Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
ale kino+
WYDARZENIA W ALE KINO+

Najlepsze filmy z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej -
pełny program
5. festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO!

 

 

Kanał filmowy ale kino! oraz Agencja Promocji Manana, organizatorzy 5. festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO!, prezentują program imprezy, która w tym roku odbędzie się w dniach 19-29 listopada. Premierowo w Polsce zostaną pokazane obrazy nagrodzone m.in. na festiwalach filmowych w Berlinie, Cannes, Locarno i Toronto.

FILM OTWARCIA
GORZKIE MLEKO PREMIERA POLSKA
(La teta asustada) reż. Claudia Llosa Peru 2009 100'

MFF Berlin 2009 - Złoty Niedźwiedź i Nagroda FIPRESCI
peruwiański kandydat do Oscara

Drugi, po doskonałym debiucie Madeinusa, film Claudii Llosy. Autorka opisuje go jako "symboliczną podróż od strachu do wolności". To opowieść o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu radości życia i własnej wartości. Bohaterką filmu jest młoda Indianka, która przyjeżdża z prowincji do Limy. Jej drogą do odrodzenia okazuje się muzyka.

FILM ZAMKNIĘCIA
CHINKA PREMIERA POLSKA
She, A Chinese reż. Xiaolu Guo Chiny/Wlk. Brytania 2009 99'

MFF Locarno 2009 - Złoty Lampart
MFF Toronto 2009 MFF Pusan 2009

Rock'n'rollowa odyseja śledząca losy młodej dziewczyny szukającej tożsamości i sensu życia, jest filmową metaforą współczesnego, wielokulturowego, coraz bardziej zglobalizowanego świata. Autorem muzyki jest John Parish (współpracujący m.in. z PJ Harvey); ścieżkę dźwiękową uzupełniają punk-rockowe piosenki w wykonaniu chińskich artystów.

POKAZ SPECJALNY
LIBAN PREMIERA POLSKA
Lebanon reż. Samuel Maoz; Izrael 2009

MFF Wenecja 2009 - Złoty Lew
MFF Toronto 2009

W maju 1982 roku skończyłem 19 lat. Życie było piękne. Byłem zakochany. Wtedy powołano mnie do wojska. Przydzielili mnie jako strzelca do czołgu i jako jeden z pierwszych miałem przekroczyć granicę z Libanem. To miała być jednodniowa misja, która zamieniła się w podróż do piekła. Wcześniej nie zabijałem, wtedy stałem się maszyną do zabijania. / Samuel Maoz

CO WIESZ O ELLY? PREMIERA POLSKA
About Elly, reż. Asghar Farhadi, Iran 2009, 119'

MFF Berlin
2009 - nagroda za reżyserię
irański kandydat do Oscara

Grupa przyjaciół ze studiów organizuje wspólny weekend nad morzem. Z pozoru niewinne kłamstwo, jakie ma miejsce na początku wyprawy, okazuje się tragiczne w konsekwencjach. Farhadi w mistrzowski sposób buduje swój psychologiczny dramat, odkrywając warstwa po warstwie prawdę o bohaterach.

SEKRETNE ŚWIATŁO PREMIERA POLSKA
Secret Sunshine, reż. Lee Chang-dong, Korea Południowa 2007, 142'

MFF Cannes 2007 - nagroda dla najlepszej aktorki
Asian Film Awards 2008 - nagroda dla najlepszego filmu, dla
najlepszej aktorki i za reżyserię

Młoda wdowa przeprowadza się wraz z synkiem z Seulu do prowincjonalnego miasteczka. Chce otrząsnąć się po stracie ukochanego i zacząć wszystko od nowa. Niespodziewanie jednak będzie musiała stawić czoła kolejnej tragedii. To skłoni ją do zastanowienia się nad kwestią wiary i życia.

