Ale kino+
Kino Mówi: Nadzieja
CZARNY HUMOR W DRAMACIE „PO OMACKU” TYLKO W ALE KINO+

AKTUALNOŚCI

CZARNY HUMOR W DRAMACIE „PO OMACKU” TYLKO W ALE KINO+

W ramach czerwcowego cyklu „Kino Mówi: Niedojrzali”, Ale kino+ zaprasza na norweski dramat „Po omacku”. Reżyser filmu, Eskil Vogt, autor scenariusza m.in. „Oslo, 31 sierpnia”, proponuje świeżą, niepozbawioną humoru opowieść o dojrzewaniu do fizycznych ograniczeń. Obraz był prezentowany na Berlinale w 2014 roku oraz na MFF w Sundance (nagroda w kategorii Najlepszy Scenariusz Zagraniczny). Film „Po omacku” po raz pierwszy w telewizji w czwartek, 18 czerwca, o 20:10 tylko w Ale kino+.

Ingrid (Ellen Dorrit Petersen) odkrywa, że traci wzrok. Wydaje się, że Jej życie legnie w gruzach. Niegdyś aktywna dziewczyna całe dni spędza w domu, czekając na powrót męża z pracy. Walczy o życie w nowej dla niej rzeczywistości, stara się zapamiętać świat takim, jakim go widziała, musi zaufać pozostałym zmysłom. Czy uda jej się przekroczyć granice, które narzuciła choroba?

„Po omacku” to film pokazujący próbę zmierzenia się z fizycznym ograniczeniem, jakim jest postępująca utrata wzroku. Eskil Vogt nie buduje jednak łzawej historii, nie każe się litować nad sytuacją Ingrid. Stara się poznać jej wewnętrzny świat i poznać sposoby na przetrwanie w tym zewnętrznym. Pokazuje, jak zmienia się percepcja rzeczywistości. To, co było kiedyś zwyczajne czy wręcz niezauważalne (np. nieodstawione na miejsce krzesło) teraz urasta do rangi przeszkody. Aby pomóc widzowi wczuć się w sytuację Ingrid, Eskil Vogt ucieka się do wielu ciekawych chwytów narracyjnych. Stosuje nieoczywiste zbliżenia i montaż, kieruje uwagę na zmysł słuchu, miejscami zaciemnia obraz. „Po omacku” został dostrzeżony przez krytyków oraz jurorów festiwali, zdobywając wiele prestiżowych wyróżnień – w tym przyznawaną na Berlinale nagrodę Label Europa Cinemas za reżyserię oraz nagrodę za najlepszy scenariusz zagraniczny festiwalu Sundance.

SZUKAJ AKTUALNOŚCI


9 listopada 2017 r.
„Peaky Blinders” – 4. sezon serialu zaraz po światowej premierze tylko w Ale kino+

Ale kino+ zaprasza widzów na kontynuację jednego z najlepszych brytyjskich seriali kryminalnych ostatnich lat. Kanał filmowy zaprezentuje pierwszy odcinek zaledwie tydzień po jego światowej premierze, a drugi – dokładnie w dniu światowej premiery. Emisja dwóch pierwszych odcinków 4. sezonu „Peaky Blinders” została zaplanowana na 22 listopada, godz. 21:00.

22 stycznia 2016 r.
CZY TO JEST MIŁOŚĆ, CZY TO JEST… – WALENTYNKOWE TRYLOGIE W ALE KINO+

Przewrotne, dalekie od romantycznych schematów walentynki w Ale kino+ to już tradycja. W tym roku widzowie zobaczą nagradzaną na międzynarodowych festiwalach antymiłosną trylogię Ronit i Shlomiego Elkabetzów (Wziąć sobie żonę, Siedem dni, Viviane chce się rozwieść) oraz kultowe, nakręcone na przestrzeni 20 lat dzieło życia Richarda Linklatera oraz Julie Delpy i Ethana Hawke’a (Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca, Przed północą). Emisje filmów we wtorki od 2 do 16 lutego o 20:10 i po 22:00.

19 sierpnia 2015 r.
NOMINOWANY DO OSCARA® DOKUMENT „SÓL ZIEMI” WIMA WENDERSA TYLKO W ALE KINO+

Ale kino+ zaprasza na „Sól Ziemi”, dokument o życiu i twórczości Sebastião Salgado, wybitnego brazylijskiego artysty-fotografika. Jest to jeden z tytułów prezentowanych w ramach sierpniowego cyklu „Wim Wenders w Ale kino+”. Nominowana do Nagrody Oscara® 2015 (kategoria Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny) „Sól Ziemi” po raz pierwszy w polskiej telewizji w poniedziałek, 31 sierpnia, o 20:10 tylko w Ale kino+.

17 czerwca 2015 r.
SERIALE KRYMINALNE „BROADCHURCH” I „DICTE” TYLKO W ALE KINO+

Lato w Ale kino+ upłynie pod znakiem premier znakomitych europejskich seriali z charyzmatycznymi kobietami w rolach głównych. Jednym z nich jest wyczekiwany brytyjski „Broadchurch” uhonorowany m.in. Nagrodą BAFTA 2014 w trzech kategoriach, w tym za najlepszy serial dramatyczny. Kolejny to duńska produkcja „Dicte”. Oba seriale zostaną pokazane po raz pierwszy w polskiej telewizji: „Dicte” w środy, od 1 lipca, o 20:10; „Broadchurch” w niedzielne wieczory, od 19 lipca. Ale kino+ pokaże dwa sezony każdego tytułu.