Ale kino+
KINO MÓWI
Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

AKTUALNOŚCI

Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

W sierpniu w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” na antenie Ale kino+ pięć filmów o kobietach niezwykłych. Zmuszone do walki, udowodnią, że płeć piękna to także płeć silna. Na antenie: oparty na faktach dramat „Dziewczyna z Brestu” („La fille de Brest”), prezentowana w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara, studium psychologiczne „Co przynosi przyszłość” („L'avenir”) w reżyserii laureatki Srebrnego Niedźwiedzia Mii Hansen-Løve oraz dwie wzruszające produkcje: „Na zawsze twoja” („A Promise”) i „Sierota” („Orpheline”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” w czwartki od 2 do 30 sierpnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

Antenowy cykl w Ale kino+ rozpocznie "Dziewczyna z Brestu" ("La fille de Brest") – oparty na faktach dramat o lekarce, której działania i determinacja uratowały życie wielu ludzi.

Irene Frachon – lekarka pracująca w prowincjonalnym szpitalu - odkrywa związek między zgonami pacjentów, a lekiem na cukrzycę o nazwie Mediator. Osamotniona, staje do walki z koncernem farmaceutycznym oraz służbą zdrowia. W postać bohaterskiej lekarki wciela się wyróżniona nagrodą Cezara Sidse Babett Knudsen ("Tuż po weselu", serial "Rząd").
Premiera: czwartek, 2 sierpnia, 20:10

Tydzień później widzowie zobaczą prezentowaną w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes "Julietę" Pedro Almodóvara. Produkcja ta jest adaptacją opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro.

Zamiast perwersji, voyeuryzmu, obyczajowej prowokacji, groteskowego tonu, kiczu, wulgarności – napięcie niczym w kryminale, wartka akcja, dystans i, jak przystało na klasyka, wirtuozerski portret pogrążającej się w depresji kobiety
JANUSZ WRÓBLEWSKI, POLITYKA

"Julieta" to przejmująca historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu, trzymająca w napięciu od początku do końca. Z listów oraz retrospekcji wyłania się tragiczna i tajemnicza historia pełna bólu oraz poczucia winy.
Premiera: czwartek, 9 sierpnia, 20:10

"Co przynosi przyszłość" ("L'avenir") w reżyserii nagrodzonej w 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Mii Hansen-Løve, to studium psychologiczne kobiety po przejściach. Reżyserka podczas pracy nad główną postacią inspirowała się na postaci własnej matki.

W dobie filmów nastawionych na akcję i cel młoda Francuzka pozwala bohaterom stawiać pytania, na które nie zawsze znajdują odpowiedź. W świecie Hansen-Love "nie wiem" też ma wartość. Meandrujący rytm "Co przynosi" nie nuży ani nie dezorientuje.
ANNA TATARSKA, CO JEST GRANE 24

Nathalie to nauczycielka filozofii w paryskiej szkole średniej, której postawą życiową jest stoicyzm. Gdy bohaterce przyjdzie zmierzyć się z nową rzeczywistością, niewzruszony spokój okaże się tylko pozą, pod którą skrywa ogromne emocje. Zaborcza matka z dnia na dzień podupada na zdrowiu, a mąż Nathalie oznajmia jej, że odchodzi do innej kobiety…
Premiera: czwartek, 16 sierpnia, 20:10

Czy miłość jest w stanie przetrwać wieloletnią rozłąkę i wojenną zawieruchę? Taki dylemat przeżywają bohaterowie filmu "Na zawsze twoja" ("A Promise"). W rolach głównych znana z filmu "Vicky Cristina Barcelona" Rebecca Hall, Alan Rickman oraz Richard Madden.

