Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

"KINO MÓWI: CZYTAMY" – DRUGA CZĘŚĆ WAKACYJNEGO CYKLU ALE KINO+

W sierpniowej odsłonie cyklu "KINO MÓWI: Czytamy", który na wakacje przygotował kanał filmowy Ale kino+, widzowie obejrzą kolejne głośne ekranizacje. Będą to: "Kurczak ze śliwkami", "Przez ciemne zwierciadło", "Małe dzieci", "Zakochany Molier" i "Zakochana Jane". Premiery w czwartki od 7 do 28 sierpnia. Po każdym filmie nowe odcinki serialu "Zapiski młodego lekarza" opartego na prozie Michaiła Bułhakowa.

"Kurczak ze śliwkami" to drugi - po nominowanej do Oscara animacji "Persepolis" – projekt duetu Vincent Paronnaud i Marjane Satrapi. Film, podobnie jak "Persepolis", również jest adaptacją komiksu Marjane Satrapi.
Teheran, rok 1958. Utalentowany muzyk Nasser-Ali (Mathieu Amalric) traci po kłótni z żoną ukochane skrzypce. Bez nich mężczyzna nie widzi sensu życia, więc postanawia... umrzeć - kładzie się do łóżka i czeka na śmierć. Jego niezwykłe sny zabierają go w przeszłość, odkrywając przed widzem sekret talentu Nassera-Alego: historię wielkiej miłości, która stała się inspiracją dla jego muzyki. "Kurczak ze śliwkami" walczył w 2011 roku o Złotego Lwa, w rolach głównych występują m.in. Mathieu Amalric, Chiara Mastroianni, Jamel Debbouze i Isabella Rossellini.
Premiera: czwartek, 7 sierpnia, godz. 20:10

Tydzień później Ale kino+ zaprasza na film "Przez ciemne zwierciadło" - ekranizację powieści kultowego pisarza science fiction Philipa K. Dicka. W rolach głównych występuje gwiazdorska obsada, przedstawiona za pomocą animacji rotoskopowej: Keanu Reeves, Winona Ryder, Robert Downey Jr. i Woody Harrelson. Los Angeles, niedaleka przyszłość. Tajny agent Bob Arctor (Keanu Reeves) prowadzi dochodzenie w sprawie niebezpiecznej "Substancji D". Narkotyk niszczy umysł i sprawia, że człowiek cierpi na rozdwojenie jaźni. Bob musi ustalić, gdzie jest produkowany. Aby przeniknąć do środowiska dilerów, zaczyna go zażywać.
Premiera: czwartek, 14 sierpnia, godz. 20:10

"Małe dzieci" to nominowana do 3 Oscarów i 3 Złotych Globów adaptacja głośnej powieści Toma Perrotty. W rolach głównych występują: Patrick Wilson, Jennifer Connelly i Kate Winslet, która za swoją kreację otrzymała nominacje do Oscara, Złotego Globu, BAFTY i Satelity. Sarah Pierce (Kate Winslet) to rozczarowana życiem absolwentka literatury, która żyje w nudnym związku. Pewnego dnia poznaje Brada (Patrick Wilson). Mężczyzna na co dzień opiekuje się synkiem, żyjąc na utrzymaniu żony Kathy (Jennifer Connelly), która oczekuje od niego, że w końcu zda egzamin na adwokata. Sarah i Brad zaprzyjaźniają się, a kiedy dla żartów całują się na oczach miejscowych plotkarek, staje się to początkiem ich romansu...
Premiera: czwartek, 21 sierpnia, godz. 20:10

"Zakochany Molier" to nominowana do 4 Cezarów komedia kostiumowa o nieznanym epizodzie z życia francuskiego dramatopisarza. Połowa XVII wieku. Molier (Romain Duris) jest członkiem wędrownej trupy a jego zespół dociera właśnie do Paryża. Mężczyzna wkrótce wpada w tarapaty, gdy bogaty szlachcic Jourdain (Fabrice Luchini) nieoczekiwanie oferuje mu pomoc. W zamian oczekuje, że Molier nauczy go salonowego obycia. Tak przyszły dramatopisarz poznaje pełną wdzięku żonę Jourdina. Jak zakończy się to spotkanie?
Premiera: czwartek, 28 sierpnia, godz. 20:10

Cykl zamknie melodramat "Zakochana Jane" – miłosna historia z życia Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania "Dumy i uprzedzenia" oraz "Rozważnej i romantycznej". W rolach głównych występują Anne Hathaway i James McAvoy. Młoda pisarka Jane Austen (Anne Hathaway) wierzy w prawdziwą miłość - jednak jej rodzice oczekują, że wyjdzie za mąż "z rozsądku" za kogoś, kto zapewni jej utrzymanie a rodzinie pomoże spłacić długi. Pewnego dnia Jane poznaje młodego i przystojnego lecz niezamożnego Irlandczyka Toma Lefroya. Czy ich miłość przetrwa przeciwności losu?
Premiera: czwartek, 28 sierpnia, godz. 22:10

Po każdym filmie około godziny 22:00, Ale kino+ zaprasza na brytyjski serial komediowy oparty na autobiograficznych opowiadaniach Michaiła Bułhakowa - "Zapiski młodego lekarza" (Young Doctor's Notebook, 2012). W roli głównej występuje gwiazda serialu "Mad Men", Jon Hamm, a partneruje mu Daniel Radcliffe znany z serii o Harrym Potterze.

KONKURS

Kurczak ze śliwkami

Kurczak ze śliwkami

Nominowany do Złotego Lwa film duetu Vincent Paronnaud i Marjane Satrapi - twórców głośnej, nominowanej do Oscara animacji "Persepolis". "Kurczak ze śliwkami" to przejmująca historia miłości, oparta na komiksie Marjane Satrapi. W filmie występują...

Emisja: czwartek, 7 sierpnia
Przez ciemne zwierciadło

Przez ciemne zwierciadło

Brawurowa ekranizacja najważniejszej książki Philipa K. Dicka, który pod płaszczykiem powieści science fiction opisał eksperymenty z narkotykami. W rolach głównych gwiazdorska obsada, przedstawiona za pomocą animacji rotoskopowej: Keanu Reeves,...

Emisja: czwartek, 14 sierpnia
Małe dzieci

Małe dzieci

Nominowana do 3 Oscarów i 3 Złotych Globów adaptacja głośnej powieści Toma Perrotty. W rolach głównych występują: Kate Winslet, Patrick Wilson i Jennifer Connelly, za kamerą - Todd Field, autor nominowanego do 5 Oscarów obrazu "Za drzwiami sypialni".

Emisja: czwartek, 21 sierpnia
playZakochany Molier

Zakochany Molier

Nominowana do 4 Cezarów komedia o nieznanym epizodzie z życia słynnego francuskiego dramatopisarza. W roli głównej Romain Duris a partnerują mu: Fabrice Luchini, Laura Morante i Ludivine Sagnier.

Emisja: czwartek, 28 sierpnia
Zakochana Jane

Zakochana Jane

Historia miłosna z życia młodej, nieznanej jeszcze pisarki Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania "Dumy i uprzedzenia" oraz "Rozważnej i romantycznej". W roli głównej - nominowana do Nagrody BIFA Anne Hathaway.

Emisja: czwartek, 28 sierpnia

playZapiski młodego lekarza

Zapiski młodego lekarza

Brytyjski serial komediowy oparty na wpół autobiograficznych opowiadaniach Michaiła Bułhakowa. W rolach głównych: Jon Hamm, gwiazda "Mad Menów", oraz Daniel Radcliffe.

Emisja: czwartek, 3 lipca

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI