Ale kino+
alekino+
Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+
AKTUALNOŚCI

Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+

We wrześniu miłośnicy kryminalnych zagadek mogą liczyć na podwójną dawkę emocji. Na antenę Ale kino+ z ósmym już sezonem powraca serial „Vera”. Swą premierę będzie miała także pierwsza telewizyjna odsłona losów australijskiego detektywa Jaya Swana wykreowanego przez Aarona Pedersena. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami polska produkcja „Misja Afganistan”. Tylko we wrześniu w Ale kino+.

Misja Afganistan

"Misja Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Serial ukazuje losy ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączyły dramatyczne wydarzenia w Afganistanie. Produkcja przedstawia pół roku z życia polskiego kontyngentu pod dowództwem porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Młody oficer stara się udowodnić, że swojej pozycji nie zawdzięcza ojcu, emerytowanemu generałowi. O jego rodzinnych konotacjach przypomina mu stale jego główny antagonista, porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt), rywalizujący z nim nie tylko o wpływy, lecz także o kobietę – porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września o godz. 20:10

Vera

Kolejną propozycją jest serial „Vera” („Vera”) oparty na motywach powieści Ann Cleeves. Do głównych atutów produkcji należy protagonistka - detektyw Vera Stanhope - w niczym nie przypominająca uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. Nie można przypisać jej takich atrybutów jak smukłość, młodość i seksapil. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do stroju, wrodzona wnikliwość pozwala jej jednak rozwiązać nawet najbardziej zagmatwane zagadki. A tych w fikcyjnym okręgu Northumberland nie brakuje, czego dowodem jest ósmy już sezon jednej z ulubionych produkcji Brytyjczyków. W roli tytułowej występuje wybitna brytyjska aktorka Brenda Blethyn  („Duma i uprzedzenie”, „Pokuta”).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września ok. godz. 22:10  

Wprost z Wielkiej Brytanii widzowie przeniosą się do gorącej Australii. Najnowsza produkcja „Mystery Road” („Mystery Road”) to spin-off filmu o tym samym tytule. Tym razem detektyw Jay Swan (Aaron Pedersen) otrzymuje misję udania się na outback – piekielną pustynię zamieszkałą przez nielicznych śmiałków. Zbada tam sprawę tajemniczego zniknięcia na farmie bydła. Wkrótce dochodzenie Swana ujawnia niewygodne dla lokalnej społeczności zdarzenie sprzed lat. Wspomnienie aktu niesprawiedliwości wciąż prześladuje mieszkańców regionu, jednak, choć to nie będzie przyjemne -  będą musieli się z nim zmierzyć. Pedersenowi partneruje wybitna aktorka australijskiego pochodzenia, dwukrotnie nominowana do Oscara®, Judy Davis. 
Premierowe odcinki w Ale kino+ od niedzieli 16 września godz. 20:10 

Wszystkie premierowe seriale można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX. 

Ponadto, we wrześniu w Ale kino+ finał serialu „Dzień” („De Dag”). Emisja dwóch ostatnich odcinków już w niedzielę 9 września od godz. 20:10.

23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


10 grudnia 2018 r.

Oscarowy® „Klient” w styczniowym cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” na antenie Ale kino+

W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


19 listopada 2018 r.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - w grudniowym cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Forma”

W grudniu Ale kino+ zachęca kinomanów do refleksji nad tym, jakie znaczenie dziełu filmowemu nadaje forma. W cyklu „Kino Mówi: Forma” jeden z największych przebojów włoskich kin 2016 roku „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” („Perfetti sconosciuti”), ekstrawagancki eksperyment Brunona Dumonta „Jeannette. Dzieciństwo Joanny d'Arc” („Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc”), nietypowa filmowa adaptacja szekspirowskiego dramatu „Koriolan” („Coriolanus”) oraz „Casting”, w którym reżyser Nicolas Wackerbarth prowadzi dialog z filmową tradycją. Produkcje z cyklu „Kino Mówi: Forma” w czwartki od 6 do 27 grudnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.


30 października 2018 r.

„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o konsekwencjach sprzeciwu norweskiego króla wobec nazistów („Wybór króla”), rozterki czeskiego dyplomaty Masaryka po klęsce Czechów w 1938 r. („Masaryk. Cena pokoju”) oraz historia współczesnego demaskatora Edwarda Snowdena („Snowden”). W cyklu nie zabraknie również perypetii zwyczajnych ludzi żyjących w niezwyczajnych czasach. Na antenie losy dwóch sióstr obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami („Planteraium”), opowieść o miłości rodzącej się pośród wojennej zawieruchy („Spowiedź”), komedia łagodząca narodowe traumy („Zagubieni”) i film o francuskim ruchu oporu („Nasi patrioci”). Premierowe produkcje w każdy listopadowy poniedziałek i wtorek o godz. 20:10.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

Pojedynek

Andrew Wyke (Michael Caine) to ceniony autor powieści kryminalnych. Starzejący się pisarz mieszka...

Pojedynek

2

Dziecko Rosemary

Arcydzieło horroru i zarazem pierwszy amerykański film w karierze Romana Polańskiego. "Dziecko...

Dziecko Rosemary

3

Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw. Ktoś zabija mężczyzn, którzy...

Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

4

Piknik pod Wiszącą Skałą

"Piknik pod Wiszącą Skałą" to ekranizacja powieści z lat 60. XIX wieku autorstwa Joan Lindsay o tym...

Piknik pod Wiszącą Skałą

5

Modlitwa

Thomas jest uzależniony od narkotyków. Aby położyć kres uzależnieniu dołącza do społeczności byłych...

Modlitwa

6

Obcy 3

Dryfujący w przestrzeni kosmicznej lądownik z jedynymi ocalałymi z księżyca LV-426 - Ripley...

Obcy 3

7

Skok na Hatton Garden

W kwietniu 2015 roku w londyńskiej dzielnicy Hatton Garden jeden z najlepiej zabezpieczonych...

Skok na Hatton Garden

8

Zwyczajna dziewczyna

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę.

Zwyczajna dziewczyna

9

Darkland

Znany lekarz postanawia rzucić dotychczasowe życie w imię zemsty za śmierć swojego młodszego brata.

Darkland

10

Sąsiedzi z dołu

Kate wprowadza się z partnerem do nowego mieszkania. Spodziewa się dziecka i czuje się samotna....

Sąsiedzi z dołu