ULOTNE MARZENIA PREMIERA POLSKA
Dreams Of Dust, reż. Laurent Salgues, Burkina Faso 2006, 86'

MFF Wenecja 2006
MFF Sundance 2007

Afrykańskie piekło na Ziemi. ("Variety"). Mocktar, biedny Nigeryjczyk, który stracił całą rodzinę w strasznym wypadku, próbuje odbudować swoje życie. Udaje się na północ Burkina Faso w poszukiwaniu pracy w tamtejszej kopalni złota, ale przede wszystkim po to, by zapomnieć o dręczącej go przeszłości. Spotkanie z Coumbą, która po śmierci męża samotnie wychowuje córkę, diametralnie zmieni jego plany.

ŚWIAT WOKÓŁ NAS PREMIERA POLSKA
All Around Us, reż. Ryosuke Hashiguchi, Japonia 2008, 140'

MFF Toronto 2008
Nagroda Japońskiej Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki 2008

Najnowszy film Ryosuke Hashiguchi, jednej z czołowych postaci nowego kina japońskiego, to niezwykle intymny portret japońskiego małżeństwa. Hashiguchi, poeta i niekonwencjonalny piewca ludzkich słabości, łamie stereotypowy obraz Japończyków. Opowiada swą historię z osobliwą mieszanką humoru i cierpkości.

NARODZENIE PREMIERA POLSKA
Navidad, reż. Sebastian Lelio, Chile 2009, 99'

MFF Cannes 2009
MFF Toronto 2009

Sebastian Lelio (wcześniej znany jako Sebastian Campos, autor Świętej rodziny) znów snuje swoją opowieść wokół chrześcijańskiego święta. Tym razem akcja rozgrywa się w Boże Narodzenie i opowiada o trójce nastolatków, którzy spędzają ten czas z dala od swoich bliskich. Spotykają się w domu należącym kiedyś do rodziny Aurory, która przyjeżdża tam ze swoim chłopakiem. Niespodziewanie dołącza do nich 15-letnia Alicia.

MATKA PREMIERA POLSKA
Mother, reż. Joon Ho-bong, Korea Południowa 2009, 128'

MFF Cannes 2009
Mar del Plata 2009
MFF Toronto 2009
koreański kandydat do Oscara

Czarna, przewrotna komedia, której tematem jest bezgraniczna rodzicielska miłość. Tytułowa matka to kobieta, która nie cofnie się przed niczym w obronie swego lekko opóźnionego w rozwoju syna. Kiedy chłopak zostaje oskarżony o dokonanie zabójstwa, matka zrobi wszystko, by dowieść jego niewinności.

12 KWIATÓW LOTOSU
(12 Lotus),reż. Royston Tan,Singapur 2008,121'
MFF Singapur 2008 - nagroda za najlepszą reżyserię

Roztańczony, kolorowy musical o tragicznym życiu. Historia koncentruje się wokół młodej Lian Hua, piosenkarki getai, która marzy o zdobyciu sławy. Wykorzystana przez ojca, a potem przez ukochanego, zamyka się w sobie.

WYPADEK PREMIERA POLSKA
Accident, reż. Soi Cheang, Hongkong / Chiny 2009, 89'

MFF Wenecja 2009
MFF Toronto 2009

Doskonale zrealizowane kino akcji, zachwycające tempem i nieprzewidywalnością, ale zrywające z konwencją gatunku. Film nasuwa skojarzenia m.in. z Przypadkiem Kieślowskiego. Reżyser bada bowiem na ile przypadek, fatum kieruje naszym życiem, a na ile sami mamy na nie wpływ.

NIKT NIE ROZUMIE PERSKICH KOTÓW PREMIERA POLSKA
No One Knows About Persian Cats, reż. Bahman Ghobadi, Iran 2009, 106'

MFF Cannes 2009 - Nagroda Specjalna Jury

Bahman Ghobadi (Czas pijanych koni, Półksiężyc), w swym najnowszym filmie, pokazuje podziemną scenę muzyczną Teheranu, undergroundowe środowisko rockowych i heavy metalowych zespołów, których istnienie w Iranie jest zakazane.

