Ale kino+
alekino+
„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+
AKTUALNOŚCI

„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o konsekwencjach sprzeciwu norweskiego króla wobec nazistów („Wybór króla”), rozterki czeskiego dyplomaty Masaryka po klęsce Czechów w 1938 r. („Masaryk. Cena pokoju”) oraz historia współczesnego demaskatora Edwarda Snowdena („Snowden”). W cyklu nie zabraknie również perypetii zwyczajnych ludzi żyjących w niezwyczajnych czasach. Na antenie losy dwóch sióstr obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami („Planteraium”), opowieść o miłości rodzącej się pośród wojennej zawieruchy („Spowiedź”), komedia łagodząca narodowe traumy („Zagubieni”) i film o francuskim ruchu oporu („Nasi patrioci”). Premierowe produkcje w każdy listopadowy poniedziałek i wtorek o godz. 20:10.

Cykl otworzy nieszablonowy obraz nominowanego do Oscara® Raoula Pecka, reżysera głośnego dokumentu "Nie jestem twoim murzynem". Film biograficzny „Młody Karol Marks” („Le jeune Karl Marx”) w inteligentny sposób przedstawia historię niemieckiego filozofa i okoliczności narodzin socjalizmu naukowego.

Rok 1844. Karol Marks (August Diehl) przebywa ze swoją żoną Jenny (Vicky Krieps) na emigracji w Paryżu. Tam spotyka Fryderyka Engelsa (Stefan Konarske), syna właściciela fabryki, który bada nowe zjawisko zubożenia angielskich robotników. Dwóm teoretykom wspólnie udaje się przyczynić do narodzin komunizmu. Okazuje się, że największej politycznej przemiany od czasów renesansu niespodziewanie dokonali aroganccy i frywolni potomkowie fortunatów.
PREMIERA: Ale kino+, poniedziałek, 5 listopada, godz. 20:10

Nieoczywisty obraz lat 30. XX wieku widzowie odnajdą w filmie Rebecci Zlotowski pt. „Planetarium” („Planetarium”). Entuzjaści dreszczowców i kina kostiumowego docenią intrygujące kobiece portrety, spirytualizm i uchwycony mrożący oddech wojny unoszący się nad Europą.

Do Paryża, ku uciesze ekstrawaganckich członków socjety, przybywają siostry Barlow, amerykańskie panny specjalizujące się w seansach spirytystycznych. Laura (Natalie Portman), wielka showmanka, oraz Kate (Lily-Rose Depp), nieokrzesana nastolatka a zarazem złowieszcze medium, po jednym z seansów otrzymują biznesową propozycję. Mają okazję wystąpić w filmie, w którym pojawi się scena wywoływania duchów. Czy tajemnicze show i spirytualistyczny charakter uda się odzwierciedlić na taśmie filmowej?
PREMIERA: Ale kino+, wtorek, 6 listopada, godz. 20:10

Kolejną propozycją jest norweski kandydat do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w 2017 r. – „Wybór króla” („Kongens nei”) w reżyserii Erika Poppe. Obraz trzymał osiem nagród Amanda na Norweskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

9 kwietnia 1940 roku, niemieccy żołnierze zajmują Oslo. Król Norwegii Haakon VII (Jesper Christensen) dokonuje wyboru, który na zawsze zmieni oblicze kraju. Odrzuca nazistowskie żądania i popiera kontynuację walki z wrogimi siłami. Jednak konsekwencje odmowy wymuszają na królewskiej rodzinie ucieczkę z kraju.
PREMIERA: Ale kino+, poniedziałek, 12 listopada, godz. 20:10

W cyklu nie zabraknie motywu miłości z wielką historią w tle. Film „Spowiedź” („La confession”) to poruszająca opowieść o zakazanym uczuciu w wojennych czasach. Na ekranie gwiazdy francuskiego kina: Romain Duris ("Dziewczyna z lilią"), Marine Vacth ("Podwójny kochanek") oraz Anne Le Ny ("Nietykalni").

Czasy niemieckiej okupacji. Do małego francuskiego miasteczka przybywa nowy ksiądz (Romain Duris), który wzbudza zainteresowanie wszystkich kobiet. Barny (Marine Vacth), młoda komunistka i ateistka, nie może dłużej pozostać obojętna. Pod wpływem ciekawości kobieta udaje się do kościoła. Jej intencją jest zakwestionowanie słów nowego opata, spotkanie przybierze jednak niecodzienny obrót.
PREMIERA: Ale kino+, wtorek, 13 listopada, godz. 20:10

Prawdziwą historię syna pierwszego prezydenta Czechosłowacji widzowie poznają dzięki produkcji „Masaryk. Cena pokoju” („Masaryk”). Film został doceniony aż dwunastoma Czeskimi Lwami, m.in. w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy reżyser i Najlepszy scenariusz.

Rok 1939. Czeski dyplomata Jan Masaryk (Karel Roden) ucieka przed trudną sytuacją polityczną jego ojczyzny do Ameryki. W USA stara się zapomnieć o osobistej i politycznej porażce, którą on i jego kraj ponieśli, jednak poczucie wstydu nie daje mu spokoju. Z pomocą dr Steina (Ulrich Tukur), emigracyjnego niemieckiego psychiatry i pięknej pisarki Marii Davenport (Arly Jover), Masaryk próbuje pokonać swoje demony i ponownie przeżyć dramatyczne wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu drugiej wojny światowej.
PREMIERA: Ale kino+, poniedziałek, 19 listopada, godz. 20:10

O historii nie zawsze trzeba mówić w sposób poważny i patetyczny. Komediowym akcentem w cyklu jest czaski film „Zagubieni” („Ztraceni v Mnichove”) w reżyserii Petra Zelenki, twórcy "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" oraz "Samotnych".

