Ale kino+
alekino+
Kanał filmowy - najnowsze filmy HD

NADCHODZĄCE PREMIERY

WISTING. ODC. 4

PREMIERA: 29.01.2020
godz. 20:10

SYNOWIE DANII

PREMIERA: 30.01.2020
godz. 20:25

POTWORY TO TACY INTERESUJĄCY LUDZIE

PREMIERA: 2.02.2020
godz. 11:00

CARDINAL 2. ODC. 3

PREMIERA: 2.02.2020
godz. 20:10

CARDINAL 2. ODC. 4

PREMIERA: 2.02.2020
godz. 21:05

KINO MÓWI

Kino Mówi

KINO MÓWI: SYSTEM

W styczniu w cyklu "Kino Mówi" przyjrzymy się stosunkowi filmowych bohaterów do zastanego ładu: politycznego, finansowego czy społecznego. "Kolacja" to poruszająca historia z Richardem Gereem i Chloë Sevigny w głównych rolach. "Charlie mówi" przybliży nam losy członków sekty Charlesa Mansona. Tytułowi "Buntownicy z seminarium" zmierzą się z kryzysem wartości i zrewidują swój stosunek do religii. Film "Wall Street pieniądz nie śpi" to fascynujący obraz giełdy i jej pracowników oraz napięcia panującego w świątyni mamony. "Synowi Danii" natomiast zobrazują nam proces radykalizacji nastrojów społecznych po ataku bombowym.

Serdecznie zapraszamy na emisje w czwartkowe wieczory o godzinie 20:10!

Kolacja

Kolacja

PREMIERA: czwartek, 2.01

Amerykański dramat z polityką w tle. Na ekranie m.in: Richard Gere ("Pretty Woman") i Chloë Sevigny ("American Psycho").

Charlie mówi

Charlie mówi

PREMIERA: czwartek, 9.01

"Charlie mówi" to dramat inspirowany prawdziwymi, tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce latem 1969 roku. Opowiada o sekcie Charlesa Mansona z perspektywy trzech, należących do niej dziewcząt oraz ich więziennej terapeutki.

Buntownicy z seminarium

Buntownicy z seminarium

PREMIERA: czwartek, 16.01

Studenci pierwszego roku zaczynają naukę w seminarium duchownym, gdzie nauka i życie nie wyglądają tak, jak mogłoby się to wydawać. Zostają wprowadzeni w świat sprzeczności: wiary, manipulacji, przyjemności i pieniędzy. Wkrótce jednak odkryją, że nie tak należy prowadzić życie.

Wall Street: pieniądz nie śpi

Wall Street: pieniądz nie śpi

PREMIERA: czwartek, 23.01

Rok 2001. Dawny rekin giełdowy, sławny na Wall Street Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu ośmioletniego wyroku za oszustwa transakcyjne.

Synowie Danii

Synowie Danii

PREMIERA: czwartek, 30.01
godz. 20:25

Kiedy w Danii dochodzi do poważnego ataku bombowego, radykalizacja społeczeństwa i napięcia etniczne są na najwyższym poziomie od lat. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości mają mieć miejsce wybory parlamentarne, w których rasistowski lider ma duże szanse na wygraną. 19-letni chłopak pochodzenia arabskiego, boi się o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

ALE KINO+ POLECA

Rosyjskie noce

Rosyjskie noce
Kino rosyjskie ma niezwykle bogate tradycje i zawdzięczmy mu niejedno wybitne dzieło filmowe. Prezentuje cały wachlarz tematów oraz poetyk: od metafizycznych filmów Andrieja Tarkowskiego poprzez obrazy wojenne czy propagandowe aż po artystyczne historie o kruchości ludzkiego ciała i ducha. Jedno jest pewne: kino rosyjskie wywarło ogromny wpływ na rozwój kinematografii i od dekad plasuje się w ścisłej czołówce światowego kina.

W styczniu zapraszamy naszych widzów na cykl "Rosyjskie noce", w którym zaprezentujemy znakomite rosyjskie filmy powstałe w ciągu ostatnich 15 lat.

DOKUMENTY

Pan i pani Hitchcock

Możemy uważać, że o Alfredzie Hitchcocku zostało już wszystko powiedziane, ale...


Fantastyczny Pan Bill Murray

Poza kinowymi i telewizyjnymi ekranami Bill Murray jest prawie zawsze...


Heath Ledger - to ja

Wysokobudżetowa biografia Heatha Ledgera - aktora, który bardzo szybko stał się...


Filmy i gwiazdy 2019

Najnowsze filmy, największe gwiazdy i najgorętsze wydarzenia wielkiego ekranu....

SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...

ALE KRÓTKIE

Ale krótkie W cyklu ALE KRÓTKIE prezentujemy starannie wybrane filmy krótkometrażowe - wiele z nich zdobyło prestiżowe wyróżnienia na międzynarodowych galach i festiwalach. W lutym obejrzymy następujące tytuły:
  • Potwory to tacy interesujący ludzie: Czy na pewno możesz się czuć bezpiecznie, kiedy jesteś sam w domu? Ten minimalistyczny thriller przyprawi Cię o gęsią skórkę.
  • Mrówka wychodzi za mąż: Mrówka jest typową przedstawicielką młodego pokolenia wykształconych kobiet z wielkimi ambicjami. Poza pracą w korporacji uprawia jogę, chodzi do kosmetyczki, a także czyta kolorowe magazyny. Udało jej się osiągnąć swój życiowy cel, czyli być niezależną i spełnioną zawodowo, ale jednak zaczęło jej w końcu czegoś brakować. Tym czymś jest wielka miłość, a może nawet dzieci i rodzina. Tylko jak znaleźć tego jedynego?