Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
ale kino+
WYDARZENIA W ALE KINO+

"NOWOHORYZONTOWY MARATON" W Ale kino+
W PRZEDDZIEŃ FESTIWALU T-MOBILE NOWE HORYZONTY

Ale kino+, zaprasza na "Nowohoryzontowy maraton", a w nim na 13 wybranych filmów z poprzednich edycji Międzynarodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród nich znajdą się m.in. "Bezpańskie psy" i "Masaż niewidomych" – obrazy prezentowane podczas ubiegłorocznej festiwalowej sekcji ALE KINO+. Maraton odbędzie się w weekend 18-19 lipca br. Ale kino+ już po raz drugi z rzędu jest partnerem medialnym Festiwalu (Wrocław, 23 lipca - 2 sierpnia).

"Nowohoryzontowy maraton" w Ale kino+ to doskonały przedsmak nadchodzącego festiwalu. W weekend poprzedzający jego rozpoczęcie widzowie Ale kino+ będą mogli przypomnieć sobie tytuły z poprzednich edycji, które reprezentują różne kręgi kulturowe – od Francji i Rosji, przez Czechy, Rumunię, po Izrael, Chiny, Chile i Indie. Będą to m.in. najciekawsze pełnometrażowe debiuty ostatnich lat jak "Bestie z południowych krain" Benha Zeitlina czy "Meduzy" Shiry Geffen i Etgara Kereta. W "Nowohoryzontowym maratonie" znajdą się też obrazy mistrzów kina - wśród nich "Miłość" Michaela Haneke i "Camille Claudel, 1915" Brunona Dumonta.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, która odbędzie się w dniach 23 lipca – 2 sierpnia we Wrocławiu, Ale kino+ zaprasza widzów do własnej sekcji ALE KINO+. Pokaże w niej 6 filmów mistrzów współczesnego kina autorskiego. Będą to: prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes "An" Japonki Naomi Kawase, "Anioły rewolucji" Aleksieja Fedorczenki, który swój najnowszy obraz osadził w stalinowskiej Rosji lat 30., "Nawet góry przeminą" - prezentowany w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes obraz chińskiego twórcy Jia Zhangke, "Pasolini" Abla Ferrary z rewelacyjnym Willemem Dafoe w roli tytułowej, prezentowany w ubiegłym roku w Wenecji "Reality" Quentina Dupieux, autora "Morderczej opony", oraz "Taklub" - najnowsze dzieło mistrza kina filipińskiego, Brillante Mendozy, autora "Babci" i kontrowersyjnego "Kinatay".

Już jesienią Ale kino+ zaprasza na premiery kolejnych filmów z Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród tytułów, które po raz pierwszy pojawią się w polskiej telewizji znajdą się: ubiegłoroczny laureat Grand Prix oraz Nagrody Publicznościłym roku "Biały cień", miniserial "Mały Quinquin", "Biały bóg" Kornéla Mundruczó, "Żona policjanta" Philipa Gröninga, autora dokumentu "Wielka cisza", a także argentyński dramat "Pod ochroną" ze zdjęciami Wojciecha Staronia.


KONKURSW ramach "Nowohoryzontowego maratonu", Ale kino+ zaprasza na:

Sobota, 18 lipca:

"Miłość" (Amour) - godz. 08:20
Michael Haneke, jeden z najważniejszych współczesnych europejskich reżyserów, próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym jest miłość i jak pomóc ukochanej osobie odejść z godnością. Obraz był wydarzeniem roku 2013 - zdobył m.in. Oscara® za najlepszy film nieanglojęzyczny, Złotą Palmę w Cannes, Złoty Glob za najlepszy film zagraniczny i 5 Cezarów.

