Ale kino+
alekino+
Kanał filmowy - najnowsze filmy HD

NADCHODZĄCE PREMIERY

KOBIETY ZA KAMERĄ. ODC. 3

PREMIERA: 29.03.2020
godz. 10:25

ZBRODNIA W WHITE HOUSE FARM. ODC. 5

PREMIERA: 29.03.2020
godz. 20:10

ZBRODNIA W WHITE HOUSE FARM. ODC. 6

PREMIERA: 29.03.2020
godz. 21:10

CZARNA WDOWA

PREMIERA: 30.03.2020
godz. 20:10

PARYŻ I DZIEWCZYNA

PREMIERA: 31.03.2020
godz. 20:10

KINO MÓWI

Kino Mówi

KINO MÓWI: Kobieta

Kobiece bohaterki mają w kinie coraz liczniejszą reprezentację. Silne, ambitne, dążące do swoich celów przełamują stereotypy i zaskarbiają sobie sympatię nie tylko damskiej części widowni. W marcowym cyklu Kino Mówi zaprezentujemy cztery filmowe historie stanowiące portrety niezwykłych kobiet. Spacer po linie to piękna opowieść o miłosnej relacji, która przezwyciężyła wszystkie przeszkody. Komediodramat Tully pokazuje zderzenie dwóch kontrastowych postaw: szukającej wytchnienia matki trójki dzieci oraz przebojowej niani. Piękna i bestie stawia aktualne na każdej szerokości geograficznej pytanie o godność kobiet i łamanie ich praw. W ułamku sekundy zaś to dramatyczna opowieść o kobiecie, która musi się zmierzyć z nagłą utratą ukochanych osób.

Na emisje zapraszamy w każdy czwartek o godz. 20:10!

SPACER PO LINIE

SPACER PO LINIE

EMISJA: czwartek, 2.04
godz. 17:25

Opowieść o życiu i karierze Johnny'ego Casha, jednego z najwybitniejszych muzyków country.

Tully

Tully

PREMIERA: czwartek, 12.03

Charlize Theron jako umęczona mama, której z odsieczą przybywa nietuzinkowa niania - Mary Poppins naszych czasów.

Piękna i bestie

Piękna i bestie

EMISJA: wtorek, 31.03
godz. 22:00

Gwałt na dziewczynie i upokarzająca droga ofiary do sprawiedliwości. Wstrząsająca produkcja, będąca tunezyjskim kandydatem do Oscara.

W ułamku sekundy

W ułamku sekundy

EMISJA: niedziela, 29.03
godz. 22:15

Życie Katji w ułamku sekundy zmienia się diametralnie - odebrano jej to, co kochała najmocniej. Teraz kobieta walczy o sprawiedliwość. Film nagrodzony Złotym Globem w kategorii Najlepszy film zagraniczny. Za rolę zrozpaczonej Katji Diane Kruger otrzymała Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

ALE KINO+ POLECA

Kobieta w opałach

Kobieta w opałach
W cyklu "Kobieta w opałach" obejrzymy pięć pasjonujących historii o kobietach uwikłanych w skomplikowane emocjonalne relacje. Każda z nich znalazła się na życiowym zakręcie i na swój sposób próbuje zmierzyć się z burzą miłosnych uczuć, bolesną przeszłością czy długo skrywanymi rodzinnymi tajemnicami. Jakich wyborów dokonają? Czy odnajdą swoją drogę do szczęścia?

Zapraszamy przed ekrany Ale kino+ w każdy wtorek o godz. 20:10!

DOKUMENTY

KOBIETY ZA KAMERĄ

Czy istnieje typowo kobiece kino? Twórcy dokumentu, poprzez rozmowy z uznanymi reżyserkami starają się odpowiedzieć na to pytanie. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest jednoznaczna. Niektóre z rozmówczyń, jak choćby Jane Campion ("Fortepian") czy Sally Potter ("Orlando"), nie czują się specjalnie wyróżnione, gdy ktoś określa ich filmy wyłącznie jako kobiece. Według nich pojęcie to funkcjonuje umownie, one same zaś nie widzą potrzeby utożsamiania się z tego rodzaju definicją. Z drugiej jednak strony bycie kobietą-reżyserem sprawia, iż mają one poczucie odrębności, swoistej nobilitacji. Niekiedy więc trudno określić dokładnie granicę, gdzie zaczyna się reżyser, a gdzie kobieta.

SERIALE

Granica zbrodni

Najnowsza produkcja twórców zamówionego przez Netflixa niemieckiego serialu "Dark". Akcja serialowego thrillera rozgrywa się w Alpach, gdzie dochodzi do rytualnych morderstw...


KRUK. Szepty słychać po zmroku

"KRUK. Szepty słychać po zmroku" to najnowsze dzieło nagrodzonego PNF Orły reżysera Macieja Pieprzycy. Serialowy thriller zabierze widzów na Podlasie, gdzie nie tylko natura jest surowa, ostra i nieprzewidywalna...


Zbrodnia w White House Farm

Kto zamordował Bamberów? Oparta na faktach historia, w której z pedantyczną dokładnością analizuje się kulisy zbrodni...

ALE KRÓTKIE

Ale krótkie W cyklu ALE KRÓTKIE prezentujemy starannie wybrane filmy krótkometrażowe - wiele z nich zdobyło prestiżowe wyróżnienia na międzynarodowych galach i festiwalach. W marcu obejrzymy następujące bloki tematyczne:
  • Czempion: miłosne dylematy starzejącego się mistrza kolarstwa
  • Kobiecy punkt widzenia: obraz dorastania kobiet naznaczonego traumą
  • Egzamin z życia: trzy historie ukazujące bohaterów w momentach granicznych
  • Próba związku: jak w obliczu kryzysu w związku zachowają się bohaterowie trzech opowieści, których relacje znajdują się na różnych etapach ich rozwoju?
  • Spitsbergen: historia ratowniczki medycznej, która przeżywa ciężki czas po samobójczej śmieci najbliższej osoby. Dzięki przyjaźni ze swoim współpracownikiem uświadamia sobie, że świat się jednak nie skończył.