Ale kino+
alekino+
KONKURS „KRYMINALNE ŚRODY”

KONKURS "KRYMINALNE ŚRODY"

Oglądaj środowe seriale kryminalne w ale kino+ i wygrywaj zestawy książek!

Dla wszystkich miłośników sensacyjnych historii mamy wakacyjny konkurs. Do wygrania zestawy kryminałów Wydawnictwa Marginesy z cyklu "Dochodzenie".

Wystarczy w każdą środę (tj. 06.08, 13.08, 16.07, 20.08 i 27.08) o godz. 21:00 odwiedzić ale kino+ na Facebooku i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Osoby, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie, zostaną nagrodzone zestawem książek.

Zapraszamy do zabawy!

Co tydzień do wygrania kryminały:Dochodzenie

DOCHODZENIE

Autor: Dawid Hewson

Powieść, która "wsysa" czytelnika od pierwszej do ostatniej strony, napisana na podstawie scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat! Dochodzenie to rewelacyjna powieść sensacyjna oparta na serialu The Killing. Autorką scenariusza i producentką amerykańskiego filmu jest Veena Sud – twórczyni Dowodów zbrodni. Dochodzenie to amerykańska wersja duńskiego serialu o tym samym tytule (Forbrydelsen), a szósty i dziewiąty odcinek wyreżyserowała Agnieszka Holland.
Powieść powraca formą do klasycznego kryminału, w którym czytelnicy podążają tropem razem z detektywami, odkrywając z czasem kolejne fakty powiązane ze śledztwem. Morderstwo młodej dziewczyny z kochającego i szczęśliwego domu wstrząsa nie tylko rodziną i przyjaciółmi ofiary. Kto i dlaczego mógłby chcieć zamordować uroczą, niewinną i wspaniałą Nannę? Coraz więcej wątków, coraz więcej podejrzanych; zacieśnia się i jednocześnie rozrasta krąg osób, którym pomimo wszelkich pozorów mogłoby zależeć na morderstwie dziewczyny. Kiedy tylko wydaje się, że jesteśmy bliżej rozwiązania zagadki, następuje zwrot akcji i znów niczego nie jesteśmy pewni. Mgliste, niejasne wskazówki, kłamstwa i stłumione emocje to klimat książki i tego skomplikowanego śledztwa. Z czasem wszystko, co powiązane jest w jakikolwiek sposób z morderstwem, przypomina ogromny, skomplikowany spisek. Nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy ukrywa sekret. I niczego, absolutnie niczego nie jesteśmy pewni do końca, do ostatniej strony. Co więcej, nie jesteśmy w stanie uwierzyć, że prawda okaże się tak przerażająca...
Wielkie emocje zarówno w serialach, jak i w powieści wzbudziła postać komisarz Sary Lund – młodej, nieco melancholijnej, ale jednocześnie twardej, sarkastycznej i bardzo bystrej kobiety. Jest w niej idealna kombinacja smutku i pewnej zaciętości. Jej powierzchowność i styl ubierania kopiują wielbiciele na całym świecie. Charakterystyczne swetry, które nosi, osiągają zawrotne sumy na aukcjach i są chętnie kupowane przez miłośniczki seriali i powieści. Także specyficzne buty na obcasie... Niektórym i powieść i film mogą wydawać się zbyt chłodne, minimalistyczne i powolne w akcji, ale dajmy im szansę i... czas. Natężenie emocji jest budowane stopniowo i w końcu osiąga taką moc, że z trudem wytrzymujemy, czekając na rozwiązanie zagadki.

Serial, w którym na początku pojawia się ofiara – młoda dziewczyna – był porównywany do kultowego Miasteczka Twin Peaks Davida Lyncha (pamiętamy słynne hasło "Kto zabił Laurę Palmer?''), ale w rzeczywistości nie ma z nim zbyt wiele wspólnego, bo rzeczywistość Dochodzenia jest realistyczna i brutalna, mroczna, chłodna i złowieszcza. Tak jak powieści.Dochodzenie II

DOCHODZENIE II

Autor: Dawid Hewson

Fragment:

