Ale kino+
alekino+
Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+
AKTUALNOŚCI

Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+

We wrześniu miłośnicy kryminalnych zagadek mogą liczyć na podwójną dawkę emocji. Na antenę Ale kino+ z ósmym już sezonem powraca serial „Vera”. Swą premierę będzie miała także pierwsza telewizyjna odsłona losów australijskiego detektywa Jaya Swana wykreowanego przez Aarona Pedersena. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami polska produkcja „Misja Afganistan”. Tylko we wrześniu w Ale kino+.

Misja Afganistan

"Misja Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Serial ukazuje losy ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączyły dramatyczne wydarzenia w Afganistanie. Produkcja przedstawia pół roku z życia polskiego kontyngentu pod dowództwem porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Młody oficer stara się udowodnić, że swojej pozycji nie zawdzięcza ojcu, emerytowanemu generałowi. O jego rodzinnych konotacjach przypomina mu stale jego główny antagonista, porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt), rywalizujący z nim nie tylko o wpływy, lecz także o kobietę – porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września o godz. 20:10

Vera

Kolejną propozycją jest serial „Vera” („Vera”) oparty na motywach powieści Ann Cleeves. Do głównych atutów produkcji należy protagonistka - detektyw Vera Stanhope - w niczym nie przypominająca uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. Nie można przypisać jej takich atrybutów jak smukłość, młodość i seksapil. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do stroju, wrodzona wnikliwość pozwala jej jednak rozwiązać nawet najbardziej zagmatwane zagadki. A tych w fikcyjnym okręgu Northumberland nie brakuje, czego dowodem jest ósmy już sezon jednej z ulubionych produkcji Brytyjczyków. W roli tytułowej występuje wybitna brytyjska aktorka Brenda Blethyn  („Duma i uprzedzenie”, „Pokuta”).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września ok. godz. 22:10  

Wprost z Wielkiej Brytanii widzowie przeniosą się do gorącej Australii. Najnowsza produkcja „Mystery Road” („Mystery Road”) to spin-off filmu o tym samym tytule. Tym razem detektyw Jay Swan (Aaron Pedersen) otrzymuje misję udania się na outback – piekielną pustynię zamieszkałą przez nielicznych śmiałków. Zbada tam sprawę tajemniczego zniknięcia na farmie bydła. Wkrótce dochodzenie Swana ujawnia niewygodne dla lokalnej społeczności zdarzenie sprzed lat. Wspomnienie aktu niesprawiedliwości wciąż prześladuje mieszkańców regionu, jednak, choć to nie będzie przyjemne -  będą musieli się z nim zmierzyć. Pedersenowi partneruje wybitna aktorka australijskiego pochodzenia, dwukrotnie nominowana do Oscara®, Judy Davis. 
Premierowe odcinki w Ale kino+ od niedzieli 16 września godz. 20:10 

Wszystkie premierowe seriale można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX. 

Ponadto, we wrześniu w Ale kino+ finał serialu „Dzień” („De Dag”). Emisja dwóch ostatnich odcinków już w niedzielę 9 września od godz. 20:10.

4 listopada 2019 r.

Ale kino+ poleca: American Film Festival

5 listopada rozpocznie się jubileuszowa odsłona American Film Festival we Wrocławiu. W programie wydarzenia znalazła się rekordowa liczba 125 produkcji, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. W tym roku festiwal będzie trwał jeden dzień dłużej (5-11 listopada).


3 listopada 2019 r.

American Film Festival - dziesięciu wspaniałych

Z okazji 10. jubileuszowej edycji American Film Festival, który odbędzie się już niedługo we Wrocławiu, widzowie wybrali dziesięciu reżyserów, których twórczość przybliżył festiwal i których warto znać. Wśród nich znaleźli się:


14 października 2019 r.

American Film Festival

Zbliża się 10. edycja American Film Festival we Wrocławiu. Ale kino+ ponownie będzie partnerem filmowym imprezy i będzie miało swoją sekcję, a także - jak co roku – w trakcie branżowych dni USinProgress przyzna swoją nagrodę dla najlepszego projektu.