HIROSZIMA PREMIERA POLSKA
Hiroshima, reż. Pablo Stoll, Urugwaj 2009, 80'

MFF Toronto 2009

Ten niemy musical (ścieżkę dźwiękową stanowią utwory z gatunku rocka, grunge'u) jest najnowszym dziełem jednego z twórców Whisky. Niczym za czasów niemego kina, w Hiroszimie prawie wszystkie dialogi ukazują się w postaci plansz z napisami. Reżyser towarzyszy swojemu bratu, który jest wokalistą, w rutynowych, banalnych zajęciach. Chłopak nie potrafi
wyartykułować swoich uczuć, ze światem komunikuje się jedynie za pomocą muzyki.

KABULI KID PREMIERA POLSKA
reż. Barmak Akram, Afganistan /Francja 2008, 97'

MFF Wenecja 2008
MFF Toronto 2008

Afganistan. Współczesny Kabul, jakiego nie znamy (bez obecności wojny), w którym życie toczy się normalnym, zwykłym rytmem. Taksówkarz Khaled przemierza ulice miasta. W pewnym momencie do samochodu wsiada kobieta z sześciomiesięcznym chłopcem. Jej twarz zasłania burka. Gdy dojeżdżają na miejsce, kobieta wysiada, zostawiając dziecko... Nie wiadomo kim była, ani jak ją odnaleźć.

INNA MODLITWA
Wrong Rosary, reż. Mahmut Fazil Coşkun, Turcja 2009,90'

MFF Rotterdam 2009 - Nagroda Tygrysa
MFF Linz 2009 - nagroda główna
MFF Istanbul 2009 - nagroda dla najlepszego reżysera
MFF Karlove Vary 2009

Debiutujący za kamerą Coşkun okrzyknięty został jednym z największych talentów tureckiej kinematografi i. Inna modlitwa to historia miłości niemożliwej, uczucia między duchownym islamskim, a jego sąsiadką chrześcijanką, dziejąca się we współczesnym, wielokulturowym Istambule.

TURYŚCI PREMIERA POLSKA
Turistas,reż. Alicia Scherson,Chile 2009,104'

MFF Rotterdam 2009

Urodziłam się i wychowałam w dużym i pełnym zanieczyszczeń mieście. Często stąd uciekam, by cieszyc się naturą, w poszukiwaniu spokoju i prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania. (Alicia Scherson). Turyści to z jednej strony -studium kobiety będacej na emocjonalnymrozdrożu. Z drugiej - to filprzesłaniu bardziejuniwersalnym - opowiada o ludziach z miasta, zagubionych i niezdarnych w konfrontacji z naturą.

KINO FILIPIŃSKIE

MELANCHOLIA PREMIERA POLSKA
reż. Lav Diaz, Filipiny 2008, 450'
MFF Wenecja 2008 - Venice Horizons Award
MFF Saloniki 2009

Lav Diaz, wyjątkowy twórca, człowiek renesansu i eksperymentator, powszechnie uznawany jest za "ojca chrzestnego" Nowego Kina Filipińskiego. Składająca się z trzech części Melancholia opowiada o trójce bohaterów - zakonnicy, prostytutce i jej alfonsie, stając się 8-godzinną medytacją na temat miłości, życia i cierpienia. Film zrealizowany w konwencji naturalistycznej, włącznie z odważnymi scenami erotycznymi.

BABCIA PREMIERA POLSKA
Lola, reż. Brillante Mendoza, Filipiny 2009, 115'

MFF Wenecja 2009

Film opowiada o dwóch kobietach, które dźwigają konsekwencje morderstwa: wnuk jednej z nich jest ofi arą, drugiej - domniemanym zabójcą. Obydwie, pozbawione niemal środków do życia, desperacko szukają pieniędzy - jedna, aby zapłacić za przyzwoity pochówek, druga, by wydostać wnuka z więzienia. W pewnym momencie ich drogi przecinają się.

KINATAY PREMIERA POLSKA
reż. Brillante Mendoza, Filipiny 2009, 105'

MFF Cannes 2009 - nagroda za reżyserię

Kinatay to wyjątkowo brutalna anatomia zbrodni popełnionej na prostytutce. Z jednej strony to opowieść odrażająca, z drugiej - zniewalająca, przykuwająca uwagę widza, nie dając mu chwili wytchnienia. Mednoza przedstawia opartą na autentycznych wydarzeniach, historię młodego studenta, który wkracza na ścieżkę zła.

 

Projekcjom 5. edycji festiwalu tradycyjnie towarzyszyć będą spotkania ze znakomitymi gośćmi, znawcami tematyki prezentowanej w filmach.

Organizatorami festiwalu są kanał filmowy ale kino! oraz Agencja Promocji Manana.

Pełny program festiwalu [pdf]

 

WYDARZENIAWYDARZENIA - ARCHIWUM

DZIEŃ KOBIET
Noc Krótkiego Metrażu: Zauroczenie
Romantyczne poniedziałki
Noc Krótkiego Metrażu: Nieoczekiwana zmiana
Rosyjskie noce
Noc Krótkiego Metrażu
Noc Krótkiego Metrażu: Rozrachunek
Nowy Rok z Nicolasem Cage`em
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ
MIESIĄC Z ALAINEM DELONEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OBCY CZYLI KTO?
MIESIĄC Z RICHARDEM GERE’EM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: POZORY MYLĄ
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: Nastoletnie dylematy
Noc krótkiego metrażu: przekraczając własne granice
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: ZBIEGI OKOLICZNOŚCI
Majówka z dreszczykiem
20. urodziny Ale kino+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KOBIECY PUNKT WIDZENIA
WEEKEND PO WALENTYNKACH
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: DRUGIE DNO
MUZYCZNY WEEKEND W ALE KINO+
CYKL "Z ŻYCIA WZIĘTE" W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI NEILA GAIMANA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: PRAGNIENIA
ŚWIĘTA W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KWESTIA NIEZROZUMIENIA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MIEJSCE NA ZIEMI
CYKL „MIESIĄC Z HISTORIĄ” W ALE KINO+
Weekend z American Film Festival
CYKL „MATKI, ŻONY, KOCHANKI”
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI NEILA GAIMANA
ZBRODNIA W KOSTIUMIE
WIECZÓR SPECJALNY 1 WRZEŚNIA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: W OPARACH ABSURDU
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
ALE KINO+ NA FESTIWALU NOWE HORYZONTY
Cykl Bergman100
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: ALEGORIA
Życie jednego człowieka może stać się natchnieniem dla tysięcy - czerwcowe wieczory z inspirującymi postaciami w Ale kino+
„Prawnik” i „Dumb 2” - serialowe premiery w maju na antenie Ale kino+
Maratony serialowe w maju tylko w Ale kino+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MIMOCHODEM
Premierowe seriale: "Kto zabił Kiri?", "Zmowa milczenia", "Niewinny". Już w kwietniu, tylko
„Azjatyckie poniedziałki” w Ale kino+
Wieczór z Luchino Viscontim
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: UCZUCIA WBREW NORMOM
PREMIEROWE SERIALE: OKUPOWANI. SEZON 2, ULUBIEŃCY PUBLICZNOŚCI, MINIATURZYSTKA W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
ZAKAZANA MIŁOŚĆ – W LUTOWE WTORKI W ALE KINO+
Seriale "Hassel" i "Las"
MIESIĄC Z MINISERIALEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: PRZEKRACZANIE GRANIC
Peaky Blinders. Sezon 4
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: ZAGUBIENI
SERIALOWE HITY PAŹDZIERNIKA
Top of the Lake. Sezon 2
SIERPIEŃ Z DOKUMENTEM
T-Mobile Nowe Horyzonty 2017
MICHELANGELO ANTONIONI
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI DZIWNEJ TREŚCI
WIECZÓR Z WESTERNEM
GRANTCHESTER. SEZON 2 - MARATON
ALE KRÓTKIE: STRASZNE HISTORIE H. G. WELLSA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MATKA
HINTERLAND 2 - MARATON
Z CANNES
VERA 6 - MARATON
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: DOROŚLI I DZIECI
SERIALE EMITOWANE NA PLATFORMIE NC+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KOBIETA
SPRAWIEDLIWOŚĆ
KOMISARZ MAIGRET
WIECZÓR Z HISTORIĄ
WALENTYNKI Z RYANEM GOSLINGIEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
NOC CZARNEGO HUMORU
WRÓG PUBLICZNY - MARATON
CYKL "W KOSTIUMIE"
VERA - 6. SEZON SERIALU
GRANTCHESTER 2 – MARATON
W PUŁAPCE - MARATON
Belgijska nowa fala
HAPPY VALLEY 2 – MARATON
WIECZÓR Z DZIKIMI HISTORIAMI
1 listopada w Ale kino+
ODKRYCIA ALE KINO+
AMERICAN FILM FESTIVAL (2016)
WEEKEND Z NIEWIERNYMI
WESTERN INACZEJ - WIECZÓR SPECJALNY
KOD ZBRODNI - MARATON
PRAWDZIE I FIKCYJNE ZBRODNIE
PEAKY BLINDERS 3 - MARATON
AKTORSKIE OBLICZE MICKEYA ROURKE
DOKTOR FOSTER
SEKCJA FILMOWA „ALE KINO+” W PROGRAMIE MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY 2016
PEAKY BLINDERS 3
FESTIWAL FILMOWY W CANNES
THE LAST PANTHERS: ZŁODZIEJE DIAMENTÓW
MOST NAD SUNDEM 3 - MARATON
HINTERLAND - MARATON Z SEZONEM PIERWSZYM
WTORKI Z CLINTEM EASTWOODEM
„UKŁAD” - DRUGI SEZON
WIECZÓR Z SCIENCE FICTION
HOSTAGES – ZAKŁADNICY
CYKL "IDEALIŚCI"
SKANDYNAWSKIE KRYMINAŁY
PRZED WSCHODEM i ZACHODEM SŁOŃCA - MARATON W ALE KINO+
CZARNO-BIAŁY PONIEDZIAŁEK
WYJĄTKOWE WALENTYNKI W ALE KINO+
GOMORRA - SERIAL KRYMINALNY
VERA 5 - MARATON Z SERIALEM
„FARGO” - NOMINOWANY DO TRZECH ZŁOTYCH GLOBÓW
SYLWESTER Z EUROPEJSKIM THRILLEREM
ROCZNICA URODZIN EDITH PIAF
INTRYGUJĄCE ŚWIĘTA W ALE KINO+
OKUPOWANI - SERIAL JO NESBO
„FARGO” i „UCZCIWA KOBIETA” NA CAMERIMAGE 2015
80. URODZINY WOODY’EGO ALLENA
VERA 4 - MARATON
MARATON Z PEAKY BLINDERS
LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM
WIECZÓR Z JIA ZHANG-KE
WIECZÓR Z RUBENEM ÖSTLUNDEM
STRACH NA POWAŻNIE
AMERICAN FILM FESTIVAL (2015)
MARATON Z SERIALEM BROADCHURCH
AMERYKAŃSKA SOBOTA
WIECZÓR Z ORSONEM WELLESEM
SERIALOWA OFENSYWA
MARATON Z SERIALEM FARGO
WIECZÓR Z COLINEM FIRTHEM
WIM WENDERS W ALE KINO+
WIECZÓR ZE SKANDYNAWSKIM KRYMINAŁEM
NOWE HORYZONTY - MARATON
NOWE HORYZONTY
KULTOWE LATA 80
KICZOWATY WIECZÓR
CYKL BOGOWIE
PIONIERZY TELEWIZJI
WIELKIE NADZIEJE
STRÓŻ PRAWA - MARATON
MAJÓWKA ZE SZPIEGIEM
MARATON Z SERIALEM ZAGINIONY
WIECZÓR Z ROMANEM POLAŃSKIM
KOMEDIOWA TWARZ
JEANA-PAULA BELMONDO

MARATON Z SERIALEM „VERA”
WIECZÓR Z AGNIESZKĄ HOLLAND
OSCAROWA® NIEDZIELA
SOBOTNIE RENDEZ-VOUS Z FRANCUSKIM KINEM I CEZARAMI
LUCAN CZYLI KRYMINALNE WALENTYNKI
WIECZÓR Z JIMEM JARMUSCHEM
MARATON Z FARGO
SYLWESTER RETRO
POTOP DUŃSKI
WIECZÓR Z ROBERTEM DOWNEYEM
UWAGA, IDĄ MŁODZI! CYKL NOWE TALENTY W LISTOPADZIE W ALE KINO+
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE W CYKLU
CYKL „AKADEMIA NIEZAPOMNIANEGO FILMU” OD WRZEŚNIA DO GRUDNIA W ALE KINO+
SEKCJA ALE KINO+ ORAZ POKAZ SERIALU FARGO
FRANKENSTEIN I DRAKULA NA HALLOWEEN W ALE KINO+
CYKL OFF Z GWIAZDĄ W ALE KINO+
MARATON Z AGENTEM HAMILTONEM
MARATON Z SERIALEM „QUIRKE”
WIECZÓR Z MONTY PYTHONEM W ALE KINO+
KINO SOLO – FILMOWE WIECZORY DLA SINGLI
CYKL „KOBIETY GRZECHU WARTE”
„SUPERBOHATEROWIE” WE WRZEŚNIU W ALE KINO+
WIECZÓR Z KEIRĄ KNIGHTLEY W ALE KINO+
WSPOMNIENIE ROBINA WILLIAMSA W CANAL+ I ALE KINO+
CYKL ALE FILMY Z ALE KINO+ w KINIE PERŁA
WIECZÓR Z ROMANEM POLAŃSKIM W ALE KINO
SEKCJA ALE KINO+ NA FESTIWALU T-MOBILE NOWE HORYZONTY
WIECZÓR Z GUYEM RITCHIE W ALE KINO+
CYKL NOWE HORYZONTY KINA
MARATON Z “FLEMINGIEM”
ODYSEJA FILMOWA NA 15. URODZINY ALE KINO+
CYKL WEEKEND ZE SZPIEGIEM W ALE KINO+
CYKL DWIE STRONY MEDALU W ALE KINO+
CYKL "STRASZNA MAJÓWKA" W ALE KINO+
ODRESTAUROWANA WERSJA "ŚWIATEŁ RAMPY" CHARLESA CHAPLINA W KWIETNIU W ALE KINO+
WIECZÓR Z AUDIODESKRYPCJĄ
Wieczór ze złodziejem tożsamości
AKI KAURISMÄKI W MARCU W ALE KINO+
AMERYKAŃSCY PREZYDENCI W MARCU W ALE KINO+
WIECZÓR SPECJALNY Z PHILIPEM SEYMOUREM HOFFMANEM W ALE KINO+
Walentynki w ale kino+
BRACIA COEN W ALE KINO+
WIECZÓR SPECJALNY Z LIZ TAYLOR
WIECZÓR ZE STEVE’EM MCQUEENEM I MICHAELEM FASSBENDEREM W LUTYM
CYKL PO ZMIERZCHU – PIĄTKI Z HORRORAMI W ALE KINO+
Opowieści Hoppera w ale kino+
FILMY I GWIAZDY 2013 PODSUMOWANIE ROKU W ALE KINO+
POŻEGNANIE Z HERKULESEM POIROTEM - WIELKI FINAŁ BRYTYJSKIEGO SERIALU
SYLWESTER Z KULTOWYMI FILMAMI W ALE KINO+
ŚWIĘTA W KOSTIUMIE W ALE KINO+
WIECZÓR Z TULIPANEM W ALE KINO+
Opowieści Hoppera w ale kino+
WIECZÓR SPECJALNY ARNOLD VS ARNOLD W ALE KINO+
KINO SOLO – FILMOWE WIECZORY DLA SINGLI
HALLOWEEN Z ZOMBIE
DETEKTYW ZEN - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
AMERICAN FILM FESTIVAL W ALE KINO+
CYKL TYLKO DLA DOROSŁYCH W ALE KINO+
Z WENECJI DO ALE KINO+. FESTIWALOWE FILMY W SIERPNIU W ALE KINO+
CYKL "POMYŁKI WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" W SIERPNIU W ALE KINO+
3 x PORT LOTNICZY - KLASYKA KINA KATASTROFICZNEGO W ALE KINO+
"ALE KINO! CZYLI CO BY BYŁO, GDYBY POSTACIE FILMOWE BYŁY DZIEĆMI" - PATRONAT NAD KSIĄŻKĄ
WIECZÓR Z THE DOORS W ALE KINO+
KULTOWI ŁOWCY W ALE KINO+
CYKL KOCHAMY I CZYTAMY
KOMEDIOWA SERIA Z PANEM ANATOLEM W ALE KINO+
PRZEGLĄD FILMÓW NIKITY MICHAŁKOWA W MAJU W ALE KINO+
TRYLOGIA DOLARA W ALE KINO+
CYKL ZABAWY W BOGA W KWIETNIU W ALE KINO+
SHERLOCK HOLMES XXI WIEKU POWRACA! WIOSNĄ W ALE KINO+
"NOWA GRECKA FALA" W ALE KINO+
KINO MÓWI: MIASTA
CYKL BIOGRAFIE W MARCOWE ŚRODY W ALE KINO+
MARATON Z DETEKTYWEM MURDOCHEM (5 SEZON)
ZABAWNE I POWABNE W ALE KINO+
ALE KINO+ ZAPRASZA W LUTYM NA CYKL EWOLUCJA MIŁOŚCI
Oscarowy® dzień w ale kino+
LAUREACI BERLINALE W ALE KINO+
WIECZÓR Z AKTOREM WSZECH CZASÓW - 3 filmy z Danielem Day-Lewisem
KINO MÓWI: MUZYKA
DETEKTYW MURDOCH POWRACA!
JOHN TRAVOLTA AKA CHILLI PALMER W ALE KINO+
ŚWIĘTA W ALE KINO+
KINO MÓWI: KOMIKS
GWIAZDY W KOSTIUMIE W GRUDNIOWE ŚRODY W ALE KINO+
CROWN vs CROWN. WIECZÓR Z THOMASEM CROWNEM W GRUDNIU W ALE KINO+
Z RUBRYKI KRYMINALNEJ
NAJLEPSZE FILMY ŚWIATA - 8. EDYCJA FESTIWALU FILMY ŚWIATA ALE KINO+
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
FILMY, KTÓRE KOCHAMY CYKL. FILMY KULTOWE W LISTOPADOWE ŚRODY W ALE KINO+
KONKURS "FILMY ŚWIATA ALE KINO+"
WYDANIE SPECJALNE KINO MÓWI: TRZECIA GWIAZDA
OSS 117 - FRANCUSKI PASTISZ BONDA W ALE KINO+
NAJLEPSZE FILMY HITCHCOCKA W HD W PAŹDZIERNIKU W ALE KINO+
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
ANIMACJE STUDIA AARDMAN ANIMATION - 7 PAŹDZIERNIKA W ALE KINO+
KINO MÓWI: EUROPA
CYKL DOKUMENTALNY "WIELKIE TAJEMNICE HOLLYWOOD" OD 2 WRZEŚNIA W ALE KINO+
KINO MÓWI W SIERPNIU
MARYLIN MONROE – KOBIETA, GWIAZDA, IKONA. FILMY O MM W 50. ROCZNICĘ JEJ ŚMIERCI
WOJNA I ROMANS W LIPCU W ALE KINO+
KINO MÓWI: LGBT (2012.06)
Cykl: Przed Hollywood
KINO MÓWI W CZERWCU
"ZAGADKI KRYMINALNE PANNY FISHER" - NOWY SERIAL KRYMINALNY
Brudny Harry znad Sekwany
NAGRODZENI W GDYNI W ALE KINO+
W celi śmierci
KINO MÓWI: CANNES
"MOST NAD SUNDEM" - NOWY SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
"MORDERCA Z WHITECHAPEL" - NOWY SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
MAJÓWKA Z WYKOPEM
KINO MÓWI: WYKLUCZENI
Podróż na Księżyc
"BIURO OCHRONY" - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
"NA GRANICY CIENIA" - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
TRZY KOLORY KIEŚLOWSKIEGO W ODŚWIEŻONEJ WERSJI HD W ALE KINO+
KINO MÓWI: AKTOR
WIECZÓR SPECJALNY: ATAK NA POSTERUNEK
ZA DRZWIAMI ACTORS STUDIO
"THE KILLING" - DUŃSKI SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
CLAUDE CHABROL W ALE KINO+
KINO MÓWI: KOCHAM
Z KRYMINALNYM DRESZCZYKIEM W LUTYM W ALE KINO+
Oscary w ale kino!
BAWMY SIĘ
INSPEKTOR IRENE HUSS 2
Akira Kurosawa
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
MIŁOŚNIE I RADOŚNIE. SYLWESTER W ALE KINO+.
KINO MÓWI: AUTOR
SHERLOCK HOLMES W ALE KINO+
Święta w ale kino+
7. Festiwal Filmy Świata - dla pasjonatów kina - ale kino+
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
CYKL „KINO POLITYCZNE” W LISTOPADZIE W ALE KINO!
Luther
CAMILLA LÄCKBERG
„Wampiryczny glamour” - wieczór specjalny w ale kino+
KINO MÓWI: ONI
INSPEKTOR IRENE HUSS
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KOBIECY WEEKEND
WALLANDER
ZWYCIĘZCA MFF LOCARNO na 7. edycji festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO!
Western z gwiazdą w ale kino!
SERIAL „KOLUMBOWIE” W ALE KINO!
KONKURS | KOMISARZ WINTER
WIECZÓR Z NICOLE KIDMAN
KOMISARZ WINTER
KINO MÓWI: CZYTAJ!
„DETEKTYW MURDOCH” NA WARSZAWSKIEJ PRADZE!
Złota Palma 2010 w ale kino!
BATMANY W ALE KINO!
Sherlock Holmes - O serialu
DYREKTORZY Z TAMTYCH LAT
PANNA MARPLE - O SERIALU
TRYLOGIA „JURASSIC PARK” W ALE KINO!
ALE KINO! NA „PRZYLĄDKU STRACHU”
Straszne poniedziałki w lipcu w ale kino! ‎
DWA RAZY WIĘCEJ „WALLANDERA” W ALE KINO!
PRAWDZIWA HISTORIA
Filmy Queer - wieczór z kontrowersyjnym kinem - ale kino+
LAUREACI MFF W BERLINIE
WIECZÓR Z HEATHEM LEDGEREM W ALE KINO!
WIECZÓR Z IDOLEM W ALE KINO!
SYLWESTER Z MUSICALAMI W ALE KINO!
ALE KINO! NOMINOWANE DO TELEKAMERY
DRUGI SEZON SZWEDZKIEGO SERIALU „WALLANDER”
KENNETH BRANGH JAKO WALLANDER
5 Festiwal Filmy Świata Ale Kino!
HALLOWEEN W ALE KINO!
WIECZÓR Z KATE WINSLET
WIECZÓR WENECKI
WIECZÓR Z RUSSELEM CROWE'EM
WIECZÓR Z CLIVE'EM OWENEM
WIECZÓR Z TOMEM CRUISE’EM
FESTIWAL ERA NOWE HORYZONTY
FILMY HALA HARTLEYA
ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ NA FESTIWALU FILMY ŚWIATA ALE KINO!
BERTRAND BLIER
NAJLEPSZE Z NAJKRÓTSZYCH
FILMY NOWELOWE
FILMY NOWELOWE