Film zmusza do zastanowienia nad kwestiami, które w dzisiejszym świecie uchodzą raczej za dowód słabości oraz braku zdrowego rozsądku. I właśnie dlatego, że tak bardzo nie pasują one do współczesnej praktyki szybkich związków, wydaje się wart obejrzenia.
ANNA TATARSKA, CO JEST GRANE 24

Młody mężczyzna zostaje zatrudniony przez bogatego właściciela fabryki i z miejsca zakochuje się w jego żonie. Kobieta na pozór nie odwzajemnia tej miłości. Wszystko zmienia informacja o oddelegowaniu bohatera do Meksyku. Piękna żona wyznaje swoje prawdziwe uczucia i składa obietnicę. Ma czekać na ukochanego, który powróci z wyprawy po 2 latach. Niestety, rozłąka potrwa dłużej, niż planowali, bowiem świat pogrąży się w chaosie I wojny światowej. Czy obietnica może przetrwać próbę czasu?
Premiera: czwartek, 23 sierpnia, 20:10

Cykl opowiadający historie silnych i niezniszczalnych przedstawicielek płci pięknej zakończy portret kobiety na czterech różnych etapach życia. W filmie "Sierota" ("Orpheline") tę samą postać grają inne aktorki: Adèle Exarchopoulos, Adèle Haenel, Gemma Arterton oraz Solène Rigot.

Psychicznie skrzywdzona Renée to nauczycielka zajmująca się biedną młodzieżą. Próbuje zajść w ciążę ze swoim chłopakiem, w nadziei na uporządkowanie życia. Tara to uzależniona hazardzistka, mająca niedokończone sprawy z przeszłości. Poznajemy Sandrę – nierozważną dwudziestolatkę, wprowadzaną w świat wyścigów konnych przez starszego od niej Leva. Cofając się w przeszłość jeszcze bardziej, widzimy Karinę – trzynastolatkę uciekającą od brutalnego ojca. Na końcu Kiki - mała dziewczynka, która bierze udział w tragicznej zabawie w chowanego. Te historie splatają się w jedną całość - postać kobiety, która zrobi wszystko by osiągnąć wolność.
Premiera: czwartek, 30 sierpnia, 20:10

Ponadto, w sierpniu na antenie Ale kino+ dwa premierowe seriale: "Fenix" ("Fenix") od środy 1 sierpnia oraz "Dzień" ("De Dag") od niedzieli 5 sierpnia. Emisja serialu po dwa odcinki w Ale kino+ oraz dostęp do wszystkich odcinków serialu w nc+ GO. By oglądać serial w nc+ GO TV - wystarczy mieć dekoder podłączony do internetu.

SZUKAJ AKTUALNOŚCI


10 grudnia 2018 r.
Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+

W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

19 listopada 2018 r.
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - w grudniowym cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Forma”

W grudniu Ale kino+ zachęca kinomanów do refleksji nad tym, jakie znaczenie dziełu filmowemu nadaje forma. W cyklu „Kino Mówi: Forma” jeden z największych przebojów włoskich kin 2016 roku „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” („Perfetti sconosciuti”), ekstrawagancki eksperyment Brunona Dumonta „Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc” („Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc”), nietypowa filmowa adaptacja szekspirowskiego dramatu „Koriolan” („Coriolanus”) oraz „Casting”, w którym reżyser Nicolas Wackerbarth prowadzi dialog z filmową tradycją. Produkcje z cyklu „Kino Mówi: Forma” w czwartki od 6 do 27 grudnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

30 października 2018 r.
„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o konsekwencjach sprzeciwu norweskiego króla wobec nazistów („Wybór króla”), rozterki czeskiego dyplomaty Masaryka po klęsce Czechów w 1938 r. („Masaryk. Cena pokoju”) oraz historia współczesnego demaskatora Edwarda Snowdena („Snowden”). W cyklu nie zabraknie również perypetii zwyczajnych ludzi żyjących w niezwyczajnych czasach. Na antenie losy dwóch sióstr obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami („Planteraium”), opowieść o miłości rodzącej się pośród wojennej zawieruchy („Spowiedź”), komedia łagodząca narodowe traumy („Zagubieni”) i film o francuskim ruchu oporu („Nasi patrioci”). Premierowe produkcje w każdy listopadowy poniedziałek i wtorek o godz. 20:10.

29 sierpnia 2018 r.
Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+

We wrześniu miłośnicy kryminalnych zagadek mogą liczyć na podwójną dawkę emocji. Na antenę Ale kino+ z ósmym już sezonem powraca serial „Vera”. Swą premierę będzie miała także pierwsza telewizyjna odsłona losów australijskiego detektywa Jaya Swana wykreowanego przez Aarona Pedersena. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami polska produkcja „Misja Afganistan”. Tylko we wrześniu w Ale kino+.