Ale kino+
alekino+
Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+
AKTUALNOŚCI

Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+

W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

Klient

Antenowy cykl w Ale kino+ otworzy film „Klient” („Forushande”) cenionego irańskiego reżysera i scenarzysty Asghara Farhadiego – zdobywcy najważniejszych nagród filmowych na świecie i twórcy głośnego „Rozstania” („Jodaeiye Nader az Simin”). Obraz „Klient” został nagrodzony Oscarem® w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes zdobył laury za najlepszy scenariusz i dla najlepszego aktora dla Shahaba Hosseiniego).

Wszyscy wyczuwamy do czego doprowadzi ta eskalacja złego, ale i tak sekwencja finałowa bije na głowę niektóre sceny akcji, tyle w niej napięcia, frustracji, złości i agresji. A rozwoju akcji, jaki następuje, nie przewidziałby nawet najbardziej doświadczony kinoman.
Beata Cielecka, TeleMagazyn

Młode małżeństwo aktorów musi nieoczekiwanie opuścić swoje zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi mieszkanie. Emad (Shahab Hosseini) i Rana (Taraneh Alidoosti) wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Pewnego dnia Rana nieostrożnie wpuszcza do mieszkania nieznajomego mężczyznę, który na nią napada. Para decyduje się nie zawiadamiać policji, gdyż przysporzyło by to jeszcze więcej problemów, a niewygodne fakty mogłyby skompromitować Ranę. Emad usiłuje za wszelką cenę dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
PREMIERA: czwartek, 3 stycznia, godz. 20:10

Droga na szczyt

Kolejną propozycją w cyklu jest dramat „Droga na szczyt” („Numéro une”) opowiadający poruszającą historię o pokonywaniu przeszkód i własnych słabości. W rolach głównych: dwukrotna zdobywczyni Cezara Emmanuelle Devos („W rytmie serca”), Suzanne Clément („Na zawsze Laurence”) oraz Richard Berry („Przyjaciel gangstera”).

Emmanuelle Blachey (Emmanuelle Devos) jest błyskotliwą bizneswoman wspinającą się po szczeblach kariery. Obecnie piastuje wysokie stanowisko w korporacji będącej francuskim gigantem energetycznym. Pewnego dnia Emmanuelle otrzymuje propozycję przejęcia kierownictwa w CAC 40, gdzie byłaby pierwszą kobietą, która zajmowałaby to stanowisko. Jednak w biznesie w dużej mierze zdominowanym przez mężczyzn, mnożą się zawodowe i intymne przeszkody.
PREMIERA: czwartek, 10 stycznia, godz. 20:10

Idealne matki

Tydzień później widzowie zobaczą adaptację inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla, Doris Lessing – „Idealne matki” („Adore”). W filmie Anne Fontaine, reżyserki „Coco Chanel” i „Niewinnych” (szeroko komentowana produkcja z udziałem Agaty Kuleszy, Joanny Kulig i Agaty Buzek), w rolach głównych wystąpiły dwukrotnie nominowana do Oscara® Naomi Watts i laureatka Złotego Globu za udział w serialu „House of Cards” Robin Wright.

Lil (Naomi Watts) i Roz (Robin Wright) są przyjaciółkami od dziecka. W dorosłym życiu nadal trzymają się razem i mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach, położonych tuż nad oceanem. Lil niedawno została wdową, a mąż Roz wyjechał do Sydney, aby wykładać na tamtejszym Uniwersytecie. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami, którzy dnie spędzają na surfowaniu i opalaniu się na pobliskiej plaży. Wkrótce obie przyjaciółki wdadzą się w romans z synem tej drugiej.
PREMIERA: czwartek, 17 stycznia, godz. 20:10

Ofiara

Jednym z najciekawszych obrazów prezentowanych w cyklu jest film „Ofiara” („Goat”) demaskujący okrucieństwo i bezwzględność, które rządzą zmitologizowanymi i owianymi tajemnicą bractwami studenckimi. Scenariusz powstał na podstawie popularnej książki Brada Landa, który opisał swoje własne trudne doświadczenia z młodości. W filmie wzięli udział dwukrotnie nagrodzony Złotym Globem James Franco („Disaster Artist”, „Spring Breakers”) i idol nastolatek Nick Jonas (gwiazdor pop znany m.in. z serialu „Królowe krzyku”).

