Ale kino+
Dumb
Film. SPISEK DOSKONAŁY

SPISEK DOSKONAŁY

Best Laid Plans
thriller, USA, 1999, 92 min.
reżyseria: Mike Barker
obsada: Alessandro Nivola, Gene Wolande, Josh Brolin, Reese Witherspoon
Premiera w Ale kino+: 26.10.2008 r.
3.00
343
6 głosy | 285 miejsce w rankingu
SPISEK DOSKONAŁY
© Fox
1
2

Małe amerykańskie miasteczko. Nick (Alessandro Nivola), który właśnie stracił ojca, ma dostać pieniądze z ubezpieczenia, ale okazuje się, że zmarły zostawił długi, więc z gotówki nic nie zostanie. Tymczasem Nick, pracownik złomowiska, marzył, że ta suma wystarczy mu na wyrwanie się z miasta. Zdesperowany, daje się namówić na z pozoru łatwy napad na dealera narkotykowego.

Niestety, sprawy się komplikują, kiedy bossowie napadniętego odnajdują Nicka. Gangsterzy chcą zwrotu równowartości skradzionego towaru. Nickowi z pomocą przychodzi jego dziewczyna Lissa (Reese Witherspoon). Dziewczyna proponuje, że spędzi noc z kolegą Nicka Bryce'em (Josh Bralin), który pilnuje domu pewnego kolekcjonera starych banknotów i kiedy będzie już po wszystkim, ukradnie jeden z cennych okazów. Pieniądze ze sprzedaży banknotu wystarczą nie tylko dla gangsterów, ale również na ucieczkę z miasta. Choć kochankowie źle znoszą myśl o tym, co ma zrobić Lissa, decydują się rozpocząć grę. Jednak i tym razem nie wszystko pójdzie tak, jak trzeba.

Krytycy, bardziej niż za zmyślne spiętrzenie akcji i zaskakujące suspensy, chwalili "Spisek doskonały" za doskonałe oddanie przygnębiającej atmosfery małego miasteczka z wszechobecnym tu poczuciem zawodu. Ciekawe kreacje stworzyła też para głównych aktorów: Reese Witherspoon, wówczas u progu wielkiej popularności, którą zyskała rolami w "Legalnej blondynce", "Vanity Fair. Targowisku próżności" czy nagrodzonym Oscarem "Spacerze po linie" oraz Alessandro Nivola, znany m.in. ze "Straconych zachodów miłości" (2000) Kennetha Branagha czy "Parku Jurajskiego 3" (2001). Reżyser MIKE BARKER na wielkim ekranie zadebiutował dwa lata wcześniej obrazem "Mały wielki gang" pokazywanym na festiwalu w Montrealu. Dobre recenzje zebrał również jego następny po "Spisku..." film fabularny "Zabić króla" z 2003 roku z Timem Rothem w roli głównej, pokazywany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie.
SERIALE

Doktor Foster 2

Doktor Foster 2

Kontynuacja jednego z najciekawszych seriali o zdradzie ze znakomitą Suranne Jones w roli głównej.


Dumb

Dumb

Serialowy przebój prosto z Izraela, który doczekał się już 2 sezonów.


TOP OF THE LAKE 2

TOP OF THE LAKE 2

Kontynuacja serialu kryminalnego z Elisabeth Moss w roli głównej.


Więźniowie

Więźniowie

Serial kryminalny rodem z Islandii. Obraz społeczeństwa zdominowanego przez mężczyzn.