Ale kino+
alekino+
Ale kino+ poleca: American Film Festival
AKTUALNOŚCI

Ale kino+ poleca: American Film Festival

5 listopada rozpocznie się jubileuszowa odsłona American Film Festival we Wrocławiu. W programie wydarzenia znalazła się rekordowa liczba 125 produkcji, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. W tym roku festiwal będzie trwał jeden dzień dłużej (5-11 listopada).

Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, w której zostaną zaprezentowane obrazy znanych reżyserów – niezwykłe, osobiste i nierzadko także prowokacyjne.

Paul Downs Colaizzo: Brittany Runs a Marathon

Utalentowana komiczka Jillian Bell, która wcześniej kradła każdą scenę w Ostrej nocy czy 22 Jump Street, wreszcie nie musi walczyć o uwagę. W przeciwieństwie do tytułowej Brittany, spłukanej dziewczyny bez perspektyw i idealnej figury. Po wysłuchaniu brutalnie szczerej opinii lekarza, Brittany postanawia jednak zmienić swoje życie. A zanim to nastąpi, przynajmniej zacząć biegać, bo kogo stać na siłownię? Nagrodzony na festiwalu Sundance film Paula Downsa Colaizzo to znakomita satyra na "wiecznie młodą i zdrową" Amerykę.

Brittany Runs a Marathon

Michael Tyburski: Brzmienie ciszy

Peter Lucien (Peter Sarsgaard) jest samozwańczym stroicielem domów. Na zlecenie swoich klientów bada dźwiękową przestrzeń ich mieszkań, wierząc, że irytujące odgłosy – jak trzask tostera czy buczenie zepsutej instalacji elektrycznej – są źródłem niepokoju, stresu, a nawet fizycznych dolegliwości. W wolnym czasie mężczyzna bada brzmienie Nowego Jorku, lecz jego tekst o ukrytych akustycznych wzorcach miejskiej architektury zostaje odrzucony przez naukowe czasopismo. Gdy poznaje Ellen (Rashida Jones), której problemu z chronicznym przemęczeniem nie potrafi rozwiązać, w jego życiu pojawi się szansa na zmianę. Pytanie tylko, czy introwertyczny Peter będzie w stanie ją wykorzystać.

Brzmienie ciszy

Patrick Brice: Corporate Animals

Co za wspaniała firma! Produkuje jadalne sztućce, dba o środowisko naturalne, a przede wszystkim troszczy się o swoich ludzi. Pod opieką niestabilnej emocjonalnie szefowej (Demi Moore), lubiącej wygłaszać kontrowersyjne teorie w stylu: Mózg to największy mięsień, kilkoro pracowników bierze udział w wyjeździe integracyjnym w Nowym Meksyku. Wycieczka szybko zamienia się w koszmar, gdy na skutek trzęsienia ziemi grupa zostaje uwięziona w jaskini. Dramatyczna sytuacja powinna zmusić ich do współpracy, lecz zamiast tego zaczyna się rozliczanie winnych, a na jaw wychodzą najgorsze firmowe sekrety. Po kilku dniach spędzonych w pułapce padnie wreszcie kluczowe pytanie: kogo zjeść, żeby przetrwać?

Corporate Animals

Julius Onah: Luce

Film w reżyserii Juliusa Onaha trzyma w napięciu niczym rasowy thriller i stawia nieoczywiste pytania o kwestie napięć klasowych, wychowania i poprawności politycznej. Para zamożnych Amerykanów (świetni Naomi Watts i Tim Roth) adoptuje byłego dziecięcego bojownika z Erytrei (brawurowa rola Kelvina Harrisona Jr.). Luce wydaje się idealnie wpasowywać w "amerykański sen" — zdobywa serca rówieśników i zostaje gwiazdą szkoły. Demony przeszłości nie pozwalają jednak o sobie zapomnieć.

Luce

Lynn Shelton: Miecz zaufania

Przewrotna komedia rozgrywająca się na zanurzonym w amerykańskich mitach Południu, a przede wszystkim zaskakująco aktualna analiza rozprzestrzeniania się teorii spiskowych i fake newsów. Mary (Michaela Watkins) towarzyszy w wyprawie do Birmingham swojej przyjaciółce Cynthii (Jillian Bell), która ma nadzieję, że odziedziczy dom po dziadku. Okazuje się jednak, że nieruchomość przejął bank, a wnuczka dostała w spadku tylko tajemniczy miecz. Według listu zmarłego seniora jest to bezcenne trofeum, które udowadnia, że Konfederaci tak naprawdę wygrali wojnę secesyjną.

Miecz zaufania

Kirill Mikhanovsky: Wolności!

Wsiadajcie do busa, który w zawrotnym tempie krąży po ulicach Milwaukee, zgarniając kolejnych pasażerów. Vic (Chris Galust) to młody kierowca rosyjskiego pochodzenia wożący po mieście pacjentów z niepełnosprawnościami. Kiedy nie przyjeżdża transport, który miał zawieźć jego bliskich na rodzinny pogrzeb, chłopak zabiera rozśpiewaną starszyznę ze sobą, ryzykując utratę pracy i rozpoczynając szaloną jazdę bez trzymanki. Pełna energii, napakowana atrakcjami komedia Kirilla Mikhanovsky’ego łączy bezpardonowe poczucie humoru z uważnym, pozbawionym sentymentalnej otoczki spojrzeniem na sytuację mieszkających w Wisconsin mniejszości.

Wolności!

4 listopada 2019 r.

Ale kino+ poleca: American Film Festival

5 listopada rozpocznie się jubileuszowa odsłona American Film Festival we Wrocławiu. W programie wydarzenia znalazła się rekordowa liczba 125 produkcji, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. W tym roku festiwal będzie trwał jeden dzień dłużej (5-11 listopada).


3 listopada 2019 r.

American Film Festival - dziesięciu wspaniałych

Z okazji 10. jubileuszowej edycji American Film Festival, który odbędzie się już niedługo we Wrocławiu, widzowie wybrali dziesięciu reżyserów, których twórczość przybliżył festiwal i których warto znać. Wśród nich znaleźli się:


14 października 2019 r.

American Film Festival

Zbliża się 10. edycja American Film Festival we Wrocławiu. Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, a także - jak co roku – w trakcie branżowych dni USinProgress przyzna swoją nagrodę dla najlepszego projektu.


23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

Niemiłość

Nominowany do Oscara film opowiadający o codziennym życiu w rosyjskiej metropolii.

Niemiłość

2

Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w...

Wisting

3

Pokot

Myśliwi z Sudetów padają ofiarami serii tajemniczych morderstw. W związku z bezsilnością policji,...

Pokot

4

Cardinal 2

W drugim sezonie "Cardinal" policjant John Cardinal próbuje rozwiązać sprawę odnalezionych ciał,...

Cardinal 2

5

Ostatnia misja USS Indianapolis

II wojna światowa na morzu. Starcie sił amerykańsko - japońskich. U boku Nicolasa Cage'a ("Dzikość...

Ostatnia misja USS Indianapolis

6

Nie opuszczaj mnie

Ekranizacja bestsellerowej powieści Kazuo Ishiguro, autora "Okruchów dnia", wyreżyserowana przez...

Nie opuszczaj mnie

7

Golem z Limehouse

Filmowa adaptacja mrożącej krew w żyłach powieści autorstwa Petera Ackroyda. Scenariusz stworzyła...

Golem z Limehouse

8

Zły Samarytanin

Para włamywaczy odkrywa kobietę przetrzymywaną wbrew jej woli w domu, który zamierzali obrabować.

Zły Samarytanin

9

Gang Rosenthala

Oparta na faktach historia największego rabunku w historii Narodowego Banku Rumuńskiego. Jeden z...

Gang Rosenthala

10

Buntownicy z seminarium

Studenci pierwszego roku zaczynają naukę w seminarium duchownym, gdzie nauka i życie nie wyglądają...

Buntownicy z seminarium