Ale kino+
alekino+
Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+
AKTUALNOŚCI

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.

Jak co roku podczas wakacji, Wrocław staje się stolicą odważnego kina artystycznego, a to wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty. 100 tysięcy widzów co roku przybywa na festiwal, nie tylko po to, aby zobaczyć filmy, lecz także po to, by poznać nowe trendy w kinematografii. Jest to bowiem święto bezkompromisowości w sztuce, przekraczania granic i gorących dyskusji.


10 filmów na 20. urodziny Ale kino+


Z tej wyjątkowej okazji wrocławianie otrzymają prezent w postaci 10 pasjonujących filmów z anteny Ale kino. Wybrane produkcje, które będą preludium do głównego festiwalu, widzowie będą mogli oglądać już od 5 lipca.

„Mektoub. Moja miłość: pieśń pierwsza” (reż. Abdellatif Kechiche, Francja/Włochy 2018)

Pokaz: 5 lipca (piątek), godz. 21.00
Komedia romantyczna w reżyserii Abrellatifa Kechiche'a, opowiadająca historię młodego scenarzysty, który stanie przed trudnym wyborem między miłością a karierą.


„Arytmia” (reż. Boris Khlebnikov, Rosja/Finlandia/Niemcy 2017)

Pokaz: 7 lipca (niedziela), godz. 21.00
Oleg jest utalentowanym lekarzem. Pracuje w pogotowiu ratunkowym, jeździ karetką od pacjenta do pacjenta. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jego przyjazd może zmienić wszystko, dlatego często stara się dokonywać rzeczy niemożliwych. Wszystko inne może zaczekać: rodzina, kariera… Podczas gdy Oleg ratuje innych, jego żona, zmęczona takim życiem, decyduje się na rozwód, a w szpitalu pojawia się nowy szef, dla którego liczą się tylko liczby i regulaminy.


„Anielska twarz” (reż. Vanessa Filho, Francja 2018)

Pokaz: 9 lipca (wtorek), godz. 21.00
Pewnego dnia nadużywająca alkoholu Marlene niespodziewanie postanawia porzucić swoją córkę i związać się z mężczyzną, którego poznała poprzedniej nocy. Elli musi zmierzyć się z demonami matki, aby ją odzyskać.


„Django” (reż. Etienne Comar/Francja 2017)

Pokaz: 11 lipca (czwartek) godz. 21.00
Django Reinhardt był jednym z pionierów europejskiego jazzu i ojcem gatunku gypsy swing. Film portretuje jeden rozdział w pełnym wydarzeń życiu muzyka i jest przejmującą opowieścią o przetrwaniu.


„LBJ” (reż. Rob Rainer, USA 2017)

Pokaz: 13 lipca (sobota) godz. 21.00
Biografia prezydenta Lyndona Bainesa Johnsona, która przedstawia okres od dzieciństwa we Wschodnim Teksasie do objęcia urzędu w Białym Domu po zamachu na Kennedy'ego.


„Z pasją” (reż. Yvan Attal, Francja/Belgia 2017)

Pokaz: 15 lipca (poniedziałek) godz. 21.00
Neila Salah jest młodą ambitną dziewczyną z algierskimi korzeniami. Od pewnego czasu mieszka z mamą i babcią na przedmieściach Paryża. Chce zostać prawniczką i podejmuje studia na uniwersytecie Assas. Jednak już pierwszego dnia doświadcza upokorzenia ze strony jednego z profesorów, Pierre'a Mazarda znanego w tym środowisku ze swoich wystąpień o charakterze rasistowskim. Cyniczny i zarozumiały, a zarazem doświadczony i wymagający nauczyciel zmuszony zostaje do tego, aby przygotować Algierkę do olimpiady. Żadnemu z nich nie przyjdzie łatwo pozbycie się wzajemnej niechęci.


„London Road” (reż. Rufus Norris, Wlk. Brytania 2015)

Pokaz: 17 lipca (środa) godz. 21.00
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z 2006 roku. W okolicach London Road w Ipswich w hrabstwie Suffolk zostają odnalezione ciała pięciu prostytutek. W obliczu szokujących wydarzeń, osłupiali mieszkańcy jednoczą się, aby uporać się ze zbiorową traumą i tchnąć nową energię w społeczność.


„Mary Shelley” (reż. Hainfaa Al-Mansur, Wlk. Brytania/Luksemburg/USA/ Irlandia, 2017)

Pokaz: 19 lipca (piątek) godz. 21.00
Mary Shelley - to dzięki niej w światowej kulturze mamy postać nieśmiertelnego potwora - Frankensteina. Film jest portretem angielskiej prekursorki science-fiction, która pokazuje prawdziwą historię tajemniczej pisarki.


