Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

TAJEMNICE DOBREGO KINA. KINO MÓWI

FILMOWE SPOJRZENIE NA INTYMNOŚĆ W MAJOWYM "KINO MÓWI" W ALE KINO+

W majowym cyklu "KINO MÓWI" ale kino+ zaprasza na pięć filmów, które w różny sposób obrazują pojęcie intymności. Cykl otworzy w środę 2 maja fiński kandydat do Oscara(®) w 2010 - dokument "Para do życia". W kolejne czwartki od 9 do 30 maja, po godzinie 20:10, stacja pokaże filmy: "Nic osobistego", "Paradise Now", "Nagi lunch" i "Oslo, 31 sierpnia". Emisje poprzedzą rozmowy z zaproszonymi do studia gośćmi.

Cykl "KINO MÓWI: Intymność" otworzy fiński kandydat do Oscara® w 2010 - dokument "Para do życia" (2010). W Finlandii działa około dwóch milionów saun. Są nie tylko miejscem towarzyskich spotkań, ale także swoistym konfesjonałem, w którym dochodzi do najszczerszych zwierzeń. To w niej Finowie – postrzegani jako ludzie zamknięci w sobie - prowadzą rozmowy na najbardziej osobiste tematy, nie wstydzą się okazywania słabości, wyznawania bolesnych wspomnień, a nawet płaczu.
Premiera: czwartek, 2 maja, godz. 20:10

Nagrodzony m.in. FIPRESCI na MFF Locarno w 2009 "Nic osobistego" (2009)Urszuli Antoniak to kameralna opowieść o spotkaniu dwojga samotników, między którymi nieoczekiwanie rodzi się szczególna więź. Ona to zbuntowana dziewczyna po przejściach, która ucieka od przeszłości na irlandzkie pustkowia, on - doświadczony życiem mężczyzna mieszkający na odludziu. Zawierają układ, który zakłada, że w ich relacji nie będzie "nic osobistego". W rolach głównych występują: nagrodzona Srebrnym Lampartem w Locarno Lotte Veerbek oraz Stephen Rea.
Premiera: czwartek, 9 maja, godz. 20:10

"Paradise Now" (2005) to w opinii krytyków i publiczności ważny głos w dyskusji o konflikcie izraelsko-palestyńskim. Reżyser Hany Abu-Assad tworzy w nim niezwykle intymny portret dwóch zamachowców-samobójców. Khaled i Said zostają zwerbowani do przeprowadzenia samobójczego zamachu w Tel Awiwie. Celem ich misji są żołnierze armii izraelskiej. Akcja nie przebiega jednak zgodnie z planem i mężczyźni zostają rozdzieleni. Zdani tylko na siebie zaczynają zastanawiać się nad sensem swoich działań. Film był nominowany m.in. do Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie w 2005, a w 2006 do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
Premiera: czwartek, 16 maja, godz. 20:10

"Nagi lunch" (1991) ekscentrycznego kanadyjskiego reżysera Davida Cronenberga to z kolei wizualizacja tego, co najintymniejsze – myśli i przeżyć. Bohaterem filmu jest William Lee (Peter Weller), pisarz i narkoman, który próbuje zerwać z nałogiem. Podejmuje w tym celu pracę tępiciela karaluchów. Niestety, zarówno on jak i jego żona Joan (Judy Davis) zaczynają zażywać środek owadobójczy i szybko się od niego uzależniają. Podczas jednego z narkotycznych seansów William przez przypadek zabija żonę. Po tym tragicznym wydarzeniu ucieka w narkotyczne wizje do halucynacyjnej krainy zwanej Międzystrefą (Interzone), w której maszyny do pisania zmieniają się w gadające robaki, w barach przesiadują dziwne stwory, a Joan wciąż żyje, choć jest zupełnie kimś innym.
Premiera: czwartek, 23 maja, godz. 22:00

Na zakończenie cyklu ale kino+ pokaże "Oslo, 31 sierpnia" ((2011) Joachima Triera – niezwykle intymny portret osoby na granicy samobójstwa. Zmagający się z uzależnieniem od narkotyków Anders (Anders Danielsen Lie) dostaje przepustkę z lecznicy, by odbyć rozmowę o pracę. Ma szansę zacząć życie na nowo. Ta perspektywa napawa go jednak lękiem; ma poczucie, że niczego nie osiągnął, a wiele szans zmarnował. Szuka kontaktu z dawnymi znajomymi – jednak oni sami wydają się wypaleni, uwikłani w sieć zobowiązań, kredyty, nielubianą pracę. Otoczeni designerskimi gadżetami i codziennością z trudem maskują pustkę swojej egzystencji. Tłem opowieści jest tytułowe Oslo. Miasto urasta do rangi kolejnego bohatera filmu – jedynie z nim Anders jest w stanie nawiązać coś na kształt osobistej relacji.
Premiera: czwartek, 30 maja, godz. 20:10

FILMY W KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ

Para do życia

W Finlandii działa około 2 milionów saun. Dla mieszkańców tego kraju sauna jest nie tylko miejscem towarzyskich spotkań, ale także kaplicą wielowiekowego rytuału i konfesjonałem, w którym dochodzi do najszczerszych przyjacielskich zwierzeń.

Premiera: czwartek, 2 maja, godz. 20:10.

Nic osobistego

Kameralna opowieść o spotkaniu dwojga samotników, między którymi nieoczekiwanie rodzi się intymna więź. Ona to zbuntowana dziewczyna po przejściach, która ucieka od przeszłości na irlandzkie pustkowia, on - doświadczony życiem mężczyzna mieszkający na odludziu. Zawierają układ, który zakłada, że w ich relacji nie będzie "nic osobistego".

Premiera: czwartek, 9 maja, godz. 20:10.

Paradise Now

Nagrodzony m.in. Złotym Globem i nominowany do Oscara® film o jednej z najdłużej trwających wojen współczesnego świata. W opinii krytyków i publiczności ważny głos w dyskusji o konflikcie izraelsko-palestyńskim.

Premiera: czwartek, 16 maja, godz. 20:10 .

Nagi lunch

Ekranizacja kultowej powieści Williama S. Burroughsa, enfant terrible amerykańskiej literatury, pisarza wyklętego, jednego z najważniejszych przedstawicieli kultury beatnikowskiej.

Premiera: czwartek, 23 maja, godz. 22:00.

Oslo, 31 sierpnia

Jeden dzień z życia pogrążonego w melancholii Andersa, który wychodzi na przepustkę z ośrodka odwykowego dla narkomanów, by skonfrontować się z dawnym życiem. Mężczyzna wędruje ulicami Oslo zmagając się z demonami przeszłości i spotykając z rodziną oraz przyjaciółmi, których zawiódł. Z tych migawek wyłania się przejmujący portret pokolenia współczesnych trzydziestolatków.

Premiera: czwartek, 30 maja, godz. 20:10.

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI