Ale kino+
Kino Mówi: Scenariusz
ale kino+
WYDARZENIA W ALE KINO+

CYKL "PO ZMIERZCHU" – PIĄTKI Z HORRORAMI W ALE KINO+

W ramach cyklu "Po zmierzchu" ale kino+ zaprasza na trzy głośne horrory w reżyserii współczesnych mistrzów kina grozy – "Oczy Julii", "Wzgórza mają oczy" i "Lustra". Premiery w piątki od 10 do 24 stycznia po 21:00.

Cykl w ale kino+ otworzy horror "Oczy Julii" (2010) w reżyserii Guillema Moralesa, z nominowaną do Nagrody Goya Belén Ruedą, jedną z najciekawszych współczesnych aktorek hiszpańskich. Za produkcję odpowiadał Guillermo del Toro, autor głośnego "Labiryntu fauna". Główną bohaterką filmu jest kobieta po operacji oczu. Nie wolno jej zdjąć opatrunku przed upływem dwóch tygodni, bo efekt operacji zostanie zaprzepaszczony. Wkrótce Julia zaczyna podejrzewać, że każdy jej krok obserwuje zagadkowa postać. Wokół kobiety dzieje się coś, czego nikt inny nie dostrzega…
Premiera: piątek, 10 stycznia, godz. 21:45

Tydzień później ale kino+ pokaże "Wzgórza mają oczy" – efektowny remake horroru Wesa Cravena z 1977 roku. Za kamerą stanął Alexandre Aja, który wzbogacając scenariusz o nowe wątki, pozostał wierny klimatowi oryginału. Plastyczne, przykurzone zdjęcia, szorstkie kadry i efekty specjalne, które technikę komputerową połączyły z tradycyjnymi metodami, dają wrażenie świeżości i zręcznie wymykają się hollywoodzkim modom. Fabuła filmu zasadza się wokół wycieczki rodziny Carterów do Kalifornii. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, kiedy bohaterowie korzystają ze skrótu przez pustynię. Wkrótce okazuje się, że okoliczne wzgórza zamieszkują wygłodniałe mutanty –ofiary testów nuklearnych prowadzanych przez amerykańską armię.
Premiera: piątek, 17 stycznia, godz. 23:55

W kolejny piątkowy wieczór ale kino+ zaprasza na "Lustra" - horror, w którym Alexandre Aja pokazuje strach czający się w lustrzanym odbiciu. W roli głównej - Kiefer Sutherland, niezapomniany agent Jack Bauer z serialu "Przez 24 godziny". Alexandre Aja chciał wpłynąć na widza tak, aby poczuł on niepokój, gdy następnym razem spojrzy na swoje odbicie. W jednym z wywiadów powiedział: Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co łączy nas z własnym odbiciem. Niektórzy uwielbiają się przeglądać, inni tego nienawidzą. W lustrach można dostrzec coś, co skrywa się w naszej podświadomości. Chciałem zrobić film pokazujący strach w nowy sposób. Bohaterem filmu jest były detektyw, Ben Carson, który podejmuje pracę nocnego strażnika, pilnującego ruin spalonego centrum handlowego. Po gigantycznym pożarze, podczas którego zginęło wielu ludzi, w ogromnym budynku zostały nienaruszone tylko lustra. Carson zaczyna w nich dostrzegać przerażające obrazy z przeszłości, a co gorsza, odczuwa to, co widzi. Chcąc wyjaśnić dręczące go wizje, postanawia zbadać sprawę tajemniczego samobójstwa poprzedniego strażnika.
Premiera: piątek, 24 stycznia, godz. 00:30

Na zakończenie cyklu "Straż nocna" w reżyserii Timura Bekmambetova, nazywanego "rosyjskim Tarantino". Ten horror fantasy stanowiący zarazem pierwszą część tryptyku o wojnie Światła i Ciemności, to film dla rosyjskiego kina epokowy. Produkcja odniosła niebywały sukces komercyjny, w samej Rosji notując 16 milionów dolarów zysków i była oficjalnym kandydatem tego kraju do Oscara. Fabuła filmu rozgrywa się w współczesnej Moskwie. Los świata i ludzi zależy od subtelnej równowagi pomiędzy Dobrem a Złem. Od setek lat pilnuje jej Straż Nocna, która z ukrycia patroluje świat wampirów, magów, czarownic i innych istot podlegających Siłom Ciemności. Pomimo czujności strażników, łańcuch nieprzewidzianych zdarzeń zaczyna przybliżać świat do wypełnienia się strasznej przepowiedni. Według niej na Ziemię ma przybyć Ten Wielki, który opowie się po jednej ze stron i w ten sposób zakończy apokaliptyczną wojnę. Może to być początek końca naszego świata.
Premiera: piątek, 31 stycznia, godz. 22:05

Oczy Julii

Oczy Julii

Horror, za którego produkcją stanął Guillermo del Toro. W roli głównej - nominowana do Nagrody Goya Belén Rueda, jedna z najciekawszych współczesnych aktorek hiszpańskich.

Emisja: piątek, 10 stycznia.
Wzgórza mają oczy

Wzgórza mają oczy

Efektowny remake kultowego horroru Wesa Cravena z 1977 roku.

Emisja: piątek, 17 stycznia.
Lustra

Lustra

Alexander Aja, jeden z hiszpańskich twórców współczesnego kina grozy, tym razem pokazuje strach czający się w lustrzanym odbiciu. W roli głównej - Kiefer Sutherland.

Emisja: piątek, 24 stycznia.
Straż nocna

Straż nocna

"Straż nocna", horror fantasy i zarazem pierwsza część tryptyku o wojnie Światła i Ciemności, to film dla rosyjskiego kina epokowy. To właśnie jego niebywały sukces komercyjny w 2004 roku zainicjował w kinematografii rosyjskiej erę superprodukcji,...

Emisja: sobota, 7 grudnia.