Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

KINO MÓWI: SUPERMENKI W ALE KINO+

KINO MÓWI: SUPERMENKI

Marzec w Ale kino+ upłynie pod znakiem kobiet, które nie potrzebują parytetów, przywilejów i taryfy ulgowej. Cykl „Kino Mówi: Supermenki” przedstawi „Duchy Goi”, „Kobiety z 6. piętra”, „Dokąd teraz?” oraz „Po tysiąc razy dobranoc”. Przed filmami, prowadzący cykl „Kino Mówi” Błażej Hrapkowicz z zaproszonymi gośćmi porozmawia o tym, jak zmieniał się wizerunek kobiet w kinie i czy wzmocniła się ich pozycja we współczesnym świecie. Premiery w czwartki o 20:10. Dopełnieniem hasła „W roli głównej: kobieta” w marcowym Ale kino+ będą rewelacyjne seriale: „Vera 4”, „Fortitude” oraz „Uczciwa kobieta”.

Tematem czwartkowego cyklu „Kino Mówi: Supermenki” będą kobiety, które nie nie występują tylko jako ozdoba kadru wdzięcząc się na drugim planie. W każdy czwartek, od 5 do 26 marca, Ale kino+ pokaże film, który będzie inspiracją dla Błażeja Hrapkowicza i jego gości do dyskusji m.in. o roli kobiety w społeczeństwie i ewolucji jej wizerunku w kinie.

Oprócz produkcji pokazanych w ramach cyklu, marcowe Ale kino+ pokaże kilka seriali, z kobietą w roli głównej. 1 marca, od godz. 16:40 Ale kino+ pokaże cały czwarty sezon serialu „Vera 4”. Widzowie poznają też nieustępliwą burmistrz (Sofia Gråbøl znana z „The Killing”) niezwykle spokojnego miasteczka na Spitzbergenie, w którym doszło do morderstwa. Mowa o serialu „Fortitude”, którego polska premiera telewizyjna w niedzielę 8 marca, następuje zaledwie miesiąc po jego światowej odsłonie. Kolejnym wyczekiwanym serialem jest „Uczciwa kobieta”, za rolę w którym Maggie Gyllenhaal otrzymała Złoty Glob. Brytyjska produkcja będzie pokazana po raz pierwszy w telewizji od środy, 4 marca.


„Duchy Goi”
Cykl rozpoczną „Duchy Goi” – film Milosa Formana z Natalie Portman, Stellanem Skarsgaardem i Javierem Bardemem, prezentujący kobietę, jako muzę artystów. Hiszpania, XVIII wiek. Piękna Inez jest modelką uznanego malarza Francisca Goyi. Dziewczyną zafascynowany jest również ojciec Lorenzo, mnich zaprzyjaźniony z Goyą. Pewnego dnia Inez zostaje oskarżona o herezję i trafia do lochów świętej inkwizycji. Film będzie przyczynkiem do rozmowy na temat ewolucji wizerunku kobiety w kinie i drogi, jaką pokonała od bycia jedynie natchnieniem artystów, aż po role pełnione współcześnie.

Premiera: czwartek, 5 marca, godz. 20:10.


„Kobiety z 6. piętra”
„Kobiety z 6. piętra” to bohaterki, które uczą radości. Przekona się o tym uporządkowany, stateczny makler giełdowy z Paryża lat 60., którego życie nieoczekiwanie zmieni sześć zwariowanych, wesołych i serdecznych hiszpańskich pokojówek. Jaką rolę odegrała kobieta w kontekście przemian społecznych? Czy tylko mężczyźni stoją za postępem? Jak kino wyzwoliło swoje bohaterki z ciasnego gorsetu konwenansów? Na pytania spróbują odpowiedzieć Błażej Hrapkowicz i jego goście.

Premiera: czwartek, 12 marca, godz. 20:10.


„Dokąd teraz?”
O kobiecym głosie przeciwko wojnie opowiada kolejny film cyklu, „Dokąd teraz?” libańskiej reżyserki Nadine Labaki, autorki m.in. głośnego „Karmelu”. Bohaterkami są mieszkanki wioski targanej konfliktem między muzułmanami a chrześcijanami. Kobiety są zdesperowane, i zrobią wszystko, aby ocalić bliskich przed kolejnym rozlewem krwi i zakończyć wojnę. Obraz zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na festiwalach w Toronto i San Sebastian, a Nadine Labaki – Nagrodę Jury Ekumenicznego w Cannes. Przed filmem Błażej Hrapkowicz i jego goście zastanowią się m.in. nad społeczną rolą kobiety-mędrca, jej spojrzeniem na wojnę i opozycji wobec męskiego świata destrukcji.

Premiera: czwartek, 19 marca, godz. 20:10.


„Po tysiąc razy dobranoc”
Cykl zakończy norweski obraz „Po tysiąc razy dobranoc” z Juliette Binoche w roli głównej. Rebecca jest jedną z najlepszych fotoreporterek wojennych. Przyzwyczajona do życia w ciągłym niebezpieczeństwie, nie wie, że największą próbę charakteru będzie musiała przejść we własnym domu. Jej mąż nie chce już dłużej godzić się na jej wyjazdy, prosi, aby dla niego i dzieci porzuciła wykonywanie ryzykownego zawodu. Rebecca stoi przed trudnym wyborem, gdyż kocha rodzinę równie mocno jak swoją pracę. O tym, czy i jak mocno współczesna kobieta jest przypisana do roli matki i żony i czy udało jej się zrównać ze społeczną rolą mężczyzny, porozmawiają Błażej Hrapkowicz i jego goście.

Premiera: czwartek, 26 marca, godz. 20:10Duchy Goi

Duchy Goi

Na rozpoczęcie marcowego cyklu "KINO MÓWI: Supermenki" Ale kino+ pokaże "Duchy Goi" - film w reżyserii czeskiego mistrza kina, Miloąa Formana. Obraz będzie przyczynkiem do marcowej dyskusji na temat ewolucji wizerunku kobiety w kinie, jej pozycji w...

Emisja: czwartek, 5 marca
playKobiety z 6. piętra

Kobiety z 6. piętra

Czego mogą nauczyć paryskiego maklera giełdowego zwariowane, hiszpańskie pokojówki? W marcowym cyklu «KINO MÓWI: Supermenki» Ale kino+ zaprasza na komedię Philippe'a Le Guaya «Kobiety z 6. piętra». Przed filmem m.in. o tym, jaką...

Emisja: czwartek, 12 marca
Dokąd teraz?

Dokąd teraz?

Zabawna i ciepła opowieść o tym, jak mieszkanki małej wioski próbują własnymi sposobami zakończyć lokalny konflikt. Film wyreżyserowała Nadine Labaki, autorka przeboju "Karmel". "Dokąd teraz?" zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na festiwalach w...

Emisja: czwartek, 19 marca
playPo tysiąc razy dobranoc

Po tysiąc razy dobranoc

Norweski obraz "Po tysiąc razy dobranoc" w reżyserii Erika Poppe, autora m.in. głośnego "Hawaje, Oslo". W rolach głównych występują Juliette Binoche oraz znany z "Gry o tron" Nikolaj Coster-Waldau. Będzie to polska telewizyjna premiera filmu. O tym,...

Emisja: czwartek, 26 marca
playVera 4

Vera 4

Vera Stanhope powraca! Czwarty, najnowszy sezon o przygodach niekonwencjonalnej pani detektyw rozpocznie śledztwo w sprawie zabójstwa popełnionego w zatłoczonym pociągu. W roli tytułowej rewelacyjna Brenda Blethyn.

Emisja: środa, 7 stycznia
playFortitude

Fortitude

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na "Fortitude", gorąco komentowany i wyczekiwany serial telewizji Sky. Siłą produkcji jest rewelacyjna obsada z Sofie Gråbøl i Stanleyem Tuccim na czele, wciągająca kryminalna...

Emisja: niedziela, 8 marca
Uczciwa kobieta

Uczciwa kobieta

Nagrodzona Złotym Globem 2015 Maggie Gyllenhaal jako niezłomna bizneswoman dążąca do pokojowego porozumienia na Bliskim Wschodzie. Ale kino+ zaprasza na trzymający w napięciu serial sensacyjny "Uczciwa kobieta", przedstawiający rozgrywki w walce o...

Emisja: środa, 4 marca, godz. 20:10.

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI