Ale kino+
alekino+
Kanał filmowy - najnowsze filmy HD

NADCHODZĄCE PREMIERY

CARDINAL 2

PREMIERA: 26.01.2020
godz. 20:10

CO KRYJE PRAWDA

PREMIERA: 27.01.2020
godz. 20:10

WISTING. ODC. 4

PREMIERA: 29.01.2020
godz. 20:10

SYNOWIE DANII

PREMIERA: 30.01.2020
godz. 20:25

POTWORY TO TACY INTERESUJĄCY LUDZIE

PREMIERA: 2.02.2020
godz. 11:00

KINO MÓWI

Kino Mówi

KINO MÓWI: SYSTEM

W styczniu w cyklu "Kino Mówi" przyjrzymy się stosunkowi filmowych bohaterów do zastanego ładu: politycznego, finansowego czy społecznego. "Kolacja" to poruszająca historia z Richardem Gereem i Chloë Sevigny w głównych rolach. "Charlie mówi" przybliży nam losy członków sekty Charlesa Mansona. Tytułowi "Buntownicy z seminarium" zmierzą się z kryzysem wartości i zrewidują swój stosunek do religii. Film "Wall Street pieniądz nie śpi" to fascynujący obraz giełdy i jej pracowników oraz napięcia panującego w świątyni mamony. "Synowi Danii" natomiast zobrazują nam proces radykalizacji nastrojów społecznych po ataku bombowym.

Serdecznie zapraszamy na emisje w czwartkowe wieczory o godzinie 20:10!

Kolacja

Kolacja

PREMIERA: czwartek, 2.01

Amerykański dramat z polityką w tle. Na ekranie m.in: Richard Gere ("Pretty Woman") i Chloë Sevigny ("American Psycho").

Charlie mówi

Charlie mówi

PREMIERA: czwartek, 9.01

"Charlie mówi" to dramat inspirowany prawdziwymi, tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce latem 1969 roku. Opowiada o sekcie Charlesa Mansona z perspektywy trzech, należących do niej dziewcząt oraz ich więziennej terapeutki.

Buntownicy z seminarium

Buntownicy z seminarium

PREMIERA: czwartek, 16.01

Studenci pierwszego roku zaczynają naukę w seminarium duchownym, gdzie nauka i życie nie wyglądają tak, jak mogłoby się to wydawać. Zostają wprowadzeni w świat sprzeczności: wiary, manipulacji, przyjemności i pieniędzy. Wkrótce jednak odkryją, że nie tak należy prowadzić życie.

Wall Street: pieniądz nie śpi

Wall Street: pieniądz nie śpi

EMISJA: niedziela, 26.01
godz. 17:30

Rok 2001. Dawny rekin giełdowy, sławny na Wall Street Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu ośmioletniego wyroku za oszustwa transakcyjne.

Synowie Danii

Synowie Danii

PREMIERA: czwartek, 30.01
godz. 20:25

Kiedy w Danii dochodzi do poważnego ataku bombowego, radykalizacja społeczeństwa i napięcia etniczne są na najwyższym poziomie od lat. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości mają mieć miejsce wybory parlamentarne, w których rasistowski lider ma duże szanse na wygraną. 19-letni chłopak pochodzenia arabskiego, boi się o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

ALE KINO+ POLECA

Rosyjskie noce

Rosyjskie noce
Kino rosyjskie ma niezwykle bogate tradycje i zawdzięczmy mu niejedno wybitne dzieło filmowe. Prezentuje cały wachlarz tematów oraz poetyk: od metafizycznych filmów Andrieja Tarkowskiego poprzez obrazy wojenne czy propagandowe aż po artystyczne historie o kruchości ludzkiego ciała i ducha. Jedno jest pewne: kino rosyjskie wywarło ogromny wpływ na rozwój kinematografii i od dekad plasuje się w ścisłej czołówce światowego kina.

W styczniu zapraszamy naszych widzów na cykl "Rosyjskie noce", w którym zaprezentujemy znakomite rosyjskie filmy powstałe w ciągu ostatnich 15 lat.

DOKUMENTY

Pan i pani Hitchcock

Możemy uważać, że o Alfredzie Hitchcocku zostało już wszystko powiedziane, ale...


Fantastyczny Pan Bill Murray

Poza kinowymi i telewizyjnymi ekranami Bill Murray jest prawie zawsze...


Heath Ledger - to ja

Wysokobudżetowa biografia Heatha Ledgera - aktora, który bardzo szybko stał się...


Filmy i gwiazdy 2019

Najnowsze filmy, największe gwiazdy i najgorętsze wydarzenia wielkiego ekranu....

SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...

ALE KRÓTKIE

Ale krótkie W cyklu ALE KRÓTKIE prezentujemy starannie wybrane filmy krótkometrażowe - wiele z nich zdobyło prestiżowe wyróżnienia na międzynarodowych galach i festiwalach. W styczniowym cyklu obejrzymy pięć bloków tematycznych:
  • Miłość: w film z tego cyklu padnie ważne pytanie - jak znaleźć towarzysza na całe życie?
  • Świat dziecka: wyzwania, jakie świat stawia dzieciom, często wykraczają poza ich wiek lub stają się próbą, której sprostać muszą ich rodzice
  • Na zakręcie: bohaterowie dwóch opowieści zostaną pozostawieni obliczu wydarzeń będących dla nich próbą charakteru oraz testem relacji z najbliższymi. Jak sobie poradzą?
  • Narastająca frustracja: w dwóch zaprezentowanych opowieściach poznamy dylematy bohaterów postawionych w obliczu samotności.