Ale kino+
KINO mÓWI

Film. Zodiak

Zodiak

Zodiac - Director's Cut
thriller, USA, 2007, 157 min. 16
reżyseria: David Fincher
obsada: Anthony Edwards, Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr.
Premiera w Ale kino+: 9.06.2016 r.
5.00
343
10 głosy | 21 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
21:50
piątek9 grudnia
Przypominajka
Zodiak

Klimatyczny thriller Davida Finchera ("Siedem", "Podziemny krąg", "Zaginiona dziewczyna") na podstawie autentycznej historii do dziś nieschwytanego seryjnego mordercy, który przez dziesięciolecia zastraszał rejon Zatoki San Francisco i drwił sobie z władz swoimi listami. Film pokazywany w Konkursie Głównym w Cannes. Ale kino+ pokaże jego wersję reżyserską.

Tej sprawy nigdy nie udało się rozwikłać. Posługujący się szyfrem nieuchwytny zabójca, amerykański Kuba Rozpruwacz, przyznał się publicznie do zabicia 13 ofiar, a potem podał jeszcze 24. Policja przypisała mu 7 ofiar. Prawdziwej liczby być może nigdy nie uda się poznać. Polowanie na Zodiaka stało się obsesją czterech ludzi. Stali się przez nie widmami samych siebie sprzed sprawy, a koleje życia wytaczał im i niszczył nieskończony trop wskazówek mordercy.

San Francisco, lata 70 XX wieku. Seryjny zabójca terroryzuje okolice zatoki. Pewnego dnia policja otrzymuje listy od "Zodiaka", w których przyznaje się on do popełnienia 37 zabójstw. Podobne wiadomości otrzymuje redakcja dziennika "San Francisco Chronicle". Tamtejszy uznany dziennikarz rubryki kryminalnej Paul Avery (Robert Downey Jr.) angażuje się w śledztwo. Staje się ono również obsesją jego kolegi, rysownika Roberta Graysmitha (Jake Gyllenhaal). Avery współpracuje z ambitnym inspektorem wydziału zabójstw policji San Francisco Davidem Toschim (Mark Ruffalo) oraz jego powściągliwym i skrupulatnym partnerem Williamem Armstrongiem (Anthony Edwards). Autor listów zwodzi policję i media wymyślnymi szyframi i łamigłówkami. Wplątani w wir niewyjaśnionych wydarzeń i wciąż nowych poszlak, detektywi i reporterzy poddawani są nieustannej próbie, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jednak Zodiak jest zawsze o krok przed nimi, zaciera ślady i wysyła drwiące listy z kolejnymi groźbami. Aż w końcu przybierają one charakter osobisty.

Kiedy Zodiak bawił się w kotka i myszkę z mediami i policją, David Fincher chodził do podstawówki. Pamięta panikę ,która towarzyszyła nie tylko mieszkańcom rejonu Zatoki San Francisco. W swoim filmie odtworzył kroki Zodiaka oraz kilku policjantów, którzy starali się go namierzyć. W tym celu przekopał się przez 10 000 stron dokumentów i dowodów, rozmawiał z ofiarami, które przeżyły, najbliższymi tych, którzy zginęli i krewnymi głównego podejrzanego.


ALE KINO+ POLECA

03.25
WTOREK6 grudnia
Szamanka
Szamanka

Michał żegna się na dworcu ze swoim bratem, księdzem, i obiecuje mu, że zajmie się…

22.20
ŚRODA7 grudnia
Who Am I. Możesz być kim chcesz
Who Am I. Możesz być kim chcesz

Benjamin dołącza do grupy hakerów włamujących się do serwerów nieetycznie działających…

22.15
SOBOTA10 grudnia
Bez wyjścia
Bez wyjścia

Sekretarz obrony USA, David Brice, morduje kochankę. Próbując zatuszować sprawę, rzuca…SERIALE

VERA 6

VERA 6

W grudniu 6. sezon brytyjskiego serialu "Vera" z Brendą Blethyn w roli głównej.


INTRUZ

INTRUZ

Wciągająca i mroczna belgijska seria kryminalna rozgrywająca się w małej miejscowości w Ardenach.


CROMO

CROMO

Serial kryminalny, który swoją premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2015 roku.


WRÓG PUBLICZNY

WRÓG PUBLICZNY

Wciągający i zaskakujący serial kryminalny rodem z Belgii.