Zawsze przydzielali jej młodych. Ten akurat nazywał się Asbjorn Juncker, miał dwadzieścia trzy lata, właśnie odbył staż i został detektywem. Teraz z entuzjazmem przetrząsał wraki samochodów na zapuszczonym złomowisku na skraju doków.
– Tu jest ręka! – krzyknął, obchodząc rdzewiejącą skorupę dawno zmarłego volkswagena garbusa. – Ręka!
Madsen dowodził ekipą przeczesującą teren. Zerknął na Lund i westchnął. Asbjorn pojawił się w Politigarden wprost z prowincji dzisiaj rano, z przydziałem do Wydziału Zabójstw. Kwadrans później, gdy Lund półuchem słuchała wiadomości – o kryzysie finansowym i zbliżających się znów wyborach parlamentarnych – zadzwonili ze złomowiska, że znaleźli ciało. A w zasadzie części ciała rozrzucone po całym terenie. Prawdopodobnie jakiś menel z pobliskiego obozowiska na nieczynnym nabrzeżu. Sforsował ogrodzenie, by coś ukraść, a potem zasnął w samochodzie. Zginął, gdy wrak trafi ł do chwytaka jednego z wielkich żurawi.
– Ciekawe miejsce na drzemkę – powiedział Madsen. –
Chwytak przeciął go na pół. Potem, zdaje się, został pocięty trochę drobniej. Operator dźwigu pewnie zakrztusił się kawą, widząc, co się dzieje.
Jesień powoli opuszczała Kopenhagę, poganiana przez zimę, która czekała na swoją kolej. Szare niebo. Szara ziemia. Szara woda z szarym statkiem stojącym nieruchomo kilkaset metrów od brzegu.
Lund nie znosiła tego miejsca. Kiedyś, przy okazji sprawy Birk Larsen, przyjechała tutaj szukać magazynu należącego do ojca zamordowanej dziewczyny. Teraz Theis Birk Larsen właśnie wyszedł z więzienia, gdzie odsiedział wyrok za zabicie człowieka, który jego zdaniem zamordował mu córkę. Słyszała, że wraca do przeprowadzek. Jan Meyer, jej były partner postrzelony w czasie śledztwa, nadal był inwalidą; pracował dla organizacji dobroczynnej niepełnosprawnych. Nie zbliżała się do niego ani do Birk Larsenów, chociaż sprawa wciąż nie dawała jej spokoju. Spojrzała ponad ponurą wodą na stojący na kotwicy statek. Nieustannie krążyły wokół niej duchy, czasami coś poszeptując. Teraz też je słyszała.
– Nie zamierzasz chyba przyjąć tej posady w OPA, co? – spytał Madsen.
Politigarden zawsze trzęsła się od plotek. W sumie wiadomo było, że to wycieknie.
– Dzisiaj dostaję medal za dwadzieścia pięć lat służby. Nie da się spędzić całego życia na mrozie, patrząc na poćwiartowane zwłoki.
– Brix nie chce cię stracić. Czasami jesteś potwornie upierdliwa, ale nikt nie chce. Lund...
– Co? – jęknął Juncker, gramoląc się przez wraki. – Będziesz całymi dniami liczyła spinacze?
OPA – Wydział Operacji, Planowania i Analiz – zajmował się nie tylko liczeniem spinaczy, ale nie chciało się jej o tym mówić. Coś w Junckerze przypominało jej M– Powiedziano mi, że będę pracować z kimś dobrym... – zaczął młody policjant.
– Zamknij się, Asbjorn – przerwał mu Madsen. – Już to robisz.
– I chciałbym, żeby mówiono do mnie Juncker, nie Asbjorn. Wszyscy tu zwracacie się do siebie po nazwisku.
Znaleźli dotąd sześć części półnagiego ciała mężczyzny w średnim wieku. Ta przyniesiona przez Junckera była siódma. Obok volkswagena stała stara taczka. Lund spytała szefa złomowiska o jej cenę. Trochę zaskoczony szybko jej jakąś podał. Wręczyła mu kilka banknotów i poprosiła Junkcera, by wsadził zakup do bagażnika jej wozu. Wziął się pod boki.
– Spojrzy ktoś na moją rękę czy nie?
Drażliwy młodzieniec. Lund powoli się do niego przyzwyczajała. Dzisiaj wieczorem miał na kolację przyjść Mark ze swoją dziewczyną. Pierwsza wizyta w jej nowym domu, maleńkiej drewnianej chatce na obrzeżach miasta. Zastanawiała się, czy jej syn da radę, czy znajdzie kolejną wymówkę.
Juncker skinął na fotografa robiącego teraz zdjęcia w miejscu, skąd właśnie wrócił, po czym podniósł w górę palec jak chłopiec wyliczający kolejne punkty z listy.
– Nie ma dokumentów. Ale ma złotą obrączkę i kilka tatuaży. A także pomarszczoną skórę, jakby leżał w wodzie. – Wskazał bezbarwny, apatyczny port. – Tam. Lund spojrzała na człowieka od złomu, potem na opuszczony teren za pobliskim murem.
– To były kiedyś magazyny – powiedziała. – A teraz co to jest?
Miał smutną, inteligentną twarz. Zaskakującą w takim miejscu. Tupet. Odstające uszy. I osobliwa, urażona niewinność.
– To był jeden z głównych terminali Zeelanda. Magazyny były tylko ukłonem w stronę maluczkich.
– Wzruszył ramionami. – Niewielu już maluczkich. I mało kontenerów tu trafia. Większość zamknęli, gdy przyszedł kryzys. Z dnia na dzień poszło na bruk prawie tysiąc ludzi. Kiedyś kierowałem załadunkiem. Pracowałem tam, odkąd skończyłem szkołę...
Niechętnie o tym mówił. Zataszczył więc taczkę do samochodu Lund, otworzył bagażnik i położył ją obok kilku krzewów różanych w donicach.
– Leżał w wodzie. Ma tatuaże – powtórzył Juncker. – A na ramieniu ślady jak po nożu.
Na pobliskim parkingu starej stoczni powstało obozowisko bezdomnych – jakieś bezładne konstrukcje z blachy falistej, rdzewiejące ciężarówki i przyczepy kempingowe. W czasach, gdy tropiła mordercę Nanny Birk Larsen, jeszcze go nie było.
– To włóczęga, który się tu przyszwendał, szukając łatwego łupu – wtrącił Madsen. – Zrobimy zdjęcia. Możesz spróbować napisać raport, jeśli chcesz. Sprawdzę go.
To się Junckerowi zupełnie nie podobało.
– Będą kłopoty, jeśli ktoś uzna, że się tu obijamy – powiedział.
– Dlaczego? – spytała Lund.
– Politycy nadciągają. – Ruchem głowy wskazał kierownika złomowiska, który przyglądał się bacznie roślinom Lund, na pozór niewzruszony. – On mi powiedział. Mają sesję zdjęciową z tymi wszystkimi bezdomnymi.
– Bezdomni nie mają praw wyborczych – burknął Madsen.
– Nie mają też złotych obrączek – zauważył Juncker. – Słyszeliście, co powiedziałem? Grube ryby jadą pogadać z sierotami po stoczni. Ma być nawet Troels Hartmann. Za godzinę. Duchy. Właśnie przypomniał o sobie następny. Hartmann – podejrzany w sprawie Birk Larsen, człowiek, który przez ambicję i arogancję niemal zniszczył sobie karierę. Meyer mówił o nim "chłopiec z plakatu". Tefl onowy przystojniak kopenhaskiej polityki. Gdy tylko został oczyszczony z podejrzeń, odniósł nie wiarygodne zwycięstwo w wyborach na burmistrza. Dwa i pół roku później, po kampanii zdominowanej przez gorzkie słowa o upadającej gospodarce, okazał się zwycięzcą w wyborach parlamentarnych, został premierem z ramienia Stronnictwa Liberalnego i szefem nowej koalicji.
– Hartmann brał udział w tej twojej wielkiej sprawie – dodał Juncker. – Pamiętam. Można by pomyśleć, że to było wczoraj.
– Pracowałeś już wtedy? – spytała bez namysłu.
Asbjorn Juncker roześmiał się głośno.
– Pracowałem? To było wieki temu. Czytałem o tym w szkole. Jak sądzisz, dlaczego wstąpiłem do policji? To chyba...
– Sześć lat – wtrącił Madsen. – Ni mniej, ni więcej.
Długich lat, pomyślała Lund. Niedługo będzie obchodzić czterdzieste piąte urodziny. Miała własne, niewielkie cztery kąty. Nudne, proste, klasztorne życie. Musiała odbudować relacje z synem. Nie potrzebowała gorzkich wspomnień z przeszłości. Ani świeżych koszmarów na przyszłość. Powiedziała Madsenowi, żeby dalej szukał i dopilnował, by nic nie przeciekło do mediów ani nadjeżdżającego cyrku politycznego. Następnie pojechała do Politigarden – z małym drzewkiem laurowym podskakującym na podłodze przed fotelem pasażera – przebrała się w mundur, niebieską koszulę, granatową kurtkę, i patrzyła na innych, którzy podobnie jak ona przybywali tu po medale za wieloletnią służbę. Wydawali się Lund o wiele starsi od niej. Przyszedł Brix, by poględzić o jej posadzie w OPA.
– Jesteś mi potrzebna tutaj. – Szef Wydziału Zabójstw, wysoki mężczyzna o poważnej, szczupłej twarzy, zmierzył ją spojrzeniem. – Nie wyglądasz dobrze w tym stroju.
– Mój strój, moja sprawa. Dasz mi dobre referencje? – Bardzo ją to niepokoiło. – Wiem, że niektóre sprawy z przeszłości im się nie spodobają. Nie musisz się nad nimi rozwodzićDochodzenie III

DOCHODZENIE III

Autor: Dawid Hewson

Sarah Lund ma poprowadzić trudne śledztwo w sprawie szczątków znalezionych w kopenhaskim porcie, tymczasem nie może się już doczekać awansu i przeniesienia do Działu Operacji, Planowania i Analiz. Chce się zająć domem i zadbać o relację z dorosłym już synem. Ostatecznie do zajęcia się sprawą nakłania ją dawna miłość, Mathias Borch, obecnie pracujący w PET.

Szybko się okazuje, że zwłoki w porcie to dopiero początek dramatycznych wydarzeń: znika dziewięcioletnia córka miliardera Roberta Zeuthena, a porywacz podejmuje dziwną grę z Lund, podsuwając jej kolejne tropy i powtarzając, że chce tylko odzyskać należny dług. W Dochodzeniu III – obok Sarah Lund – powraca też Troels Hartmann, którego znamy z części pierwszej jako walczącego o stołek burmistrza Kopenhagi. Teraz jest premierem. Właśnie zbliżają się wybory parlamentarne i Hartmann chce ponownie je wygrać. W kraju, jak na całym świecie, jest kryzys gospodarczy. Hartmann ma romans z przewodniczącą Partii Centrum. Walczy z lewicą. I co chwilę grozi mu jakaś kompromitacja – książka zaczyna się od takiej właśnie sytuacji.

I w tym Dochodzeniu Sarah Lund będzie musiała walczyć z fałszywymi tropami, z politykami ukrywającymi prawdę, by nie narazić na szwank swej kariery, z diabolicznym mordercą i z własnymi uczuciami, z którymi sobie nie radzi (powracają obrazy i skojarzenia ze sprawy Nanny Birk Larsen).

A w Kopenhadze znów listopad – szary, stalowy, ponury, siny, mokry, przygnębiający, ciemny... Piękne, lodowate z wyglądu biurowce. A w porcie – kontenery, hale, złomowisko, rdzewiejący opuszczony statek... i zwłoki.

Jeszcze ostrzejsza i bardziej nieprzewidywalna niż w pierwszym Dochodzeniu – Sarah Lund powraca!

W Mindelunden, kopenhaskim Parku Pamięci, który odwiedza każdy wychowywany w szacunku dla historii mały Duńczyk, znalezione zostaje ciało bestialsko zamordowanej Anne Dragsholm. Czy był to mord rytualny czy zbrodnia w afekcie? Dlaczego morderca wybrał właśnie Mindelunden? Co łączyło cenioną prawniczkę z ofiarami kolejnych zbrodni? Jedyną osobą, która stawia niewygodne pytania i nie wierzy w na pozór oczywiste odpowiedzi, jest komisarz Sarah Lund – mistrzyni wczuwania się w sytuację kata i ofiary.

W chłodne listopadowe dni, szare i zamglone, Lund stara się za wszelką cenę dotrzeć do prawdy. Tymczasem duński rząd pracuje nad ustawą antyterrorystyczną, a nowo powołany minister sprawiedliwości usiłuje zbudować szeroką koalicję. Sytuacja z każdą chwilą coraz bardziej przypomina widoczne z okien jego ministerialnego pokoju smoki na iglicy Børsen – splątane ogonami, nierozłączne, a jednak wciąż mocujące się ze sobą. Partia Ludowa walczy z Partią Postępu. Politigården z Agencją Wywiadowczą Narodowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego PET. A Sarah Lund – ze wszystkimi.

Podziwiana i znienawidzona – nie lekceważy żadnego śladu, choćby prowadził do koszar, kościoła, szpitala psychiatrycznego, na ulicę Dilerów czy na wojnę w Afganistanie.

Sarah Lund uparta, bezkompromisowa, przenikliwa komisarz Wydziału Zabójstw zostaje usunięta z kopenhaskiej policji i wysłana na prowincję, gdzie pełni służbę w straży granicznej. Za wyjaśnienie zagadki morderstwa Nanny Birk Larsen płaci nie tylko stanowiskiem. Jej syn wyprowadza się do ojca, mężczyzna, z którym miała ułożyć sobie życie, odchodzi. Nawet – wydawałoby się – nieodłączne swetry z Wysp Owczych zostają w Kopenhadze. Sarah żyje z poczuciem winy. Z gorzką świadomością, że w sprawie Nanny wszyscy kłamali – od znajomych, przyjaciół i rodziny po polityków z pierwszych stron gazet.

Kiedy więc dwa lata później na zapyziały posterunek w Gedser podjeżdża czarny ford kopenhaskiej Politigården i przystojny Ulrik Strange – w imieniu byłego szefa Lund – prosi, by wspomogła śledztwo w sprawie bestialskiego zabójstwa Anne Dragsholm, Sarah nie od razu się decyduje. Jednak instynkt łowcy zwycięża. Sarah wkłada swój stary wełniany sweter i – po raz pierwszy – kamizelkę kuloodporną, a nawet sięga po broń, której tak bardzo nie lubi. Sama przeciwko wszystkim.

Sarah Lund to jedna z najlepszych bohaterek kobiecych, jakie kiedykolwiek stworzono.
"Daily Telegraph"

W telewizji od wieków nie było nic tak świetnego – 10/10.
"Guardian"

Świat jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje – oto przesłanie THE KILLING.
Agnieszka Holland, "Polityka"

Chyba najlepszy kryminał telewizyjny na świecie.
"The Times"

DAVID HEWSON – umie precyzyjnie przedstawiać fakty, ale niekoniecznie w najbardziej oczywisty sposób. Jego powieści kryminalne i sensacyjne, których akcja rozgrywa się w europejskich miastach – tym razem w mglistej listopadowej Kopenhadze – nie schodzą z list bestsellerów.

KONKURSYARCHIWUM KONKURSÓW

POWRÓT BENA - KONKURS
ONI - KONKURS
WINNI - KONKURS
TAJEMNICE SILVER LAKE - KONKURS
DOGMAN - KONKURS
LATO - KONKURS
POD CIEMNYMI GWIAZDAMI - KONKURS
PRAWNIK - KONKURS
NIEPOSŁUSZNE - KONKURS
CZŁOWIEK, KTÓRY ZABIŁ DON KICHOTA - KONKURS
MCQUEEN - KONKURS
NA GŁĘBOKĄ WODĘ - KONKURS
AVA - BILETY DO KINA
Konkurs - W cieniu drzewa
Konkurs - Thelma
Sin City Konkurs
TULLY - BILETY DO KINA
Nowa seria szpiegowsko-kryminalna Vincenta V. Severskiego
NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO - BILETY DO KINA
WIEŻA - BILETY DO KINA
MARIA CALLAS - BILETY DO KINA
W UŁAMKU SEKUNDY - BILETY DO KINA
POMIĘDZY SŁOWAMI - BILETY DO KINA
HAPPY END - BILETY DO KINA
NIEMIŁOŚĆ - BILETY DO KINA
NIEMIŁOŚĆ - BILETY DO KINA
KSIĘŻYC JOWISZA - BILETY DO KINA
I TAK CIĘ KOCHAM
THE FLORIDA PROJECT
Serce miłośći
NIKNIĘCIE
MANIFESTO
PO TAMTEJ STRONIE
NASZ NAJLEPSZY ROK
FANTASTYCZNA KOBIETA
THE SQUARE
PODWÓJNY KOCHANEK
GRANTCHESTER 3
OLLI MÄKI
OPENER 2017
CZERWONY ŻÓŁW
SIERANEVADA
Przegląd Kina Francuskiego
MARTWE WODY
WIEM, KIM JESTEŚ
KLIENT
WIOSNA FILMÓW
AMERICAN HONEY
DALIDA
MR. GAGA
PRAKTYKANT
MILCZENIE
T-MOBILE NOWE HORYZONTY W KINACH
TONI ERDMANN
AMERYKAŃSKA SIELANKA
KONKURS ŚWIĄTECZNY
PATERSON
GIMME DANGER
LAMENT
EGZAMIN
CROMO
SNOWDEN
SŁUŻĄCA
DZIECIŃSTWO WODZA
KINO MÓWI: HORROR
JA, DANIEL BLAKE
ZAGUBIENI
PLAN MAGGIE
OGIEŃ NA MORZU
JULIETA
GRANTCHESTER 2
KOMUNA
CO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ
NOWE HORYZONTY KINA
T-MOBILE NOWE HORYZONTY (2016)
NEON DEMON
HAPPY VALLEY 2
SUBTELNOŚĆ
OPENER FESTIVAL (2016)
KINO MÓWI: WOJOWNICY
SKARB
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
HINTERLAND 2
THE LAST PANTHERS: ZŁODZIEJE DIAMENTÓW
NIENASYCENI
NASZA MŁODSZA SIOSTRA
ROMANS Z SZEKSPIREM
OPIEKUN
EPOKOWY PROJEKT
WIOSNA FILMÓW (2016)
MUSTANG
PASOLINI
WALLANDER 4
HOSTAGES - ZAKŁADNICY
TYSIĄC I JEDNA NOC 2
ZABÓJCZYNI
TYSIĄC I JEDNA NOC
CAROL
TRYLOGIE O MIŁOŚCI
WIDZĘ, WIDZĘ
GOMORRA
LUCYFER
FARGO 2
ARDENY
BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ
SYN SZAWŁA
SWOBODNE OPADANIE
STARE GRZECHY MAJĄ DŁUGIE CIENIE
ARTHUR I GEORGE
FILMY I GWIAZDY 2015
OKUPOWANI
ZUPEŁNIE NOWY TESTAMENT
ZAGADKI KRYMINALNE PANNY FISHER
DUKE OF BURGUNDY. REGUŁY POŻĄDANIA.
AFERIM!
PORWANIE MICHELA HOUELLEBECQA
SAFE HOUSE
SLOW WEST
MOJA MATKA
ŚLEDZTWO NA CZTERY RĘCE
CHRIS BOTTI
SIMPLY RED
AMERYKAŃSKA SOBOTA
SYPIAJĄC Z INNYMI
SERIALOWA OFENSYWA
INTRUZ
OBYWATEL ROKU
MŁODOŚĆ
PRAWIE JAK MATKA
BROADCHURCH
DICTE
GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU
KULTOWE LATA 80
NOWOHORYZONTOWY MARATON
T-MOBILE NOWE HORYZONTY (2015)
NOWA DZIEWCZYNA
OPENER FESTIVAL (2015)
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KRYMINALNE ŚRODY
MANGLEHORN
TIMBUKTU
MAGICAL GIRL
STREFA NAGOŚCI
KINO MÓWI: DZIECI
PLEMIĘ
HAPPY VALLEY
DZIENNIK PANNY SŁUŻĄCEJ
PRZEGLĄD NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO
PARTY GIRL
OPTYMISTKI
WĘDRÓWKA NA ZACHÓD
WIOSNA FILMÓW (2015)
Z JEDNEJ KRWI
SUPERMENKI
FANKA
EX MACHINA
SILS MARIA
GŁOSY
DUMNI I WŚCIEKLI
O KONIACH I LUDZIACH
TURYSTA
TEORIA WSZYSTKIEGO
CZARNY WĘGIEL, KRUCHY LÓD
CUDA - BILETY DO KINA
FOXCATCHER – BILETY DO KINA
T-MOBILE NOWE HORYZONTY TOURNÉE - KONKURS
WIELKI NAPAD NA POCIĄG - KONKURS
POTOP DUŃSKI - KONKURS
KSIĄŻKA MASTERS OF SEX - KONKURS
KLUB JIMMY’EGO - BILETY DO KINA
ZIMOWY SEN - BILETY DO KINA
DZIKIE HISTORIE - BILETY DO KINA
BLUE RUIN - BILETY DO KINA
KINO MÓWI: CZYTAMY - KONKURS
KONKURS „KRYMINALNE ŚRODY”
ROZWIĄZANIE KONKURSU “MARATON Z FLEMINGIEM”
ROZWIĄZANIE KONKURSU AEROSMITH
ROZWIĄZANIE KONKURSU "THE KILLING III"
ROZWIĄZANIE KONKURSU DVD PLANETE+ DOC
ROZWIĄZANIE KONKURSU VERA 3
ROZWIĄZANIE KONKURSU BRIT FLOYD
ROZWIĄZANIE KONKURSU PLACEBO
ROZWIĄZANIE KONKURSU VERA 2
ROZWIĄZANIE KONKURSU KONGRES – BILETY DO KINA
KONKURS ŚNIEŻKA – BILETY DO KINA. LISTA LAUREATÓW
KONKURS KONCERT ROGERA WATERSA
KONKURS VERA - UKRYTA GŁĘBIA
LAUREACI KONKURSU KSIĄŻĘ NIE Z TEJ BAJKI – BILETY DO KINA
LAUREACI KONKURSU KONESER – BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU LETNIA AKADEMIA FILMOWA
LAUREACI KONKURSU T-MOBILE NOWE HORYZONTY
KONKURS KOCHAMY I CZYTAMY
LAUREACI KONKURSU REŻYSERIA: WOODY ALLEN
LAUREACI KONKURSU KONCERT PAULA McCARTNEYA
KONKURS PARADA - BILETY DO KINA
Tylko Bóg Wybacza - BILETY DO KINA
KONKURS PRZELOTNI KOCHANKOWIE
ROZWIĄZANIE KONKURSU POLOWANIE – BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU WESELE W SORENTO - BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU 'DETEKTYW MURDOCH 5'
ROZWIĄZANIE KONKURSU WESELE W SORENTO - BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU 'Z RUBRYKI KRYMINALNEJ'
ROZWIĄZANIE KONKURSU POKUSA - BIELTY DO KINA
KONKURS "FILMY ŚWIATA ALE KINO+"
ROZWIĄZANIE KONKURSU MISTRZ - BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU "FESTIWAL FILMÓW AMERYKAŃSKICH"
ROZWIĄZANIE KONKURSU "MIŁOŚĆ – BILETY DO KINA"
ROZWIĄZANIE KONKURSU WALLANDER 3
ROZWIĄZANIE KONKURSU BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN – BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU „COSMOPOLIS” – BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU PODRÓŻ NA KSIĘŻYC
ROZWIĄZANIE KONKURSU „PIEKŁO POCZTOWE”
WICHROWE WZGÓRZA - BILETY DO KINA
NIETYKALNI - BILETY DO KINA
„DOKĄD TERAZ” – BILETY DO KINA
ROZWIAZANIE - INSPEKTOR IRENE HUSS 2
WSTYD - BILETY DO KINA
"ARTYSTA" - BILETY DO KINA
„IDY MARCOWE” – BILETY DO KINA
KONKURS - INSPEKTOR IRENE HUSS 2
„W CIEMNOŚCI” – BILETY DO KINA
KONKURS - INSPEKTOR IRENE HUSS
WIĘCEJ +. ALE KINO+
CAMILLA LÄCKBERG - KONKURS
ALE KINO! ZAPRASZA NA AMERICAN FILM FESTIVAL
"HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA" – bilety do kina
CAMILLA LÄCKBERG - KONKURS
Konkurs - WALLANDER
Skóra, w której żyję
„O PÓŁNOCY W PARYŻU” – bilety do kina
„W LEPSZYM ŚWIECIE” – BILETY DO KINA
KONKURS | KOMISARZ WINTER
KONKURS | „DETEKTYW MURDOCH” (4) POWRACA DO ALE KINO!
„MELANCHOLIA” – BILETY DO KINA
ROZWIĄZANIE KONKURSU
„ŻONA DOSKONAŁA” – BILETY DO KINA
„POZNASZ PRZYSTOJNEGO BRUNETA” BILETY DO KINA
„WSZYSTKO W PORZĄDKU” – BILETY DO KINA
WUJEK BOONMEE
Najlepsza recenzja Filmów Świata
MIÓD – bilety do kina
KONKURS NA NAJLEPSZĄ RECENZJĘ FILMU Z CYKLU KINO MÓWI: KONFLIKTY!