"Bestie z południowych krain" (Beasts of the Southern Wild) - godz. 10:45
Obraz okrzyknięty najlepszym amerykańskim debiutem ostatnich lat. Opowieść o dziewczynce, która nawiązuje kontakt z magicznym swiatem natury, znalazł się w sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes w 2012 roku. Film zdobył na festiwalu Złotą Kamerą za najlepszy debiut, wyróżnieniami FIPRESCI i Jury Ekumenicznego. Otrzymał też 4 nominacje do Oscara, m.in. dla rewelacyjnej 9-letniej Quvenzhané Wallis jako najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

"Camille Claudel, 1915" (Camille Claudel, 1915) - godz. 12:30
Prezentowany w Konkursie Głównym Berlinale 2013. Jest to dzieło Brunona Dumonta, autora takich filmów jak "Hadewijch", "Poza Szatanem" czy miniserialu "Mały Quinquin". Premierowy pokaz tego ostatniego odbył się na ubiegłorocznym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji ALE KINO+. "Camille Claudel, 1915" to oparta na prawdziwej historii przejmująca opowieść o artystce na granicy obłędu. W roli głównej Juliette Binoche.

"Meduzy" (Meduzot) - godz. 14:20
Reżyserski debiut fabularny pisarskiego małżeństwa z Izraela, Shiry Geffen i Etgara Kereta. Film został nagrodzony m.in. canneńską Złotą Kamerą w 2007 roku. "Meduzy" to uniwersalna historia o różnych aspektach samotności, potrzebie bliskości i zrozumienia.

"Jak zakochani" (Like Someone in Love) – godz. 15:55
Rozgrywająca się w Tokio opowieść o młodej prostytutce, która odkrywa własne korzenie. Film, w reżyserii irańskiego twórcy Abbasa Kiarostamiego, był prezentowany w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes w 2012 roku.

"Pozycja dziecka" (Pozitia copilului / Child's Pose) - laureat Złotego - godz. 17:55
Niedźwiedzia na Berlinale 2013. Rumuński dramat opowiada o chorej relacji matki i syna. Tłem dla ich histori są zepsute, pozbawione moralności elity postkomunistycznej Rumunii.

"Bezpańskie psy" (Jiao you / Stray Dogs) - godz. 20:00
Rozgrywająca się w Tajpej historia mężczyzny wychowującego samotnie dwójkę dzieci. Za kamerą: Tsai Ming-liang, znany widzom Ale kino+ z filmów "Kapryśna chmura" czy "Nie chcę spać sam". Polska premiera "Bezpańskich psów" odbyła się na ubiegłorocznym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji ALE KINO+.

"Masaż niewidomych" (Tui na) - godz. 22:25
Prezentowany w Konkursie Głównym Berlinale 2014. Film jednego z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych chińskich reżyserów, Ye Lou. "Masaż niewidomych" zdobył nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za najlepsze zdjęcia. Jego polska premiera miała miejsce na ubiegłorocznym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji ALE KINO+.

Niedziela, 19 lipca:

"Cztery słońca" (Ctyri slunce) - godz. 10:50
Prezentowany na festiwalu Sundance w 2012 roku. Jest to film mistrza kina czeskiego Bohdana Slamy. Reżyser przygląda się prowincjonalnej rzeczywistości i rysuje portret rodziny "na życiowym zakręcie". Paradoksalnie to dzieci okażą się najbardziej dojrzałe i rozsądne.

"Na zawsze Laurence" (Laurence Anyways) - godz. 12:45
Film Xaviera Dolana o walce o własne szczęście, bez względu na konsekwencje i reakcję otoczenia. Jest to opowieść o mężczyźnie, który w wieku 30 lat podejmuje decyzję o zmianie płci. Obraz zdobył w 2012 roku m.in. canneńską Palmę Queer dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.

"Nie" (No) – godz. 15:45
Film Pablo Larraina, jednego z najważniejszych współczesnych chilijskich reżyserów. Obraz zamyka pokazywaną w Ale kino+ trylogię o historii Chile, w skład której wchodzą filmy "Tony Manero" i "Post mortem". "Nie" walczył w 2013 roku o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

"Smak curry" (Debba / The Lunchbox) - godz. 18:00
Pełna subtelnych emocji, rozgrywająca się w Indiach historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku i znaleźć prawdziwą miłość. Obraz był pokazywany na festiwalach od Londynu, przez Cannes, po Dubaj i Toronto, gdzie zdobył nagrodę krytyków.

"Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków" (Nebesnye zheny lugovykh mari) - godz. 20:00
Zmysłowa podróż po świecie legend, magii i erotycznych fantazji ugrofińskiego ludu Mari Eł. Film Aleksieja Fedorczenki został wyróżniony w 2013 główną nagrodą na Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. W tegorocznej sekcji ALE KINO+ widzowie festiwalu obejrzą jego najnowszy obraz – "Anioły rewolucji".


NOWOHORYZONTOWY MARATON:

Sobota, 18 lipca:

Miłość

Miłość

Ostatni jak dotąd film Michaela Haneke - jednego z najciekawszych i najbardziej skandalizujących współczesnych reżyserów, uważanego za narodowego moralistę Austrii. Tym razem Haneke próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym jest miłość i jak pomóc...

Emisja: czwartek, 2 października
Bestie z południowych krain

Bestie z południowych krain

Na rozpoczęcie listopadowego cyklu "KINO MÓWI: Nowe talenty" Ale kino+ pokaże jeden z najważniejszych niezależnych filmów ostatnich lat - nominowane m.in. do 4 Oscarów® "Bestie z południowych krain" Benha Zeitlina.

Emisja: czwartek, 6 listopada
playCamille Claudel, 1915

Camille Claudel, 1915

Najnowszy, prezentowany w Konkursie Głównym na Berlinale 2013 film Brunona Dumonta. "Camille Claudel, 1915" to przejmująca opowieść o artystce na granicy obłędu. W roli głównej występuje Juliette Binoche.

Emisja: czwartek, 18 września
playMeduzy

Meduzy

Reżyserski debiut fabularny pisarskiego małżeństwa z Izraela, Shiry Geffen i Etgara Kereta, nagrodzony m.in. canneńską Złotą Kamerą, czyli najbardziej prestiżową nagrodą dla początkujących twórców. "Meduzy" to uniwersalna historia o różnych aspektach...

Emisja: czwartek, 9 lipca
Jak zakochani

Jak zakochani

Kwietniowy cykl "Kino Mówi: Rodzice" zakończy rozmowa o rodzinie w kinie azjatyckim. Punktem wyjścia do dyskusji będzie rozgrywający się w Tokio dramat "Jak zakochani" - opowieść o młodej prostytutce, która przez przypadek poznaje swojego dziadka....

Emisja: czwartek, 30 kwietnia
playPozycja dziecka

Pozycja dziecka

Laureat Złotego Niedźwiedzia na Berlinale, rumuński dramat o chorej relacji matki i syna oraz zepsutych, pozbawionych moralności elitach postkomunistycznej Rumunii.

Emisja: czwartek, 21 maja
Bezpańskie psy

Bezpańskie psy

Rozgrywająca się w Tajpej historia mężczyzny wychowującego samotnie dwójkę dzieci, w reżyserii jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów z Tajwanu - Tsai Ming-lianga. Twórca ten znany jest widzom Ale kino+ z filmów "Kapryśna chmura" czy "Nie...

Emisja: poniedziałek, 24 listopada
Masaż niewidomych

Masaż niewidomych

Prezentowany w Konkursie Głównym Berlinale 2014 najnowszy film jednego z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych chińskich reżyserów, Ye Lou. "Masaż niewidomych" zdobył na Berlinale nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za najlepsze zdjęcia i otwiera...

Emisja: czwartek, 5 lutego

Niedziela, 19 lipca:

playCztery słońca

Cztery słońca

Opowieść o współczesnej rodzinie - jej wzlotach i upadkach, chwilach szczęścia i zwątpienia.

Emisja: czwartek, 28 maja
playNa zawsze Laurence

Na zawsze Laurence

"Na zawsze Laurence" w reżyserii Xaviera Dolana to film o walce o własne szczęście, bez względu na konsekwencje i reakcję otoczenia. Opowieść o mężczyźnie, który w wieku 30 lat podejmuje decyzję o zmianie płci. Film zdobył m.in. canneńską Palmę...

Emisja: czwartek, 11 grudnia
playNie

Nie

Chile, rok 1988. Pod wpływem międzynarodowych nacisków dyktator wojskowy Augusto Pinochet ogłasza referendum. Ma ono potwierdzić jego mandat do sprawowania władzy. To jednocześnie jedyna szansa dla opozycji, aby pozbyć się Pinocheta.

Emisja: czwartek, 18 grudnia
playSmak curry

Smak curry

Pełna subtelnych emocji, rozgrywająca się w Indiach historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku. Czy przypadek sprawi, że odnajdą prawdziwą miłość? W jednej z głównych ról występuje znana m.in. z serialu "Homeland" Nimrat Kaur. Obraz...

Emisja: czwartek, 16 lipca
playNiebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków

Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków

Zmysłowa podróż po świecie legend, magii i erotycznych fantazji ugrofińskiego ludu Mari Eł. Film "Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków" wyróżniony został w ubiegłym roku główną nagrodą na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Emisja: czwartek, 25 września

WYDARZENIAWYDARZENIA - ARCHIWUM

DZIEŃ KOBIET
Noc Krótkiego Metrażu: Zauroczenie
Romantyczne poniedziałki
Noc Krótkiego Metrażu: Nieoczekiwana zmiana
Rosyjskie noce
Noc Krótkiego Metrażu
Noc Krótkiego Metrażu: Rozrachunek
Nowy Rok z Nicolasem Cage`em
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ
MIESIĄC Z ALAINEM DELONEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OBCY CZYLI KTO?
MIESIĄC Z RICHARDEM GERE’EM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: POZORY MYLĄ
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: Nastoletnie dylematy
Noc krótkiego metrażu: przekraczając własne granice
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: ZBIEGI OKOLICZNOŚCI
Majówka z dreszczykiem
20. urodziny Ale kino+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KOBIECY PUNKT WIDZENIA
WEEKEND PO WALENTYNKACH
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: DRUGIE DNO
MUZYCZNY WEEKEND W ALE KINO+
CYKL "Z ŻYCIA WZIĘTE" W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI NEILA GAIMANA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: PRAGNIENIA
ŚWIĘTA W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KWESTIA NIEZROZUMIENIA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MIEJSCE NA ZIEMI
CYKL „MIESIĄC Z HISTORIĄ” W ALE KINO+
Weekend z American Film Festival
CYKL „MATKI, ŻONY, KOCHANKI”
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI NEILA GAIMANA
ZBRODNIA W KOSTIUMIE
WIECZÓR SPECJALNY 1 WRZEŚNIA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: W OPARACH ABSURDU
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
ALE KINO+ NA FESTIWALU NOWE HORYZONTY
Cykl Bergman100
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: ALEGORIA
Życie jednego człowieka może stać się natchnieniem dla tysięcy - czerwcowe wieczory z inspirującymi postaciami w Ale kino+
„Prawnik” i „Dumb 2” - serialowe premiery w maju na antenie Ale kino+
Maratony serialowe w maju tylko w Ale kino+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MIMOCHODEM
Premierowe seriale: "Kto zabił Kiri?", "Zmowa milczenia", "Niewinny". Już w kwietniu, tylko
