Ale kino+
Doktor Foster
Film. Wpadka

Wpadka

Crush
dramat obyczajowy, Niemcy/Wlk. Brytania, 2001, 107 min. 16
reżyseria: John McKay
obsada: Andie MacDowell, Anna Chancellor, Bill Paterson, Imelda Staunton
Premiera w Ale kino+: 23.10.2017 r.
343
Najbliższe emisje:
20:10
poniedziałek23 października
Przypominajka
Wpadka
© dystrybucja Monolith. ALL RIGHTS RESERVED.

Historia trzech przyjaciółek, które spotykają się co tydzień, żeby omówić swoje sercowe problemy. Na ekranie m.in: Andie MacDowell ("Cztery wesela i pogrzeb"), Imelda Staunton ("Rozważna i romantyczna") oraz Anna Chancellor ("Duma i uprzedzenie").

Energiczna Molly (Anna Chancellor) jest trzykrotną rozwódką prowadzącą prywatny gabinet lekarski. Policjantka Janine (Imelda Staunton) samotnie wychowuje dorastającego syna, a Kate (Andie MacDowell) pochłania praca dyrektorki elitarnej szkoły dla dziewcząt. Co poniedziałek, na spotkaniach "Klubu Seksualnych Smutasów", kobiety topią samotność w ginie i wybierają "Smutasa Tygodnia". Autorka najbardziej żałosnej opowieści z własnego życia intymnego, dostaje na pociechę pudło czekoladowych batoników. W tym tygodniu trudno jednak wyłonić zwycięzcę, bo wszystkie trzy miały same nieciekawe przeżycia. Jednak wkrótce to się zmienia. Nieoczekiwanie w życie Kate wkracza jej były uczeń, 25-letni Jed (Kenny Doughty). Początkowo łączy ich tylko seks, ale z czasem relacja zamienia się w głębsze uczucie i zakochani zaczynają snuć plany małżeńskie. Molly i Janine nie pochwalają decyzji przyjaciółki sądząc, że popełnia błąd łącząc się z kilkanaście lat młodszym, nieodpowiedzialnym mężczyzną. Żeby jej to udowodnić aranżują spotkanie w czasie, którego Kate zastaje Molly i Jeda w krępującej sytuacji. Kobieta nie chce słuchać wyjaśnień niedoszłego męża o prowokacji i wyrzuca go z domu. Parę godzin później Jed ginie w wypadku samochodowym.

Debiutujący "Wpadką" reżyser JOHN MCKAY znany był do tej pory głównie jako autor wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych (m.in. "Doom and Gloom" na MFF w Locarno). W obsadzie znalazły się za to prawdziwe gwiazdy brytyjskiego i amerykańskiego kina: Andie MacDowell ("Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Cztery wesela i pogrzeb"), Imelda Staunton ("Rozważna i romantyczna", "Zakochany Szekspir"), Anna Chancellor ("Cztery wesela i pogrzeb", "Duma i uprzedzenie"), Bill Paterson ("Głęboko, prawdziwie, do szaleństwa", "Ryszard III") oraz stawiający pierwsze kroki przed kamerą Kenny Doughty ("Tytus Andronikus", "Elizabeth").


ALE KINO+ POLECA

22.30
PIĄTEK20 października
W firmie
W firmie

Boston, USA. Potężna korporacja redukuje etaty. Wśród zwolnionych są młody i dynamiczny…

08.00
SOBOTA21 października
Piętro niżej
Piętro niżej

dramat…

10.55
SOBOTA21 października
Moja matka
Moja matka

Margherita jest uznaną reżyserką filmową. Pracuje na planie filmu o robotnikach. Jedną z…SERIALE

Doktor Foster 2

Doktor Foster 2

Kontynuacja jednego z najciekawszych seriali o zdradzie ze znakomitą Suranne Jones w roli głównej.


Dumb

Dumb

Serialowy przebój prosto z Izraela, który doczekał się już 2 sezonów.


TOP OF THE LAKE 2

TOP OF THE LAKE 2

Kontynuacja serialu kryminalnego z Elisabeth Moss w roli głównej.


Więźniowie

Więźniowie

Serial kryminalny rodem z Islandii. Obraz społeczeństwa zdominowanego przez mężczyzn.