Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
ale kino+
WYDARZENIA W ALE KINO+

HALLOWEEN Z ZOMBIE
31 października, od godz. 20:10

Z okazji Halloween zapraszamy na "Wieczór z zombie", w ramach którego pokażemy kultową "Noc żywych trupów" George'a A. Romero oraz filmowy żart "Abraham Lincoln kontra zombie". Wstęp do wieczoru w specjalnym wydaniu programu "KINO MÓWI EXTRA".

Halloween w ale kino+ zdominują w tym roku zombie. Wieczór rozpocznie kultowy horror George'a A. Romero – "Noc żywych trupów" z 1968 roku. Czarno-biała, niskobudżetowa i niezależna produkcja młodego debiutanta zaszokowała ówczesną amerykańską publiczność. Nakręcony w naturalistycznym, niemal paradokumentalnym stylu obraz zmarłych, którzy na skutek radioaktywnego skażenia wstają z grobów i atakują ludzi, to wizja czystej, niczym nie złagodzonej makabry. Film wyznaczył ramy gatunku i stał się legendą wśród filmów grozy. .

Drugą pozycją w ale kino+ będzie filmowy żart "Abraham Lincoln kontra zombie". Jego bohaterem jest 16. prezydent Stanów Zjednoczonych, który podczas Wojny Secesyjnej walczy z armią Konfederacji zasilaną przez zombie. Film ten to kolejny - po "Abraham Lincoln: Łowca wampirów" - mashup, łączący życiorys Lincolna z elementami nadprzyrodzonymi.

Przed filmami zapraszamy na specjalne wydanie programu "KINO MÓWI EXTRA", w którym gościem Błażeja Hrapkowicza będzie Kamil Śmiałkowski. Opowiedzą m.in. o tym, jak zmieniał się wizerunek zombie – począwszy od kina klasy "B" po dzisiejszy mainstream.

Kino Mówi Extra - Zombie

HALLOWEEN W ALE KINO+:

Noc żywych trupów

W 1968 roku "Noc żywych trupów" wstrząsnęła Ameryką. To jeden z tych wyjątkowych filmów, których rewolucyjny potencjał zdolny jest zmieniać schematy kina. Nakręcony za śmieszne pieniądze na czarno-białej taśmie przez zupełnie nieznanego reżysera film zrewolucjonizował horror, stając się jednym z najważniejszych tytułów w historii gatunku.

Premiera: czwartek, 31 października, godz. 20.10.

Abraham Lincoln kontra zombie

Filmowy żart, w którym Abraham Lincoln walczy z ... armią zombie.

Premiera: czwartek, 31 października, godz. 22.10.

WYDARZENIAWYDARZENIA - ARCHIWUM