„Azjatyckie poniedziałki” w Ale kino+
Wieczór z Luchino Viscontim
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: UCZUCIA WBREW NORMOM
PREMIEROWE SERIALE: OKUPOWANI. SEZON 2, ULUBIEŃCY PUBLICZNOŚCI, MINIATURZYSTKA W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
ZAKAZANA MIŁOŚĆ – W LUTOWE WTORKI W ALE KINO+
Seriale "Hassel" i "Las"
MIESIĄC Z MINISERIALEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: PRZEKRACZANIE GRANIC
Peaky Blinders. Sezon 4
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: ZAGUBIENI
SERIALOWE HITY PAŹDZIERNIKA
Top of the Lake. Sezon 2
SIERPIEŃ Z DOKUMENTEM
T-Mobile Nowe Horyzonty 2017
MICHELANGELO ANTONIONI
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI DZIWNEJ TREŚCI
WIECZÓR Z WESTERNEM
GRANTCHESTER. SEZON 2 - MARATON
ALE KRÓTKIE: STRASZNE HISTORIE H. G. WELLSA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MATKA
HINTERLAND 2 - MARATON
Z CANNES
VERA 6 - MARATON
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: DOROŚLI I DZIECI
SERIALE EMITOWANE NA PLATFORMIE NC+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KOBIETA
SPRAWIEDLIWOŚĆ
KOMISARZ MAIGRET
WIECZÓR Z HISTORIĄ
WALENTYNKI Z RYANEM GOSLINGIEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
NOC CZARNEGO HUMORU
WRÓG PUBLICZNY - MARATON
CYKL "W KOSTIUMIE"
VERA - 6. SEZON SERIALU
GRANTCHESTER 2 – MARATON
W PUŁAPCE - MARATON
Belgijska nowa fala
HAPPY VALLEY 2 – MARATON
WIECZÓR Z DZIKIMI HISTORIAMI
1 listopada w Ale kino+
ODKRYCIA ALE KINO+
AMERICAN FILM FESTIVAL (2016)
WEEKEND Z NIEWIERNYMI
WESTERN INACZEJ - WIECZÓR SPECJALNY
KOD ZBRODNI - MARATON
PRAWDZIE I FIKCYJNE ZBRODNIE
PEAKY BLINDERS 3 - MARATON
AKTORSKIE OBLICZE MICKEYA ROURKE
DOKTOR FOSTER
SEKCJA FILMOWA „ALE KINO+” W PROGRAMIE MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY 2016
PEAKY BLINDERS 3
FESTIWAL FILMOWY W CANNES
THE LAST PANTHERS: ZŁODZIEJE DIAMENTÓW
MOST NAD SUNDEM 3 - MARATON
HINTERLAND - MARATON Z SEZONEM PIERWSZYM
WTORKI Z CLINTEM EASTWOODEM
„UKŁAD” - DRUGI SEZON
WIECZÓR Z SCIENCE FICTION
HOSTAGES – ZAKŁADNICY
CYKL "IDEALIŚCI"
SKANDYNAWSKIE KRYMINAŁY
PRZED WSCHODEM i ZACHODEM SŁOŃCA - MARATON W ALE KINO+
CZARNO-BIAŁY PONIEDZIAŁEK
WYJĄTKOWE WALENTYNKI W ALE KINO+
GOMORRA - SERIAL KRYMINALNY
VERA 5 - MARATON Z SERIALEM
„FARGO” - NOMINOWANY DO TRZECH ZŁOTYCH GLOBÓW
SYLWESTER Z EUROPEJSKIM THRILLEREM
ROCZNICA URODZIN EDITH PIAF
INTRYGUJĄCE ŚWIĘTA W ALE KINO+
OKUPOWANI - SERIAL JO NESBO
„FARGO” i „UCZCIWA KOBIETA” NA CAMERIMAGE 2015
80. URODZINY WOODY’EGO ALLENA
VERA 4 - MARATON
MARATON Z PEAKY BLINDERS
LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM
WIECZÓR Z JIA ZHANG-KE
WIECZÓR Z RUBENEM ÖSTLUNDEM
STRACH NA POWAŻNIE
AMERICAN FILM FESTIVAL (2015)
MARATON Z SERIALEM BROADCHURCH
AMERYKAŃSKA SOBOTA
WIECZÓR Z ORSONEM WELLESEM
SERIALOWA OFENSYWA
MARATON Z SERIALEM FARGO
WIECZÓR Z COLINEM FIRTHEM
WIM WENDERS W ALE KINO+
WIECZÓR ZE SKANDYNAWSKIM KRYMINAŁEM
NOWE HORYZONTY - MARATON
NOWE HORYZONTY
KULTOWE LATA 80
KICZOWATY WIECZÓR
CYKL BOGOWIE
PIONIERZY TELEWIZJI
WIELKIE NADZIEJE
STRÓŻ PRAWA - MARATON
MAJÓWKA ZE SZPIEGIEM
MARATON Z SERIALEM ZAGINIONY
WIECZÓR Z ROMANEM POLAŃSKIM
KOMEDIOWA TWARZ
JEANA-PAULA BELMONDO

