Ale kino+
alekino+
Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"
AKTUALNOŚCI

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.

Jest to dekada rewolucji obyczajowej i właśnie wtedy filmów erotycznych powstawało najwięcej. Zobaczymy film „Anita. Szwedzka nimfetka” w reż. Torgny Wickmana, który stanowił swoisty prolog do „Nimfomanki” Larsa vob Triera. Na ekranach pojawi się też film, w którym swoją karierę zaczynał Udo Kier – francuska wersja „Seksmisji”. Reakcją na upadek patriarchalnej dyktatury generała Fanko jest na przykład obraz „Narzeczona pirata o dziewczynie, która zarabia swoim ciałem, ale w końcu emancypuje się dzięki mężczyznom chcącym ją zawłaszczyć.

14 października 2019 r.

American Film Festival

Zbliża się 10. edycja American Film Festival we Wrocławiu. Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, a także - jak co roku – w trakcie branżowych dni USinProgress przyzna swoją nagrodę dla najlepszego projektu.


23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


10 grudnia 2018 r.

Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+

W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


19 listopada 2018 r.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - w grudniowym cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Forma”

W grudniu Ale kino+ zachęca kinomanów do refleksji nad tym, jakie znaczenie dziełu filmowemu nadaje forma. W cyklu „Kino Mówi: Forma” jeden z największych przebojów włoskich kin 2016 roku „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” („Perfetti sconosciuti”), ekstrawagancki eksperyment Brunona Dumonta „Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc” („Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc”), nietypowa filmowa adaptacja szekspirowskiego dramatu „Koriolan” („Coriolanus”) oraz „Casting”, w którym reżyser Nicolas Wackerbarth prowadzi dialog z filmową tradycją. Produkcje z cyklu „Kino Mówi: Forma” w czwartki od 6 do 27 grudnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

Niemiłość

Nominowany do Oscara film opowiadający o codziennym życiu w rosyjskiej metropolii.

Niemiłość

2

Oficer i dżentelmen

Aby zostać pilotem marynarki wojennej USA, młody chłopak musi ukończyć szkolenie pod okiem surowego...

Oficer i dżentelmen

3

Młoda i piękna

Film według scenariusza i w reżyserii François Ozona ("Basen", "U niej w domu"). Po przypadkowej...

Młoda i piękna

4

Amerykański żigolak

Julian to żigolak, który na swoje klientki wybiera głównie starsze bogate kobiety. Kiedy ginie jedna...

Amerykański żigolak

5

Obłąkani

Adaptacja opowiadania Edgara Allana Poego. Gotycki thriller ze wspaniałą scenografią, kostiumami,...

Obłąkani

6

Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy.

Poza wszelkim podejrzeniem

7

Dziecko Rosemary

Arcydzieło horroru i zarazem pierwszy amerykański film w karierze Romana Polańskiego. "Dziecko...

Dziecko Rosemary

8

Nielegalni

Prawdziwe życie szpiegów, presja podwójnej tożsamości i międzynarodowy rozmach w najnowszej...

Nielegalni

9

The Place

Losy grupy z pozoru przypadkowych nieznajomych połączą się za sprawą tajemniczej postaci....

The Place

10

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania.

Vera 9