Ale kino+
alekino+
Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny
AKTUALNOŚCI

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.

Filmy w tej sekcji są eksperymentalne – nie tylko pod względem formy, lecz także jeśli chodzi o przestrzeń myślową, w której możemy wyobrazić sobie „co by było gdyby”. Obejrzymy na przykład „Portret właścicieli” w reżyserii Joaquín Maito opowiadający o buncie kotów i psów, które jako jedyne na świecie zorientowały się, że apokalipsa już się wydarzyła. Masowo uciekają ze swoim domów, a niczego nie podejrzewający właściciele rozwieszają po całym mieście ogłoszenia o poszukiwaniu swoich ukochanych pupili. Historia, która z pozoru wydaje się sience-fiction, jest tak naprawdę esejem o naszej cywilizacji i oceną naszej współczesności z punktu widzenia zwierząt. Z kolei w obrazie „Animus animalis” główne role grają wypchane zwierzęta – jest to medytacja nad naszymi ciałami oraz ciałami zwierząt, na które polujemy. Film „Autonomiczny” w reż. Iana Henry’ego to zapis eksperymentu życiowego, podczas którego główny bohater wyprowadził się z miasta, żył w lesie i żywił się tym, co znalazł lub zwierzętami potrąconymi przez samochody.

4 listopada 2019 r.

Ale kino+ poleca: American Film Festival

5 listopada rozpocznie się jubileuszowa odsłona American Film Festival we Wrocławiu. W programie wydarzenia znalazła się rekordowa liczba 125 produkcji, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. W tym roku festiwal będzie trwał jeden dzień dłużej (5-11 listopada).


3 listopada 2019 r.

American Film Festival - dziesięciu wspaniałych

Z okazji 10. jubileuszowej edycji American Film Festival, który odbędzie się już niedługo we Wrocławiu, widzowie wybrali dziesięciu reżyserów, których twórczość przybliżył festiwal i których warto znać. Wśród nich znaleźli się:


14 października 2019 r.

American Film Festival

Zbliża się 10. edycja American Film Festival we Wrocławiu. Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, a także - jak co roku – w trakcie branżowych dni USinProgress przyzna swoją nagrodę dla najlepszego projektu.


23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

Cardinal 2

W drugim sezonie "Cardinal" policjant John Cardinal próbuje rozwiązać sprawę odnalezionych ciał,...

Cardinal 2

2

Miasto gniewu

Film, który stał się wydarzeniem podczas gali rozdania Oscarów® w 2006 roku. Skromna jak na...

Miasto gniewu

3

Wall Street: pieniądz nie śpi

Rok 2001. Dawny rekin giełdowy, sławny na Wall Street Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi z...

Wall Street: pieniądz nie śpi

4

Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w...

Wisting

5

Suburbicon

Włamanie do domu jednego z mieszkańców pastelowych amerykańskich przedmieść przynosi niespodziewane...

Suburbicon

6

Węgierska robota

Historia węgierskiego włamywacza-dżentelmena, który każdą kradzież zaczynał od szklanki whiskey.

Węgierska robota

7

Królowie nocy

Nowy Jork, jesień 1988 roku, który dla wydziału do spraw narkotyków i przestępczości był najbardziej...

Królowie nocy

8

Francuski łącznik

Klasyka kina sensacyjnego. "Francuski łącznik" to oparta na faktach historia walki nowojorskich...

Francuski łącznik

9

Granica

"Granica" to film wymykający się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym. Główna bohaterka Tiny poza...

Granica

10

Jak rozbić bank

Komedia kryminalna z wielkimi pieniędzmi i jeszcze większymi rozczarowaniami w tle. Czterej...

Jak rozbić bank