Ale kino+
alekino+
Kanał filmowy - najnowsze filmy HD

NADCHODZĄCE PREMIERY

KOBIETY ZA KAMERĄ. ODC. 4

PREMIERA: 5.04.2020
godz. 10:35

PO KATASTROFIE

PREMIERA: 5.04.2020
godz. 20:10

60 KILO NICZEGO

PREMIERA: 5.04.2020
godz. 00:35

CZAROWNICE Z SALEM

PREMIERA: 6.04.2020
godz. 20:10

NIE TAKI ZNOWU ŚWIĘTY MIKOŁAJ

PREMIERA: 6.04.2020
godz. 00:30

KINO MÓWI

Kino Mówi

KINO MÓWI: Polityka

Wszechobecna i bezwzględna: polityka, czyli pieniądze, władza i bezprawie w różnych odsłonach. W kwietniu zapraszamy naszych widzów na cykl Kino Mówi: Polityka, w ramach którego obejrzymy sześć zaangażowanych filmów z różnych zakątków świata. Będą to: film wojenny "Demony wojny wg Goi" w reżyserii Władysława Pasikowskiego z plejadą polskich gwiazd w rolach głównych, kryminał "Do zobaczenia w zaświatach", który podbił serca francuskiej widowni i został nagrodzony pięcioma Cezarami oraz dramat "Foxtrot" wyróżniony Srebrnym Lwem w Wenecji. Oprócz tego, na ekranach pojawi się film "Zniewaga" nominowany w 2018 roku do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, dramat "Księżyc Jowisza", który brał udział w konkursie głównym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz obraz "120 uderzeń serca".

Na emisje zapraszamy w każdy czwartek o godz. 20:10!

Demony wojny wg Goi

Demony wojny wg Goi

EMISJA: wtorek, 7.04
godz. 01:30

Wojna oczami Władysława Pasikowskiego, autora m.in. kultowych już "Psów". W rolach głównych występuje plejada polskich gwiazd, z Bogusławem Lindą na czele.

Do zobaczenia w zaświatach

Do zobaczenia w zaświatach

EMISJA: niedziela, 5.04
godz. 22:20

Najnowsze i najbardziej tryumfalne dzieło francuskiego aktora, reżysera i scenarzysty Alberta Dupontela. Film, który podbił serca francuskiej publiczności, został nagrodzony pięcioma Cezarami.

Foxtrot

Foxtrot

PREMIERA: czwartek, 9.04
godz. 20:10

Tragiczne wieści: syn państwa Feldmanów zginął podczas pełnienia służby wojskowej. Dramat wyróżniony Srebrnym Lwem w Wenecji.

Zniewaga

Zniewaga

PREMIERA: czwartek, 16.04
godz. 20:10

Film nominowany w 2018 roku do Oscara® w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Współczesny Bejrut. Sprzeczka dwóch sąsiadów przeradza się w medialny spór o charakterze politycznym.

Księżyc Jowisza

Księżyc Jowisza

PREMIERA: czwartek, 23.04

Postrzelony uchodźca niespodziewanie zyskuje moc lewitacji. Zadłużony lekarz chce wykorzystać cudowne umiejętności mężczyzny, aby wykaraskać się z kłopotów finansowych. Obraz brał udział w konkursie głównym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

120 uderzeń serca

120 uderzeń serca

PREMIERA: czwartek, 30.04

120 uderzeń serca to nagrodzony 6 Cezarami obraz marokańskiego artysty, Robina Campillo. Reżyser mierzy się z trudnym tematem choroby AIDS i metaforycznie porównuje przyspieszone bicie serca do tykania odliczającego czas zegara.

ALE KINO+ POLECA

Wieczór z Kevinem Spaceyem

Wieczór z Kevinem Spaceyem
Dwukrotny zdobywca Oscara, hollywoodzki reżyser, wybitny aktor teatralny, przez 11 lat dyrektor artystyczny niezależnego teatru Old Vic w Londynie - Kevin Spacey. Zadebiutował na wielkim ekranie w 1986 r. i od tamtej pory stworzył niezapomniane kreacje, które weszły do kanonu klasyki filmowej: mężczyzny przechodzącego kryzys wieku średniego ("American Beauty"), prokuratora z rasistowskiego południa USA ("Czas zabijania"), bezwzględnego polityka za wszelką cenę usiłującego się dostać do Białego Domu ("Hause of Cards") i wiele innych.

Już 18 kwietnia 2020 r. zapraszamy naszych widzów na "Wieczór z Kevinem Spaceyem", podczas którego pokażemy dwa znakomite filmy z udziałem aktora.

DOKUMENTY

KOBIETY ZA KAMERĄ

Czy istnieje typowo kobiece kino? Twórcy dokumentu, poprzez rozmowy z uznanymi...


Patrick Swayze - tancerz, aktor

Patrick Swayze to hollywoodzki gwiazdor z lat 80., który podważył i na nowo...


Brigitte Bardot, obrończyni zwierząt

Będąc u szczytu sławy i mając świat u swoich stóp, Brigitte Bardot postanowiła...


Stieg Larsson: Mężczyzna, który igrał z ogniem

Film dokumentalny o pisarzu trylogii Millenium Stiega Larssona i jego...

SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...

ALE KRÓTKIE

Ale krótkie W cyklu ALE KRÓTKIE prezentujemy starannie wybrane filmy krótkometrażowe - wiele z nich zdobyło prestiżowe wyróżnienia na międzynarodowych galach i festiwalach. W kwietniu obejrzymy następujące obrazy:
  • 60 kilo niczego: Główny bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu.
  • Spitsbergen: Ratowniczka medyczna wraca do pracy po siedmiu miesiącach zawieszenia. Między nią a młodym, restrykcyjnym kierownikiem karetki szybko rodzi się konflikt.
  • Odprawa: Grupa młodych studentów rozpoczyna przygodę z medycyną podczas wakacyjnych praktyk. Będą mogli doświadczyć tego, czym jest służba dla zdrowia i życia drugiego człowieka.
  • Blok 2 filmów zatytułowany "Pół żartem, pół serio": W dwóch opowieściach problemy w związku zostały potraktowane z "przymrużeniem oka".