Ale kino+
alekino+
Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+
AKTUALNOŚCI

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.

Podczas tegorocznej edycji obejrzymy m.in. film pod tytułem „Wysoka dziewczyna” w reż. Kantemira Balagova – obraz niezwykle wysmakowany wizualnie, przenikliwy, a jednocześnie subtelny. Film „Deerskin” w reż. Quentina Dupieux to surrealistyczna komedia, w której ważny jest jeden rekwizyt - tytułowa kurtka ze skóry jelenia. W roli głównej występuje Jean Dujardin - zdobywca Oskara za rolę w filmie „Artysta”, który za tę rolę zebrał nie tylko przychylne recenzje krytyków, lecz także świetnie opinie od widzów. Film „Jeanne” w reż. Bruno Dumonta to opowieść o dzieciństwie Joanny d’Arc oraz o jej procesie. „Tajemnice Morza Sargassowego” - obraz pokazywany na festiwalu w Berlinie to kino mroczne, wywołujące sine emocje. Te filmy oraz wiele więcej będzie można zobaczyć na 19. MFF Nowe Horyzonty, który odbędzie się w dniach 25 lipca 2019-4 sierpnia 2019 we Wrocławiu.

14 października 2019 r.

American Film Festival

Zbliża się 10. edycja American Film Festival we Wrocławiu. Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, a także - jak co roku – w trakcie branżowych dni USinProgress przyzna swoją nagrodę dla najlepszego projektu.


23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


10 grudnia 2018 r.

Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+

W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


19 listopada 2018 r.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - w grudniowym cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Forma”

W grudniu Ale kino+ zachęca kinomanów do refleksji nad tym, jakie znaczenie dziełu filmowemu nadaje forma. W cyklu „Kino Mówi: Forma” jeden z największych przebojów włoskich kin 2016 roku „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” („Perfetti sconosciuti”), ekstrawagancki eksperyment Brunona Dumonta „Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc” („Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc”), nietypowa filmowa adaptacja szekspirowskiego dramatu „Koriolan” („Coriolanus”) oraz „Casting”, w którym reżyser Nicolas Wackerbarth prowadzi dialog z filmową tradycją. Produkcje z cyklu „Kino Mówi: Forma” w czwartki od 6 do 27 grudnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

Mary Shelley

Mary Shelley - to dzięki niej w światowej kulturze mamy postać nieśmiertelnego potwora -...

Mary Shelley

2

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania.

Vera 9

3

NIEBIAŃSKIE DNI

Olśniewające wizualnie arcydzieło Terrence'a Malicka z oscarowymi zdjęciami Néstora Almendrosa i...

NIEBIAŃSKIE DNI

4

Granica

"Granica" to film wymykający się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym. Główna bohaterka Tiny poza...

Granica

5

Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy.

Poza wszelkim podejrzeniem

6

ZDARZENIE

Fala masowych samobójstw ogarnia kolejne miasta i miasteczka północno-wschodnich stanów. Nikt nie...

ZDARZENIE

7

Nielegalni

Prawdziwe życie szpiegów, presja podwójnej tożsamości i międzynarodowy rozmach w najnowszej...

Nielegalni

8

Szalone serce

Bad Blake (Jeff Bridges) za młodu zyskał popularność jako wschodząca gwiazda muzyki country, jednak...

Szalone serce

9

Siła i honor

Lata 50. XX wieku. Rodzina Carla Brasheara (Cuba Gooding Jr) od pokoleń mieszka na amerykańskiej...

Siła i honor

10

Menashe

Menashe został sam - jego żona zmarła i odebrano mu syna. Mężczyzna musi teraz udowodnić, że jest w...

Menashe