„Mizogini” (reż. Onur Tukel, USA, 2019)

Pokaz: 21 lipca (niedziela) godz. 21.00
W swoim najnowszym filmie Onur Tukel wreszcie robi to, o czym myślało już wielu: opowiada o listopadowych wyborach prezydenckich, w wyniku których Donald Trump zamieszkał w Białym Domu. Amerykański reżyser rozpoczyna odważną dyskusję na temat polityki, rasy i nierówności płci.


„Tajny dziennik” (reż. Jim Sheridan, Irlandia, 2017)

Pokaz: 23 lipca (wtorek) godz. 21.00
Poruszająca historia miłości. Roseanne McNulty to stuletnia pacjentka szpitala psychiatrycznego, która mieszka w nim od ponad 50 lat. Pewnego dnia doktor William Grene postanawia przeanalizować tak długi pobyt kobiety w zakładzie, nie wiedząc, że ukrywa ona tajny pamiętnik.

Na temat sekcji festiwalowej Ale kino+ przeczytaj więcej TUTAJ.

23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


10 grudnia 2018 r.

Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+

W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


19 listopada 2018 r.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - w grudniowym cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Forma”

W grudniu Ale kino+ zachęca kinomanów do refleksji nad tym, jakie znaczenie dziełu filmowemu nadaje forma. W cyklu „Kino Mówi: Forma” jeden z największych przebojów włoskich kin 2016 roku „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” („Perfetti sconosciuti”), ekstrawagancki eksperyment Brunona Dumonta „Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc” („Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc”), nietypowa filmowa adaptacja szekspirowskiego dramatu „Koriolan” („Coriolanus”) oraz „Casting”, w którym reżyser Nicolas Wackerbarth prowadzi dialog z filmową tradycją. Produkcje z cyklu „Kino Mówi: Forma” w czwartki od 6 do 27 grudnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


30 października 2018 r.

„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o konsekwencjach sprzeciwu norweskiego króla wobec nazistów („Wybór króla”), rozterki czeskiego dyplomaty Masaryka po klęsce Czechów w 1938 r. („Masaryk. Cena pokoju”) oraz historia współczesnego demaskatora Edwarda Snowdena („Snowden”). W cyklu nie zabraknie również perypetii zwyczajnych ludzi żyjących w niezwyczajnych czasach. Na antenie losy dwóch sióstr obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami („Planteraium”), opowieść o miłości rodzącej się pośród wojennej zawieruchy („Spowiedź”), komedia łagodząca narodowe traumy („Zagubieni”) i film o francuskim ruchu oporu („Nasi patrioci”). Premierowe produkcje w każdy listopadowy poniedziałek i wtorek o godz. 20:10.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

Belfer 2

Drugi sezon najgłośniejszego serialu kryminalnego CANAL+, który został doceniony m.in. Polską...

Belfer 2

2

ZDARZENIE

Fala masowych samobójstw ogarnia kolejne miasta i miasteczka północno-wschodnich stanów. Nikt nie...

ZDARZENIE

3

Młoda i piękna

Film według scenariusza i w reżyserii François Ozona ("Basen", "U niej w domu"). Po przypadkowej...

Młoda i piękna

4

Imperium wilków

Anna Heymes (Arly Jover) jest żoną urzędnika francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od...

Imperium wilków

5

Prorok

Dziewiętnastoletni, niepiśmienny Arab, Malik El Djebena, trafia na sześć lat do więzienia za atak na...

Prorok

6

Zaufaj mi 2

Kapral Jamie McCain dochodzi do siebie w szpitalu South Lothian po urazie kręgosłupa, który go...

Zaufaj mi 2

7

Wymiana księżniczek

W XVIII w. w celu zawarcia korzystnego sojuszu monarchowie zmuszeni byli do podjęcia najbardziej...

Wymiana księżniczek

8

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Każdy z nas ma trzy życia: publiczne, prywatne i... sekretne. Powiernikiem każdego z nich jest...

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

9

Heartbreaker. Licencja na uwodzenie

Trzydziestoletni Alex Lippi (Romain Duris) świadczy płatne usługi, polegające na rozbijaniu...

Heartbreaker. Licencja na uwodzenie

10

Paganini: Uczeń diabła

Historia życia włoskiego skrzypka i kompozytora, Niccola Paganiniego. W roli głównej David Garrett,...

Paganini: Uczeń diabła