Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

"BAADER-MEINHOF" W GRUDNIOWYM CYKLU "KINO MÓWI: REBELIANCI" W ALE KINO+

KINO MÓWI: REBELIANCI

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na spotkanie z buntownikami, którzy w imię różnych wartości stanęli do walki z systemem. Cykl "KINO MÓWI: Rebelianci" rozpocznie w czwartek 4 grudnia o 20:10 nominowany do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny "Baader-Meinhof", przedstawiający najbardziej radykalną postać rebelii, czyli terroryzm. Pozostałe filmy cyklu – "Na zawsze Laurence", "Nie" i "Walkiria" - to również zdobywcy prestiżowych nagród. Gwiazdą ostatniego z nich jest Tom Cruise. Premiery w kolejne czwartki, od 11 do 25 grudnia, o 20:10.

Cykl "KINO MÓWI: Rebelianci" skupia się na różnych przyczynach i formach sprzeciwu wobec norm społecznych, politycznych czy ekonomicznych. Ale kino+ wybrało cztery filmy, przedstawiające bohaterów, którzy wbrew wszystkiemu stanęli do walki o własne przekonania. Cykl rozpocznie w czwartek 4 grudnia o 20:10 "Baader-Meinhof" - thriller o grupie terrorystów działających w RFN. Tydzień później, 11 grudnia o 20:10, widzowie poznają bohatera filmu "Na zawsze Laurence", który decydując się na operację zmiany płci wypowiada wojnę konserwatywnemu społeczeństwu Kanady lat 90. "Nie" (czwartek, 18 grudnia, o 20:10 - polska premiera telewizyjna) to z kolei opowieść o pracowniku agencji reklamowej, który ma szansę zmienić ustrój Chile i doprowadzić do obalenia dyktatury Pinocheta. Cykl zakończy w czwartek 25 grudnia o 20:10 "Walkiria" - thriller o zamachu na Hitlera, przeprowadzonym przez zbuntowanych niemieckich oficerów.

Opisy filmów cyklu:

"Baader-Meinhof" (2008) – czwartek, 4 grudnia, 20:10
RFN, połowa lat 60. Radykalni działacze lewicowi protestują przeciwko polityce rządu i amerykańskiemu imperializmowi, wspieranemu przez niemieckie elity. Sytuacja zaostrza się, gdy podczas protestów policja zabija jednego ze studentów, a wielu innych jest rannych. Andreas Baader, Gudrun Ensslin i dziennikarka Ulrike Meinhof powołują do życia tajną organizację. RAF (die Rote Armee Fraktion) zmierza do stworzenia nowego społeczeństwa, ale metody, których używa, to zamachy bombowe, porwania i morderstwa. "Baader-Meinhof" Uli Edela to ekranizacja bestsellerowej książki Stefana Austa z 1985 roku. Film był nominowany w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA.

"Na zawsze Laurence" (2012) – czwartek, 11 grudnia, 20:10
Trzydziestoletni Laurence od zawsze pragnął być kobietą. Pewnego dnia zwierza się z tego sekretu swojej dziewczynie Frederique, która postanawia, że bez względu na konsekwencje będzie towarzyszyć ukochanemu podczas jego metamorfozy - począwszy od operacji zmiany płci. Para robi to wbrew obawom rodziny, przyjaciół i uprzedzeniom nietolerancyjnego społeczeństwa. Film wyreżyserował Xavier Dolan, nazywany cudownym dzieckiem kina kanadyjskiego, autor głośnych "Wyśnionych miłości", a ostatnio także "Mamy". "Na zawsze Laurence" otrzymał szereg nagród, z czego dwie najważniejsze na MFF w Cannes - "Queerową" Palmę dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ, a w sekcji Un Certain Regard wyróżnienie dla Suzanne Clement za najlepszą rolę kobiecą.

"Nie" (2012) - czwartek, 18 grudnia, 20:10. Polska premiera telewizyjna
Chile, rok 1988. Pod wpływem międzynarodowych nacisków dyktator wojskowy Augusto Pinochet ogłasza referendum. Ma ono potwierdzić jego mandat do sprawowania władzy. To jednocześnie jedyna szansa dla opozycji, aby pozbyć się Pinocheta. Kampanię przeciwko generałowi ma zaplanować René Saavedra (Gael Garcia Bernal), młody specjalista od reklamy. Mężczyzna wpada na sprytny plan, jak nakłonić Chilijczyków do głosowania na "nie" a tym samym uwolnić kraj od dyktatury. Film zrealizował Pablo Larrain, jeden z najważniejszych współczesnych chilijskich reżyserów. Obraz zamyka jego trylogię o historii Chile, w skład której wchodzą prezentowane wcześniej przez Ale kino+ "Tony Manero" i "Post mortem". "Nie" walczył w 2013 roku o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

"Walkiria" (2008) – czwartek, 25 grudnia, 20:10
II wojna światowa. Pułkownik Claus von Stauffenberg (Tom Cruise) po kilkumiesięcznej rekonwalescencji rozpoczyna pracę w Ogólnym Urzędzie Sił Zbrojnych. Wkrótce kontaktują się z nim oficerowie, którzy - podobnie jak on - uważają, że Hitler doprowadzi do upadku III Rzeszy. Wspólnie opracowują zamach stanu pod kryptonimem "Operacja Walkiria". Pierwszym etapem ma być zlikwidowanie Führera. Akcja zaplanowana jest na 20 lipca 1944 roku w kwaterze Hitlera, zwanej Wilczym Szańcem. Bohaterami filmu Bryana Singera jest garstka oficerów, którzy występują przeciwko dyktaturze Hitlera. I chociaż koniec tej historii wszyscy znają, reżyser po mistrzowsku dawkuje napięcie, sprawiając, że "Walkirię" ogląda się z zapartym tchem. W rolach głównych wystąpiła gwiazdorska obsada – Tom Cruise, Kenneth Branagh, Bill Nighy i Terence Stamp.

Baader-Meinhof

Baader-Meinhof

Nominowany m.in. do Oscara®, Złotego Globu i nagrody BAFTA "Baader-Meinhof" - film przedstawiający najbardziej radykalną postać rebelii, czyli terroryzm.

Emisja: czwartek, 4 grudnia
playNa zawsze Laurence

Na zawsze Laurence

"Na zawsze Laurence" w reżyserii Xaviera Dolana to film o walce o własne szczęście, bez względu na konsekwencje i reakcję otoczenia. Opowieść o mężczyźnie, który w wieku 30 lat podejmuje decyzję o zmianie płci. Film zdobył m.in. canneńską Palmę...

Emisja: czwartek, 11 grudnia
playNie

Nie

Chile, rok 1988. Pod wpływem międzynarodowych nacisków dyktator wojskowy Augusto Pinochet ogłasza referendum. Ma ono potwierdzić jego mandat do sprawowania władzy. To jednocześnie jedyna szansa dla opozycji, aby pozbyć się Pinocheta.

Emisja: czwartek, 18 grudnia
playWalkiria

Walkiria

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film o nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera, jaki przeprowadziła grupa zbuntowanych niemieckich oficerów. W roli głównej pułkownika Clausa von Stauffenberga występuje Tom Cruise, a partnerują mu m.in. Kenneth...

Emisja: czwartek, 25 grudnia

KINO MÓWI - PROGRAMY



KINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI