Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

CYKL "KINO MÓWI: CANNES" W ALE KINO+

W majowym "KINO MÓWI" ale kino+ pokaże pięć filmów, które święciły triumfy na poprzednich edycjach festiwalu w Cannes. Wśród tytułów znajdą się m.in. nagrodzony Złotą Kamerą "Głód" Steve'a McQueena z fenomenalną rolą Michaela Fassbendera, "Ukryte" w reżyserii festiwalowego ulubieńca Michaela Haneke czy "Biutiful" z Javierem Bardemem, który za swoją kreację zdobył w Cannes nagrodę aktorską. Emisje w czwartki od 1 do 29 maja, po 20:10.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to wielkie święto kina autorskiego. To właśnie tu artyści wyznaczają trendy, a jury konsekwentnie stawia na twórczą odwagę, która zwłaszcza dla młodych filmowców jest w Cannes przepustką do kariery. Jednym z nich był irlandzki reżyser Steve McQueen, który za swój "Głód" zdobył w 2008 roku Złotą Kamerę – canneńskie wyróżnienie za najlepszy debiut. Akcja filmu rozgrywa się w Irlandii Północnej, gdzie w jednym z więzień członkowie paramilitarnej armii IRA organizują strajk. Walczą o to, aby ich status więzienny kryminalistów zmieniono na więźniów politycznych. Na plan główny wysuwa się postać Bobby'ego Sandsa, który jest wyjątkowo oddany sprawie… "Głód" oprócz świetnego scenariusza to przede wszystkim rewelacyjna rola Michaela Fassbendera. Film jest pierwszą częścią trylogii McQueena o zniewoleniu, którą zamknął nagrodzony w tym roku 3 Oscarami "Zniewolony. 12 Years of Slave".
Emisja w czwartek 1 maja, o 21:50.

Jury Festiwalu w Cannes nie unika polityki - w 2011 roku francuski dramat "Minister" zdobył tam nagrodę FIPRESCI. Tytułowy bohater, minister transportu, staje w obliczu narodowej tragedii – rozbija się autokar wiozący dzieci. Zabierając głos w dyskusji o bezpieczeństwie na drogach, polityk ma szansę zbudować swój medialny wizerunek. Tylko za jaką cenę? "Minister" to film o władzy i bezwzględnym świecie polityki, gdzie nie ma miejsca na jednostkowe wybory i sentymenty.
Premiera w czwartek 8 maja, o 20:10.

W majowym "KINO MÓWI" nie mogło zabraknąć canneńskiego ulubieńca Michaela Haneke, który od lat analizuje globalne problemy cywilizacyjne. Jego "Ukryte" to nie tylko znakomity thriller o demonach przeszłości, ale również metafora diagnozująca napięte relacje między zachodem a byłymi koloniami. Bohaterem filmu jest francuska rodzina z wyższej klasy średniej. Georges (Daniel Auteuil) prowadzi program o literaturze, jego żona Anne (Juliette Binoche) pracuje w wydawnictwie. Dumą rodziców jest ich syn, Pierrot. Pewnego dnia Georges dostaje kasetę, na której jest zapis kilkugodzinnej obserwacji ich domu. Wkrótce pojawiają się kolejne kasety. Ich treść jest coraz bardziej intymna, ale "obserwator" nie ujawnia swojej tożsamości ani żądań. Georges rozpoczyna prywatne śledztwo, które doprowadzi go do tragicznego finału… Film walczył o canneńską Złotą Palmę, zdobył też trzy wyróżnienia - za reżyserię, Nagrodę Jury Ekumenicznego FIPRESCI.
Premiera w czwartek 15 maja, o 20:10.

Artystą, który również komentuje współczesną rzeczywistość, jest meksykański reżyser Alejandro González Iñárritu. Jego "Biutiful" był prezentowany w Cannes w 2010 roku w Konkursie Głównym, a grający główną rolę Javier Bardem zdobył aktorską nagrodę. Film przedstawia historię Uxbala - mężczyzny samotnie wychowującego dwójkę dzieci. Pewnego dnia spada na niego wiadomość o tym, że choruje na raka. Jego uporządkowany dotąd świat legnie w gruzach, a Uxbal, czując zbliżający się koniec, stara się przemyśleć swoje życie, a przede wszystkim zapewnić przyszłość dzieciom.
Premiera w czwartek 22 maja, o 20:10

Cykl zakończy "We mgle" rosyjskiego reżysera Sergieja Łoźnicy. Akcja filmu rozgrywa się w 1942 roku, na okupowanym przez Niemców zachodnim pograniczu ZSRR. Suszenja, pracownik wiejskiej kolei, zostaje niesłusznie oskarżony o kolaborację. Wkrótce dwaj partyzanci, Burow i Wojtek, planują wykonać na nim wyrok. Gdy udaje się im się schwytać Suszenję i zaprowadzić do lasu, sami wpadają w zasadzkę. Mężczyzna musi samodzielnie zmierzyć się z rannym wrogiem, dokonując trudnego wyboru pomiędzy dobrem a złem. Film walczył o Złotą Palmę w 2012 roku w Cannes, gdzie zdobył Nagrodę FIPRESCI.
Premiera w czwartek 29 maja, o 20:10.

playGłód

Głód

Oparty na prawdziwych wydarzeniach portret bojownika IRA. "Głód" to znakomity debiut reżyserski irlandzkiego filmowca Steve'a McQueena i zarazem pierwsza część jego trylogii o zniewoleniu, w której główną rolę gra Michael Fassbender.

Emisja: sobota, 1 lutego
Minister

Minister

Uhonorowany w Cannes Nagrodą FIPRESCI, nominowany do 11 Cezarów francuski dramat osadzony w świecie polityki, ze świetnymi rolami Oliviera Gourmeta i Michela Blanca.

Emisja: czwartek, 8 maja
playUkryte

Ukryte

Zdobywca trzech nagród w Cannes - za reżyserię, Nagrody Jury Ekumenicznego i FIPRESCI - w reżyserii jednego z canneńskich ulubieńców, Michaela Haneke. W rolach głównych duet świetnych francuskich aktorów: Daniel Auteuil i Juliette Binoche.

Emisja: wtorek, 14 marca
playBiutiful

Biutiful

Mroczna opowieść o współczesnym Hiobie, w którego wciela się nominowany za tę rolę do Oscara Javier Bardem.

Emisja: czwartek, 22 maja

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI