Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

TAJEMNICE DOBREGO KINA. KINO MÓWI

CYKL „KINO MÓWI: WYKLUCZENI” W KWIETNIU W ALE KINO+

Modelowy bohater filmowy jest outsiderem - wyróżnia go coś, co nie pozwala mu się wtopić w bezimienny tłum i czyni wartym uwagi widza. Współczesne kino pokazuje, że wykluczenie nie zawsze musi wynikać z wyboru – bywa, że jest przyrodzone, albo nawet odziedziczone.

W kwietniowym cyklu "Kino Mówi: Wykluczeni" ale kino+ zaprezentuje cztery filmy ukazujące zupełnie różne rodzaje i wymiary tego zjawiska. Premiery w czwartki, od 5 do 26 kwietnia, o 20:10.

"Misja kadrowego", izraelski kandydat do Oscara z roku 2010, pokazuje, że we współczesnym zglobalizowanym świecie wykluczenie pojawia się na nowym, korporacyjnym gruncie. Akcja filmu toczy się wokół tytułowego kadrowego z wielkiej piekarni, ale prawdziwą bohaterką jest pracownica niższego szczebla, która zginęła w zamachu bombowym. Świetnie wykształcona, ale nie znająca języka rumuńska emigrantka, była w wielkiej firmie anonimową sprzątaczką; nikt nawet nie zauważył jej zniknięcia. Gdy w prasie pojawia się artykuł potępiający nieludzkie traktowanie pracowników, kierownictwo piekarni, w trosce o wizerunek, wraz z trumną wysyła do Rumunii kadrowego.
W rozmowie przed seansem gośćmi Maxa Cegielskiego będą Agnieszka Graff oraz socjolog Maciej Gdula. Premiera: czwartek, 5 kwietnia, godz. 20:10.

W ramach cyklu ale kino+ zaprasza na polską premierę filmu "Chłopczyca", wyróżnionego na ubiegłorocznym festiwalu w Berlinie Teddy Jury Award - nagrodą przyznawaną najlepszemu filmowi o tematyce LGBT. Wykluczenie przedstawione w filmie ma charakter indywidualny, bo związane jest z tożsamością seksualną. Tytułową bohaterką jest 10-letnia Laure, która nosi krótkie włosy, świetnie gra w piłkę i nie boi się bójki. Laure zmaga się z płcią społeczną, którą dzieciom narzuca się poprzez zabawki, czy ubrania. Swoją dziewczęcość odczuwa jako balast szczególnie mocno, gdy zakochuje się w nowopoznanej koleżance. Korzystając z "czystego konta", jakie daje w nowym środowisku przeprowadzka, Laure przedstawia się rówieśnikom jako Michaël.
W rozmowie przed seansem gośćmi Anny Laszuk będą Agnieszka Graff oraz seksuolożka Alicja Długołęcka. Premiera: czwartek, 12 kwietnia, godz. 20:10.

Wraz z kinową premierą "Wichrowych wzgórz" Andrei Arnold zapraszamy na poprzedni film reżyserki. Wyróżniony m.in. nagrodą Jury w Cannes "Fish Tank" zabiera widzów na ubogie brytyjskie przedmieścia, gdzie wykluczenie dziedziczy się wraz ze statusem społecznym. Piętnastoletnia Mia, jak inne dzieciaki w okolicy, ucieka w alkohol i agresję, ale prawdziwe zapomnienie o szarej codzienności znajduje w tańcu. Wiary we własne umiejętności dodaje nowy kochanek jej matki (w tej roli Michael Fassbender w przełomowym momencie swojej kariery). Przedmieścia zdają się żyć rajskim życiem bohaterów reality show, transmitowanym nieustannie przez telewizję. I nadzieją, że dzięki urodzie, bądź talentowi, niektórym uda się przebić na drugą stronę ekranu.
W rozmowie przed seansem gośćmi Bartosza Żurawieckiego będą kulturoznawczyni Karolina Kosińska oraz krytyk filmowy Darek Arest. Premiera: czwartek, 19 kwietnia, godz. 20:10.

Ostatnim filmem cyklu będzie "Zły dotyk". Dla skazanego za pedofilię Waltera (Kevin Bacon) więzienie było tylko przedsmakiem prawdziwej marginalizacji, która zaczyna się po uwolnieniu. Jest obserwowany nie tylko przez kuratora, ale każdego, kto zna jego przeszłość. Wyklucza się zresztą i sam Walter – nieufny tak samo wobec świata, jak wobec siebie samego. Mężczyzna próbuje powrócić do społeczeństwa, ale każdy krok wydaje się krokiem zbyt dużym i postawionym w niewłaściwym kierunku.
W rozmowie przed seansem gośćmi Anny Laszuk będą profesor Monika Płatek z Wydziału Prawa i Administracji UW oraz profesor Jacek Hołówka z Instytutu Filozofii UW. Premiera: czwartek, 26 kwietnia, godz. 20:10.Pasmo KINO MÓWI prezentuje filmy najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne, najczęściej nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Zarówno te zrealizowane przez uznanych mistrzów kina, jak i intrygujących debiutantów. Kino Mówi to także filmy spoza zachodniego kręgu kulturowego - najlepsze produkcje z Azji, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Wiele z prezentowanych tutaj tytułów ma w ale kino+ swoją polską premierę.

Każdego miesiąca filmy z Kino Mówi łączy inny temat przewodni. Projekcje poprzedzają rozmowy z zaproszonym gośćmi. Prowadzą je wymiennie: publicystka Anna Laszuk, dziennikarz i pisarz Maksymilian Cegielski oraz znawca kina, dystrybutor Jakub Duszyński. Rozmowy te wprowadzają w kontekst kulturowy dzieła, omawiają nowe trendy we współczesnym kinie, proponują świeże, często zaskakujące spojrzenie na sztukę dziesiątej muzy. Nierzadko zresztą przekształcają się w pasjonujący spór wokół filmu i jego interpretacji.

Premiera w każdy czwartek o 20:10.

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI