Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

TAJEMNICE DOBREGO KINA. KINO MÓWI

Film jednego aktora i mistrzostwo drugiego planu. Dojrzały duet i energia młodego pokolenia. W marcu ale kino+ zaprasza na cykl "Kino Mówi: Aktor", a w nim na pięć filmów prezentujących pasjonujące kreacje i różne oblicza aktorstwa.

W ramach cyklu widzowie będą mogli podziwiać doskonały warsztat m.in. tegorocznej zdobywczyni Oscara, Meryl Streep, oraz nominowanej do Oscara za rolę Marilyn Monroe przedstawicielki młodego pokolenia Hollywood – Michelle Willimas. W "Kino Mówi: Aktor" ale kino+ pokaże znakomite tytuły: "Aż poleje się krew", "Co się wydarzyło w Madison County", "Mexican", "Przypadek Harolda Cricka" i "Wendy i Lucy". Każdy seans poprzedzi rozmowa z zaproszonymi gośćmi - m.in. z Joanną Szczepkowską i Jackiem Poniedziałkiem. Premiera w czwartki, od 1 do 29 marca, po 20:10.

Cykl otworzy "Aż poleje się krew" (There Will Be Blood, 2007) – nominowana do 8 Oscarów przypowieść o chciwości i rywalizacji. Film szturmem zdobył festiwale, uznanie krytyków i widzów. "Aż poleje się krew" to przede wszystkim mistrzowska, przykuwająca uwagę rola Daniela Day-Lewisa, który za kreację potentata naftowego Daniela Plainview otrzymał Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA. W rozmowie przed seansem gość "Kino Mówi", Jacek Poniedziałek, omówi aktorski warsztat Daniela Day-Lewisa, opowie też m.in. na czym polega fenomen tego aktora.
Premiera: czwartek, 1 marca, godz. 20:10;
powtórki: niedziela, 4 marca, godz. 22:30; sobota, 17 marca, godz. 20:10.

W filmie "Co się wydarzyło w Madison County" (The Bridges of Madison County, 1995) jedną z głównych ról gra Meryl Streep, która w ubiegłą niedzielę otrzymała Oscara za kreację Margaret Thatcher. W "Co się wydarzyło w Madison County" partneruje jej Clint Eastwood. Z połączenia tych dwóch osobowości kina powstał niezwykły film o uczuciu, które narodziło się za późno. Przed filmem goście "Kino Mówi", Joanna Szczepkowska oraz krytyk teatralny Joanna Derkaczew, porozmawiają m.in. o technikach aktorskich Meryl Streep. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, czy Meryl Streep to najwybitniejszy talent aktorski naszych czasów.
Premiera: czwartek, 8 marca, godz. 20:10; powtórki: niedziela, 11 marca, godz. 16:15, piątek, 16 marca, godz. 15:25.

Jednym z hollywoodzkich przepisów na sukces filmu jest obsadzenie w głównych rolach supergwiazd. Tak się stało w przypadku komedii kryminalnej "Mexican" (The Mexican, 2001), na planie której spotkali się Julia Roberts i Brad Pitt, nominowany w tym roku po raz trzeci do Oscara.
Gośćmi Anny Laszuk będą krytycy filmowi Andrzej Kołodyński i Janusz Wróblewski. Spróbują odpowiedzieć m.in. na pytanie, czy fenomen Julii Roberts i Brada Pitta to kwestia ich gwiazdorskiej charyzmy czy aktorskiego warsztatu.
Premiera: czwartek, 15 marca, godz. 20:10.

"Przypadek Harolda Cricka" (Stranger Than Fiction, 2006) z jego odrealnionym klimatem i zabawą narracją to przełomowy film w karierze aktora komediowego Willa Ferrella. W "Kino Mówi" przyjrzymy się jednak mistrzowskim rolom drugiego planu. Stworzyli je Emma Thompson, wcielając się w zmanierowaną pisarkę oraz Dustin Hoffmann w roli nietuzinkowego profesora literatury.
Przed seansem Bartosz Żurawiecki i jego goście – krytycy filmowi Łukasz Maciejewski i Andrzej Kołodyński – opowiedzą m.in. o różnicach w stylach gry Emmy Thompson i Dustina Hoffmana oraz o tym, dlaczego aktorzy ci dostają dziś głównie role drugoplanowe.
Premiera: czwartek, 22 marca, godz. 20:10.

Ostatnim tytułem cyklu będzie nominowany do dwóch nagród Independent Spirit "Wendy i Lucy" (Wendy and Lucy, 2008). W główną rolę wcieliła się przedstawicielka młodego pokolenia Hollywood – nominowana w tym roku do Oscara za rolę Marilyn Monroe Michelle Williams.
Przed filmem Bartosz Żurawiecki i jego goście – krytycy filmowi Janusz Wróblewski i Darek Arest – porozmawiają m.in. o nowym pokoleniu aktorów kina amerykańskiego, które reprezentują Michelle Williams, Ryan Gosling, Michael Fassbender czy James Franco. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, czy Michelle Williams ma szansę wejść do aktorskiej czołówki Hollywood.
Premiera: czwartek, 29 marca, godz. 20:10.Pasmo KINO MÓWI prezentuje filmy najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne, najczęściej nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Zarówno te zrealizowane przez uznanych mistrzów kina, jak i intrygujących debiutantów. Kino Mówi to także filmy spoza zachodniego kręgu kulturowego - najlepsze produkcje z Azji, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Wiele z prezentowanych tutaj tytułów ma w ale kino+ swoją polską premierę.

Każdego miesiąca filmy z Kino Mówi łączy inny temat przewodni. Projekcje poprzedzają rozmowy z zaproszonym gośćmi. Prowadzą je wymiennie: publicystka Anna Laszuk, dziennikarz i pisarz Maksymilian Cegielski oraz znawca kina, dystrybutor Jakub Duszyński. Rozmowy te wprowadzają w kontekst kulturowy dzieła, omawiają nowe trendy we współczesnym kinie, proponują świeże, często zaskakujące spojrzenie na sztukę dziesiątej muzy. Nierzadko zresztą przekształcają się w pasjonujący spór wokół filmu i jego interpretacji.

Premiera w każdy czwartek o 20:10.KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI