Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Potem

Potem

Afterwards (AKA. ET APRES)
thriller, Francja/Kanada/Niemcy, 2008, 104 min.
reżyseria: Gilles Bourdos
obsada: Evangeline Lilly, John Malkovich, Romain Duris
Premiera w Ale kino+: 19.02.2017 r.
343
Potem
© Monolith

John Malkovich ("Niebezpieczne związki", "Człowiek w żelaznej masce") i Romain Duris ("W rytmie serca", "Dziewczyna z lilią") we wciągającym thrillerze psychologicznym francuskiego reżysera Gillesa Bourdosa. Twardo stąpający po ziemi prawnik musi zmierzyć się z wyzwaniami dalece wykraczającymi poza jego pojmowanie.

Nathan Del Amico (Romain Duris) jest wziętym nowojorskim prawnikiem. Niestety, jego życie osobiste odbiega od ideału. Sukcesy zawodowe nie są wstanie wypełnić pustki i uciszyć wyrzutów sumienia, jakie czuje po rozstaniu z żoną (Evangeline Lilly). Pewnego dnia w jego biurze zjawia się tajemniczy dr Kay (John Malkovich), który przedstawia się jako "posłaniec". Nieznajomy twierdzi, że posiada nadprzyrodzony dar, pozwalający mu rozpoznać ludzi, którym grozi śmierć. Takim człowiekiem jest właśnie Nathan. Początkowo prawnik nie wierzy słowom gościa i ma go za wariata. Pewne zdarzenia sprawiają jednak, że racjonalny Del Amico zaczyna zmieniać zdanie...

Niepokojący thriller na podstawie bestsellerowej powieści Guillaume'a Musso pod tym samym tytułem. Szerzej jeszcze nieznany poza Francją reżyser GILLES BOURDOS ("Disparus", "Inquiétudes") umiejętnie dawkuje napięcie i stopniowo wprowadza widzów w świat, w którym granice między tym, co racjonalne a nadprzyrodzone, ulegają zatarciu. Obraz zwraca uwagę świetną obsadą. Główne role zagrali w nim zdobywca dwóch nominacji do Oscara John Malkovich ("Miejsca w sercu", "Na linii ognia", "Być jak John Malkovich", "Tajne przez poufne"), znany z filmów Cédrica Klapischa, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara Romain Duris ('Gadjo Dilo", "Smak życia", "W rytmie serca") oraz gwiazda serialu "Zagubieni", nominowana do Złotego Globu Evangeline Lilly (także: "The Hurt Locker. W pułapce wojny"). Swój sugestywny, tajemniczy nastrój film zawdzięcza muzyce skomponowanej przez zdobywcę czterech nominacji do Oscara, Alexandre'a Desplata ("Królowa", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Jak zostać królem") i zdjęciom Ping Bina Lee ("Spragnieni miłości", "Podróż czerwonego balonika", "Zakochany Nowy Jork").
SERIALE

ENDEAVOUR 4

ENDEAVOUR 4

Widmo śmierci i mroczne przygody. Młody śledczy po raz czwarty wyrusza w świat zagadek i intryg.


DICTE 3

DICTE 3

Trzecia seria znakomitego duńskiego serialu kryminalnego.


DOKTOR THORNE

DOCTOR THORNE

Miniserial kostiumowy oparty na powieści Anthony'ego Trollope'a. W roli głównej znakomity aktor Tom Hollander.


VERA 6

VERA 6

W grudniu 6. sezon brytyjskiego serialu "Vera" z Brendą Blethyn w roli głównej.