Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

HANEKE, VAN SANT, SODERBERGH - MISTRZOWIE ŚWIATOWEGO KINA W PAŹDZIERNIKU W ALE KINO+

KINO MÓWI: MISTRZOWIE

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na cykl "KINO MÓWI: MISTRZOWIE", a w nim na spotkania z wybitnymi osobowościami współczesnego kina. W czwartki od 2 do 30 października o 20:10 stacja pokaże filmy: "Miłość" Michaela Haneke, "Obywatel Milk" Gusa Van Santa, "Podróż do Nowej Ziemi" Terrence'a Malicka, "Poważny człowiek" braci Coen i "Dobry Niemiec" Stevena Soderbergha.

Cykl otworzy "Miłość" Michaela Haneke – najważniejszego austriackiego reżysera, przewrotnego moralisty, manipulatora i krytyka współczesnej Europy, który zaproponował film odbiegający tematyką i formą od jego poprzednich dzieł takich, jak "Pianistka", "Funny Games" czy "Ukryte". "Miłość", kameralna opowieść o bezwarunkowym uczuciu, była wydarzeniem ubiegłego roku. Wśród deszczu nagród i nominacji zdobyła m.in. Złotą Palmę i Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W rolach głównych występują nominowana do Oscara i nagrodzona BAFTĄ Emmanuelle Riva oraz Jean-Louis Trintignant – zdobywca Cezara i Europejskiej Nagrody Filmowej.
Premiera: czwartek, 2 października, 20:10.

Drugi z bohaterów cyklu, Gus Van Sant, jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej popularnych amerykańskich twórców niezależnych, który z powodzeniem balansuje między kinem artystycznym a komercyjnym. Stały bywalec festiwalu w Cannes i Berlinie, został dwukrotnie dostrzeżony przez Amerykańską Akademię Filmową. Przyznała mu ona nominację do Oscara za pracę przy filmach "Buntownik z wyboru" oraz "Obywatel Milk", który znalazł się w cyklu "Kino Mówi: Mistrzowie". Film opowiada o ostatnim okresie życia Harveya Milka - charyzmatycznego polityka, działającego na rzecz równouprawnienia osób homoseksualnych. Brawurowo wcielił się w niego nagrodzony za tę rolę Oscarem Sean Penn. Film zdobył też statuetkę Akademii za scenariusz, 4 nominacje do BAFTY i nominację do Cezara.
Premiera: czwartek, 9 października, 20:10.

Amerykański filmowiec Terrence Malick nazywany jest malarzem wśród reżyserów. Stosunkowo rzadko staje za kamerą, a każdy jego film jest wydarzeniem. Zasłynął jako autor obrazów "Badlands", "Niebiańskie dni" oraz "Cienka czerwona linia", za pracę przy której otrzymał 2 nominacje do Oscara. Kolejnym sukcesem artysty był nagrodzony Złotą Palmą dramat "Drzewo życia", który również przyniósł mu nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej. Ale kino+ przypomni "Podróż do Nowej Ziemi" - film, w którym ten bezkompromisowy autor podejmuje dyskusję z mitem zdobycia Ameryki przez białego człowieka, przedstawiając bez upiększeń narodziny Nowego Świata, konflikt dwóch kultur i brutalny podbój kontynentu przez zachodnią cywilizację. W rolach głównych występują: Colin Farrell, Christian Bale i Christopher Plummer oraz Q'Orianka Kilcher, nominowana do Critic's Choice w kategorii najlepsza młoda aktorka.
Premiera: czwartek, 16 października, 20:10.

Nominowany do 2 Oscarów za najlepszy film i scenariusz "Poważny człowiek" to najbardziej osobisty obraz w karierze braci Coen - najważniejszego dziś duetu reżyserskiego na świecie. Twórcy, znani z przewrotnego poczucia humoru i groteski, tym razem sięgnęli po temat nieeksploatowany w ich karierze – kwestię tożsamości żydowskiej. Fabuła obfituje w wiele wątków autobiograficznych, co podkreśla wyjątkowość dzieła. W głównej roli występuje nominowany do Złotego Globu Michael Stuhlbarg, którego ostatnio widzowie mogli zobaczyć m.in. w "Blue Jasmine" Woody'ego Allena.
Premiera: czwartek, 23 października, 20:10.

Cykl zakończy "Dobry Niemiec" - prezentowany w Konkursie Głównym Berlinale kryminał Stevena Soderbergha, cudownego dziecka Hollywood, reżysera, który w wieku zaledwie 26 lat otrzymał Złotą Palmę za debiut fabularny "Seks, kłamstwa i kasety video". Soderbergh, twórca tak spektakularnych filmów jak "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" czy "Solaris", w "Dobrym Niemcu" nawiązuje do najlepszych tradycji kina lat 40. i do gatunku film noir, kręcąc swój obraz w całości metodami sprzed 70 lat. W główne postacie wcielili się George Clooney i Cate Blanchett.
Premiera: czwartek, 30 października, 20:10.

Miłość

Miłość

Ostatni jak dotąd film Michaela Haneke - jednego z najciekawszych i najbardziej skandalizujących współczesnych reżyserów, uważanego za narodowego moralistę Austrii. Tym razem Haneke próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym jest miłość i jak pomóc...

Emisja: czwartek, 2 października
playObywatel Milk

Obywatel Milk

Nominowany do 6 Oscarów® i nagrodzony 2 statuetkami Akademii - w tym za rewelacyjną rolę Seana Penna - film Gusa Van Santa. "Obywatel Milk" to oparta na faktach opowieść o końcowym okresie życia Harveya Milka - charyzmatycznego amerykańskiego...

Emisja: czwartek, 9 października
Podróż do Nowej Ziemi

Podróż do Nowej Ziemi

Terrence Malick, autor m.in. "Niebiańskich dni" i "Cienkiej czerwonej linii", przedstawia legendę o indiańskiej księżniczce Pocahontas. "Podróż do Nowej Ziemi" to liryczna opowieść o zakazanej miłości ale przede wszystkim o zderzeniu dwóch różnych...

Emisja: czwartek, 16 października
Poważny człowiek

Poważny człowiek

Nominowana m.in. do 2 Oscarów® za najlepszy film i scenariusz oryginalny oraz do BAFTY - również za najlepszy scenariusz oryginalny - czarna komedia braci Coen. Tym razem duet genialnych reżyserów proponuje w charakterystycznym dla siebie,...

Emisja: czwartek, 23 października
Dobry Niemiec

Dobry Niemiec

Prezentowany w Konkursie Głównym Berlinale i nominowany do Oscara® za muzykę kryminał w reżyserii Stevena Soderbergha z George'em Clooneyem i Kate Blanchett, nawiązujący do najlepszych tradycji kina lat 40.

Emisja: czwartek, 30 października

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI