


Dumb

Dumb

Serialowy przebój prosto z Izraela, który doczekał się już 2 sezonów.