Pavel (Martin Mysička) to dziennikarz w średnim wieku. W trakcie poszukiwań inspiracji do artykułu, trafia na niecodzienną konferencję prasową, gdzie mają zostać ujawnione sekrety układu monachijskiego. To właśnie w Monachium w 1938 roku zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Świadkiem tych działań była wciąż żyjąca, należąca do premiera Francji... gadająca papuga. Pavel, pod wpływem impulsu porywa ptaka, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.
PREMIERA: Ale kino+, wtorek, 20 listopada, godz. 20:10

W ostatni poniedziałek listopada widzowie Ale kino+ będą mieli okazję dowiedzieć się, jakimi emocjami targani byli młodzi francuscy patrioci w trakcie niemieckiej okupacji. „Nasi patrioci” („Nos patriotes”) to oparta na faktach, poruszająca opowieść o francuskim ruchu oporu.

Po klęsce Francji latem 1940 r. młody senegalski żołnierz Addi Ba (Marc Zinga) ucieka z armii. Chłopak znajduje schronienie w małej wsi, której mieszkańcy pomagają mu uzyskać fałszywe dokumenty i wyjść z ukrycia. Przyciąga on jednak uwagę ludzi, którzy planują podjąć działania przeciwko siłom okupacyjnym. Addi postanawia im pomóc i wspólnie z nimi budować pierwszą "podziemną" sieć oporu w regionie.
PREMIERA: Ale kino+, poniedziałek, 26 listopada, godz. 20:10

Cykl zamknie film „Snowden” („Snowden”), przedstawiający wydarzenia sprzed zaledwie kilku lat, które jednak uznać należy za niezwykle doniosłe i ważne w historii Stanów Zjednoczonych. Film ukazuje prawdziwą historię byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który doprowadził do największego przecieku zastrzeżonych informacji w dziejach USA.

Film oscarowego® reżysera Olivera Stone'a („Nixon”, „JFK”, „Pluton”) przybliża historię Edwarda Snowdena (Joseph Gordon-Levitt), jednego z najsłynniejszych demaskatorów naszych czasów. W 2013 r. informatyk ujawnił skalę inwigilacji amerykańskich instytucji – Amerykanie dowiedzieli się, że codziennie są podsłuchiwani i szpiegowani przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. Twórcy filmu zastanawiają się, jakimi motywacjami kierował się Snowden i jak wielką cenę przyjdzie mu zapłacić za swój opór przeciwko ograniczaniu wolności jednostki.
PREMIERA: Ale kino+, wtorek, 27 listopada, godz. 20:10

Wszystkie premierowe produkcje można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, w listopadzie w każdy czwartek, o godz. 20:10 w Ale kino+ cykl „Kino Mówi: Trauma”, w którym zaprezentowane zostaną filmy: „Podarować życie”, opowieść o singapurskim kacie „Praktykant”, historia osieroconego w dzieciństwie mężczyzny „Słodkich snów”, japoński dramat „Okaleczone”, „Nieznajoma dziewczyna” braci Dardenne oraz inspirowany prawdziwą historią „Fikser”.

14 października 2019 r.

American Film Festival

Zbliża się 10. edycja American Film Festival we Wrocławiu. Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, a także - jak co roku – w trakcie branżowych dni USinProgress przyzna swoją nagrodę dla najlepszego projektu.


23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


10 grudnia 2018 r.

Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+

W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


19 listopada 2018 r.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - w grudniowym cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Forma”

W grudniu Ale kino+ zachęca kinomanów do refleksji nad tym, jakie znaczenie dziełu filmowemu nadaje forma. W cyklu „Kino Mówi: Forma” jeden z największych przebojów włoskich kin 2016 roku „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” („Perfetti sconosciuti”), ekstrawagancki eksperyment Brunona Dumonta „Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc” („Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc”), nietypowa filmowa adaptacja szekspirowskiego dramatu „Koriolan” („Coriolanus”) oraz „Casting”, w którym reżyser Nicolas Wackerbarth prowadzi dialog z filmową tradycją. Produkcje z cyklu „Kino Mówi: Forma” w czwartki od 6 do 27 grudnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

Mary Shelley

Mary Shelley - to dzięki niej w światowej kulturze mamy postać nieśmiertelnego potwora -...

Mary Shelley

2

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania.

Vera 9

3

NIEBIAŃSKIE DNI

Olśniewające wizualnie arcydzieło Terrence'a Malicka z oscarowymi zdjęciami Néstora Almendrosa i...

NIEBIAŃSKIE DNI

4

Granica

"Granica" to film wymykający się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym. Główna bohaterka Tiny poza...

Granica

5

Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy.

Poza wszelkim podejrzeniem

6

ZDARZENIE

Fala masowych samobójstw ogarnia kolejne miasta i miasteczka północno-wschodnich stanów. Nikt nie...

ZDARZENIE

7

Nielegalni

Prawdziwe życie szpiegów, presja podwójnej tożsamości i międzynarodowy rozmach w najnowszej...

Nielegalni

8

Szalone serce

Bad Blake (Jeff Bridges) za młodu zyskał popularność jako wschodząca gwiazda muzyki country, jednak...

Szalone serce

9

Siła i honor

Lata 50. XX wieku. Rodzina Carla Brasheara (Cuba Gooding Jr) od pokoleń mieszka na amerykańskiej...

Siła i honor

10

Menashe

Menashe został sam - jego żona zmarła i odebrano mu syna. Mężczyzna musi teraz udowodnić, że jest w...

Menashe