Podczas letnich wakacji nieśmiały Brad (Ben Schnetzer) zostaje napadnięty i brutalnie pobity przez dwóch nieznajomych. Chłopak z trudem dochodzi do siebie. Gdy trafia do college’u, popularność starszego brata (Nick Jonas) ułatwia mu nawiązanie nowych kontaktów. Brad ubiega się o przyjęcie do elitarnego bractwa studenckiego słynącego z najdzikszych imprez. Studencka korporacja wymaga od nowych rekrutów udowodnienia swojej lojalności poprzez przejście upokarzających, niezwykle wyrafinowanych pod względem brutalności prób. Metody stosowane przez starszych kolegów przypominają Bradowi o niedawno przebytej traumie.
PREMIERA: czwartek, 24 stycznia, godz. 20:10

Na wojnie

Cykl zamknie opowieść o zaciekłym strajku pracowniczym – „Na wojnie” („En guerre”) w reżyserii Stéphane’a Brizé słynącego z wnikliwych i pełnych humanizmu obrazów („Miara człowieka”, „Historia pewnego życia”). W roli głównej weteran kina zaangażowanego Vincent Lindoln, który za rolę w „Mierze człowieka”, poprzedniej współpracy z Brizé, otrzymał Cezara oraz nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 2015 roku.

Laurent Amédéo (Vincent Lincoln) jest szeregowym pracownikiem fabryki części samochodowych Perrin Industrie. Gdy zarząd informuje o zamknięciu tego ważnego dla lokalnej społeczności miejsca pracy, mężczyzna staje na czele pracowniczego strajku. Rozpoczyna się dyplomatyczna wojna podjazdowa z władzami koncernu, w której stawką jest dobrobyt 1100 pracowników. Czy klasa robotnicza wytrwa solidarnie na stanowisku? Czy Laurent odnajdzie się w roli lidera jednoczącego tylko z pozoru jednorodną grupę?
PREMIERA: czwartek, 31 stycznia, godz. 20:10

Ponadto, w grudniu na antenie Ale kino+ cykl „Z życia wzięte”, a w nim „Wyrok za prawdę” (5 stycznia), „Cena odwagi” (12 stycznia), „Eksperyment” (19 stycznia) i „Przemytnik” (26 stycznia). W każdą sobotę o godz. 20:10 w Ale kino+.

4 listopada 2019 r.

Ale kino+ poleca: American Film Festival

5 listopada rozpocznie się jubileuszowa odsłona American Film Festival we Wrocławiu. W programie wydarzenia znalazła się rekordowa liczba 125 produkcji, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. W tym roku festiwal będzie trwał jeden dzień dłużej (5-11 listopada).


3 listopada 2019 r.

American Film Festival - dziesięciu wspaniałych

Z okazji 10. jubileuszowej edycji American Film Festival, który odbędzie się już niedługo we Wrocławiu, widzowie wybrali dziesięciu reżyserów, których twórczość przybliżył festiwal i których warto znać. Wśród nich znaleźli się:


14 października 2019 r.

American Film Festival

Zbliża się 10. edycja American Film Festival we Wrocławiu. Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, a także - jak co roku – w trakcie branżowych dni USinProgress przyzna swoją nagrodę dla najlepszego projektu.


23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

DRAPIEŻNIK

Erroll Babbage (Richard Gere) pracuje dla Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Jego zadaniem...

DRAPIEŻNIK

2

CO KRYJE PRAWDA

Uznany genetyk o znaczącym dorobku, doktor Norman Spencer (Harrison Ford) wraz z żoną Claire...

CO KRYJE PRAWDA

3

Pogrzebany

Amerykanin Paul Conroy (Ryan Reynolds), kierowca ciężarówki, pracujący na kontrakcie w Iraku, budzi...

Pogrzebany

4

Okupowani 3

Norwegia kontra Rosja. Międzynarodowy kryzys i tragedie ludzi uwikłanych w politykę. Finałowy sezon...

Okupowani 3

5

Z Archiwum X: Pokonać przyszłość

Serial "Z Archiwum X" okazał się fenomenem lat 90. Skromna produkcja trzykrotnie otrzymała Złoty...

Z Archiwum X: Pokonać przyszłość

6

Obietnica poranka

Film oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary'ego opowiada o wielkiej macierzyńskiej...

Obietnica poranka

7

Kto tam?

Zabójczy thriller w reżyserii znanego z "Bękartów wojny", a także serii krwawych horrorów o mrocznym...

Kto tam?

8

Magiczne noce

Komedia o tragicznym upadku włoskiej kinematografii na podstawie niewiarygodnych przypadków młodych...

Magiczne noce

9

Techno

Film krótkometrażowy

Techno

10

Demony wojny wg Goi

Wojna oczami Władysława Pasikowskiego, autora m.in. kultowych już "Psów". W rolach głównych...

Demony wojny wg Goi