23 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Front Wizualny

Front wizualny na festiwalu Nowe Horyzonty to sekcja, w której sztuki wizualne przenikają się z kinem. W dwunastu filmach, które zostaną pokazane w tej sekcji będziemy się przyglądać temu, gdzie przebiega granica pomiędzy sztuką a kinem.


22 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja "Mokre sny"

Zapraszamy do sekcji „Mokre sny” na festiwalu Nowe Horyzonty, w której będzie można zobaczyć filmy erotyczne z lat 70 z całego świata – zarówno europejskie, jak i amerykańskie.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - Pokazy Galowe

W ramach 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się sekcja „Pokazy galowe”, w której zobaczymy najważniejsze filmy pokazane na najbardziej znanych światowych festiwalach (w Berlinie czy w Cannes).


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca Nowe Horyzonty - sekcja Ale kino+

Serdecznie zapraszamy do sekcji Ale kino+ na MFF Nowe Horyzonty, w której można zobaczyć filmy wyróżnione na najlepszych światowych festiwalach.


19 lipca 2019 r.

Ale kino+ poleca 19. Nowe Horyzonty

Filmy docenione przez publiczność i krytyków festiwali w Berlinie, Toronto czy San Sebastián będzie można obejrzeć podczas tegorocznej odsłony MFF Nowe Horyzonty.


4 lipca 2019 r.

Sekcja Festiwalowa Ale kino+

Specjalna sekcja festiwalowa Ale kino + to filmy znanych reżyserów, często prowokacyjne, osobiste, niezwykłe. Co roku do tej strefy filmowej trafiają starannie wyselekcjonowane produkcje wyznaczające trendy w światowym kinie.


3 lipca 2019 r.

Otwórz się na Nowe Horyzonty z Ale kino+

Ale kino+ obchodzi w tym roku 20. urodziny i będzie je świętować z iście filmowym rozmachem! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, gdzie od 25 lipca szykuje się niezapomniana kinowa uczta.


SZUKAJ AKTUALNOŚCI


TOP TYGODNIA

1

W ułamku sekundy

Życie Katji w ułamku sekundy zmienia się diametralnie - odebrano jej to, co kochała najmocniej....

W ułamku sekundy

2

KRÓLOWA MARGOT

Gwałtowny, barokowy w stylu, olśniewający wystawnością inscenizacji obraz Patrice'a Chereau wykracza...

KRÓLOWA MARGOT

3

Zabawa w chowanego

Naumowa i Szumow z lokalnej dochodzeniówki prowadzą sprawę zaginięć dzieci. Kto stoi za...

Zabawa w chowanego

4

SWINGUJĄCE WAKACJE

Lato 1975 rok, plaża Nobbys w Newcastle na australijskim wybrzeżu to pełne gwaru miejsce, w którym...

SWINGUJĄCE WAKACJE

5

Kto tam?

Zabójczy thriller w reżyserii znanego z "Bękartów wojny", a także serii krwawych horrorów o mrocznym...

Kto tam?

6

SPACER W CHMURACH

Paul Sutton (Keanu Reeves) wraca po wojnie do swej żony Betty (Debra Messing), której nie widział od...

SPACER W CHMURACH

7

Norskov

Nordic noir w najlepszym wydaniu. Specjalista od narkotykowych przestępstw musi uchronić jutlandzkie...

Norskov

8

Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego szwedzkiego kryminologa.

Co kryje prawda

9

Kobieta w Berlinie

Dramat wojenny oparty na pamiętniku Marty Hillers, która między 20 kwietnia a 22 czerwca 1945 roku...

Kobieta w Berlinie

10

Patrick Swayze - tancerz, aktor

Patrick Swayze to hollywoodzki gwiazdor z lat 80., który podważył i na nowo zdefiniował wyobrażenia...

Patrick Swayze - tancerz, aktor