Ale kino+
Kino Mówi: Lipiec
Film. Valkyrien. Klinika przetrwania

Valkyrien. Klinika przetrwania


serial sensacyjny, Norwegia, 2016
obsada: Ellen Birgitte Winther, Mikkel Bratt Silset, Pål Sverre Hagen, Pia Halvorsen, Sven Nordin
Premiera w Ale kino+: 6.08.2017 r.
343
Valkyrien. Klinika przetrwania
© dystrybucja ABOUT PREMIUM CONTENT. ALL RIGHTS RESERVED.

Pasjonujący norweski serial sensacyjny. Historia uznanego lekarza, który musi podjąć najwyższe ryzyko, aby ratować swoją nieuleczalnie chorą żonę. Premierowe odcinki w każdą niedzielę, od 6 sierpnia, o godzinie 20:10. Tylko w Ale kino+

Historia pokazała, że istnieje 12 rzeczy, które mogą sprawić, że wszystko upadnie. (...) Jeśli tylko jeden z tych dwunastu zagrożeń osiągnie punkt krytyczny, jesteśmy skończeni - cytat z serialu.

Preppersi to ludzie, którzy chcą być gotowi niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość. Nie wierzą w światowy system i do przewidywanego końca świata wolą przygotowywać się sami. Jednym z takich ludzi jest Leif (Pål Sverre Hagen), bohater serialu "Valkyrien. Klinika przetrwania", który nie wierzy, że dla ludzkości jest jeszcze jakakolwiek nadzieja. Kiedy żona uznanego lekarza Ravna (Sven Nordin) zapada na nieznaną chorobę, a jego koledzy z kliniki okazują się bezbronni wobec nieszczęścia, mężczyzna decyduje się na wprowadzenie alternatywnych metod leczenia... w podziemiach norweskiego metra. Szybko okaże się, że osób wątpiących w państwową służbę zdrowia jest więcej. Powstaje podziemna klinika. Tajne laboratorium pomoże Ravnowi stworzyć jego były pacjent - Leif.

Wysokiej klasy thriller, który wciąga już od pierwszego odcinka - Walter Iuzzolino, producent filmowy, gospodarz sekcji "Walter Presents" brytyjskiego kanału Channel 4, w której prezentowane są najciekawsze seriale nieanglojęzyczne.

Określany mianem "nordic noir" serial "Valkyrien. Klinika przetrwania" szybko zaskarbił sobie serce norweskich widzów - jego premierowy odcinek śledziło prawie milion mieszkańców tego kraju. Nic dziwnego, serial zgromadził bowiem aktorską śmietankę norweskiej kinematografii. W rolach głównych wystąpili: Sven Nordin ("Synowie Norwegii", "Większość ludzi mieszka w Chinach", mini-serial "Viva Hate") oraz Pål Sverre Hagen, znany z takich filmów jak "Wyprawa Kon-Tiki" czy prezentowany na festiwalu w Berlinie 2014 "Obywatel roku".

Fanami formatu okazali się również brytyjscy producenci, którzy zapowiedzieli już jego anglojęzyczny remake - w roli głównej wystąpi Mark Strong ("Kingsman: Tajne służby", "Szpieg", "Sherlock Holmes").
SERIALE

Valkyrien. Klinika przetrwania

Valkyrien. Klinika przetrwania

Pasjonujący norweski serial sensacyjny. Historia lekarza, który musi podjąć ryzyko, aby ratować chorą żonę.


HINTERLAND 3

HINTERLAND 3

Małe walijskie miasteczko, tajemnicze zbrodnie i bezkompromisowy detektyw, którego życie również kryje niejedną tajemnicę.


BROADCHURCH 3

BROADCHURCH 3

Finałowy sezon jednego z najlepszych kryminalnych seriali ostatnich lat.


WIEM, KIM JESTEŚ

WIEM, KIM JESTEŚ

Kryminalne intrygi wyższych sfer w hipnotyzującym serialu produkcji hiszpańskiej.