MARATON Z SERIALEM „VERA”
WIECZÓR Z AGNIESZKĄ HOLLAND
OSCAROWA® NIEDZIELA
SOBOTNIE RENDEZ-VOUS Z FRANCUSKIM KINEM I CEZARAMI
LUCAN CZYLI KRYMINALNE WALENTYNKI
WIECZÓR Z JIMEM JARMUSCHEM
MARATON Z FARGO
SYLWESTER RETRO
POTOP DUŃSKI
WIECZÓR Z ROBERTEM DOWNEYEM
UWAGA, IDĄ MŁODZI! CYKL NOWE TALENTY W LISTOPADZIE W ALE KINO+
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE W CYKLU
CYKL „AKADEMIA NIEZAPOMNIANEGO FILMU” OD WRZEŚNIA DO GRUDNIA W ALE KINO+
SEKCJA ALE KINO+ ORAZ POKAZ SERIALU FARGO
FRANKENSTEIN I DRAKULA NA HALLOWEEN W ALE KINO+
CYKL OFF Z GWIAZDĄ W ALE KINO+
MARATON Z AGENTEM HAMILTONEM
MARATON Z SERIALEM „QUIRKE”
WIECZÓR Z MONTY PYTHONEM W ALE KINO+
KINO SOLO – FILMOWE WIECZORY DLA SINGLI
CYKL „KOBIETY GRZECHU WARTE”
„SUPERBOHATEROWIE” WE WRZEŚNIU W ALE KINO+
WIECZÓR Z KEIRĄ KNIGHTLEY W ALE KINO+
WSPOMNIENIE ROBINA WILLIAMSA W CANAL+ I ALE KINO+
CYKL ALE FILMY Z ALE KINO+ w KINIE PERŁA
WIECZÓR Z ROMANEM POLAŃSKIM W ALE KINO
SEKCJA ALE KINO+ NA FESTIWALU T-MOBILE NOWE HORYZONTY
WIECZÓR Z GUYEM RITCHIE W ALE KINO+
CYKL NOWE HORYZONTY KINA
MARATON Z “FLEMINGIEM”
ODYSEJA FILMOWA NA 15. URODZINY ALE KINO+
CYKL WEEKEND ZE SZPIEGIEM W ALE KINO+
CYKL DWIE STRONY MEDALU W ALE KINO+
CYKL "STRASZNA MAJÓWKA" W ALE KINO+
ODRESTAUROWANA WERSJA "ŚWIATEŁ RAMPY" CHARLESA CHAPLINA W KWIETNIU W ALE KINO+
WIECZÓR Z AUDIODESKRYPCJĄ
Wieczór ze złodziejem tożsamości
AKI KAURISMÄKI W MARCU W ALE KINO+
AMERYKAŃSCY PREZYDENCI W MARCU W ALE KINO+
WIECZÓR SPECJALNY Z PHILIPEM SEYMOUREM HOFFMANEM W ALE KINO+
Walentynki w ale kino+
BRACIA COEN W ALE KINO+
WIECZÓR SPECJALNY Z LIZ TAYLOR
WIECZÓR ZE STEVE’EM MCQUEENEM I MICHAELEM FASSBENDEREM W LUTYM
CYKL PO ZMIERZCHU – PIĄTKI Z HORRORAMI W ALE KINO+
Opowieści Hoppera w ale kino+
FILMY I GWIAZDY 2013 PODSUMOWANIE ROKU W ALE KINO+
POŻEGNANIE Z HERKULESEM POIROTEM - WIELKI FINAŁ BRYTYJSKIEGO SERIALU
SYLWESTER Z KULTOWYMI FILMAMI W ALE KINO+
ŚWIĘTA W KOSTIUMIE W ALE KINO+
WIECZÓR Z TULIPANEM W ALE KINO+
Opowieści Hoppera w ale kino+
WIECZÓR SPECJALNY ARNOLD VS ARNOLD W ALE KINO+
KINO SOLO – FILMOWE WIECZORY DLA SINGLI
HALLOWEEN Z ZOMBIE
DETEKTYW ZEN - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
AMERICAN FILM FESTIVAL W ALE KINO+
CYKL TYLKO DLA DOROSŁYCH W ALE KINO+
Z WENECJI DO ALE KINO+. FESTIWALOWE FILMY W SIERPNIU W ALE KINO+
CYKL "POMYŁKI WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" W SIERPNIU W ALE KINO+
3 x PORT LOTNICZY - KLASYKA KINA KATASTROFICZNEGO W ALE KINO+
"ALE KINO! CZYLI CO BY BYŁO, GDYBY POSTACIE FILMOWE BYŁY DZIEĆMI" - PATRONAT NAD KSIĄŻKĄ
WIECZÓR Z THE DOORS W ALE KINO+
KULTOWI ŁOWCY W ALE KINO+
CYKL KOCHAMY I CZYTAMY
KOMEDIOWA SERIA Z PANEM ANATOLEM W ALE KINO+
PRZEGLĄD FILMÓW NIKITY MICHAŁKOWA W MAJU W ALE KINO+
TRYLOGIA DOLARA W ALE KINO+
CYKL ZABAWY W BOGA W KWIETNIU W ALE KINO+
SHERLOCK HOLMES XXI WIEKU POWRACA! WIOSNĄ W ALE KINO+
"NOWA GRECKA FALA" W ALE KINO+
KINO MÓWI: MIASTA
CYKL BIOGRAFIE W MARCOWE ŚRODY W ALE KINO+
MARATON Z DETEKTYWEM MURDOCHEM (5 SEZON)
ZABAWNE I POWABNE W ALE KINO+
ALE KINO+ ZAPRASZA W LUTYM NA CYKL EWOLUCJA MIŁOŚCI
Oscarowy® dzień w ale kino+
LAUREACI BERLINALE W ALE KINO+
WIECZÓR Z AKTOREM WSZECH CZASÓW - 3 filmy z Danielem Day-Lewisem
KINO MÓWI: MUZYKA
DETEKTYW MURDOCH POWRACA!
JOHN TRAVOLTA AKA CHILLI PALMER W ALE KINO+
ŚWIĘTA W ALE KINO+
KINO MÓWI: KOMIKS
GWIAZDY W KOSTIUMIE W GRUDNIOWE ŚRODY W ALE KINO+
CROWN vs CROWN. WIECZÓR Z THOMASEM CROWNEM W GRUDNIU W ALE KINO+
Z RUBRYKI KRYMINALNEJ
NAJLEPSZE FILMY ŚWIATA - 8. EDYCJA FESTIWALU FILMY ŚWIATA ALE KINO+
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
FILMY, KTÓRE KOCHAMY CYKL. FILMY KULTOWE W LISTOPADOWE ŚRODY W ALE KINO+
KONKURS "FILMY ŚWIATA ALE KINO+"
WYDANIE SPECJALNE KINO MÓWI: TRZECIA GWIAZDA
OSS 117 - FRANCUSKI PASTISZ BONDA W ALE KINO+
NAJLEPSZE FILMY HITCHCOCKA W HD W PAŹDZIERNIKU W ALE KINO+
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
ANIMACJE STUDIA AARDMAN ANIMATION - 7 PAŹDZIERNIKA W ALE KINO+
KINO MÓWI: EUROPA
CYKL DOKUMENTALNY "WIELKIE TAJEMNICE HOLLYWOOD" OD 2 WRZEŚNIA W ALE KINO+
KINO MÓWI W SIERPNIU
MARYLIN MONROE – KOBIETA, GWIAZDA, IKONA. FILMY O MM W 50. ROCZNICĘ JEJ ŚMIERCI
WOJNA I ROMANS W LIPCU W ALE KINO+
KINO MÓWI: LGBT (2012.06)
Cykl: Przed Hollywood
KINO MÓWI W CZERWCU
"ZAGADKI KRYMINALNE PANNY FISHER" - NOWY SERIAL KRYMINALNY
Brudny Harry znad Sekwany
NAGRODZENI W GDYNI W ALE KINO+
W celi śmierci
KINO MÓWI: CANNES
"MOST NAD SUNDEM" - NOWY SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
"MORDERCA Z WHITECHAPEL" - NOWY SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
MAJÓWKA Z WYKOPEM
KINO MÓWI: WYKLUCZENI
Podróż na Księżyc
"BIURO OCHRONY" - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
"NA GRANICY CIENIA" - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
TRZY KOLORY KIEŚLOWSKIEGO W ODŚWIEŻONEJ WERSJI HD W ALE KINO+
KINO MÓWI: AKTOR
WIECZÓR SPECJALNY: ATAK NA POSTERUNEK
ZA DRZWIAMI ACTORS STUDIO
"THE KILLING" - DUŃSKI SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
CLAUDE CHABROL W ALE KINO+
KINO MÓWI: KOCHAM
Z KRYMINALNYM DRESZCZYKIEM W LUTYM W ALE KINO+
Oscary w ale kino!
BAWMY SIĘ
INSPEKTOR IRENE HUSS 2
Akira Kurosawa
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
MIŁOŚNIE I RADOŚNIE. SYLWESTER W ALE KINO+.
KINO MÓWI: AUTOR
SHERLOCK HOLMES W ALE KINO+
Święta w ale kino+
7. Festiwal Filmy Świata - dla pasjonatów kina - ale kino+
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
CYKL „KINO POLITYCZNE” W LISTOPADZIE W ALE KINO!
Luther
CAMILLA LÄCKBERG
„Wampiryczny glamour” - wieczór specjalny w ale kino+
KINO MÓWI: ONI
INSPEKTOR IRENE HUSS
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KOBIECY WEEKEND
WALLANDER
ZWYCIĘZCA MFF LOCARNO na 7. edycji festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO!
Western z gwiazdą w ale kino!
SERIAL „KOLUMBOWIE” W ALE KINO!
KONKURS | KOMISARZ WINTER
WIECZÓR Z NICOLE KIDMAN
KOMISARZ WINTER
KINO MÓWI: CZYTAJ!
„DETEKTYW MURDOCH” NA WARSZAWSKIEJ PRADZE!
Złota Palma 2010 w ale kino!
BATMANY W ALE KINO!
Sherlock Holmes - O serialu
DYREKTORZY Z TAMTYCH LAT
PANNA MARPLE - O SERIALU
TRYLOGIA „JURASSIC PARK” W ALE KINO!
ALE KINO! NA „PRZYLĄDKU STRACHU”
Straszne poniedziałki w lipcu w ale kino! ‎
DWA RAZY WIĘCEJ „WALLANDERA” W ALE KINO!
PRAWDZIWA HISTORIA
Filmy Queer - wieczór z kontrowersyjnym kinem - ale kino+
LAUREACI MFF W BERLINIE
WIECZÓR Z HEATHEM LEDGEREM W ALE KINO!
WIECZÓR Z IDOLEM W ALE KINO!
SYLWESTER Z MUSICALAMI W ALE KINO!
ALE KINO! NOMINOWANE DO TELEKAMERY
DRUGI SEZON SZWEDZKIEGO SERIALU „WALLANDER”
KENNETH BRANGH JAKO WALLANDER
5 Festiwal Filmy Świata Ale Kino!
HALLOWEEN W ALE KINO!
WIECZÓR Z KATE WINSLET
WIECZÓR WENECKI
WIECZÓR Z RUSSELEM CROWE'EM
WIECZÓR Z CLIVE'EM OWENEM
WIECZÓR Z TOMEM CRUISE’EM
FESTIWAL ERA NOWE HORYZONTY
FILMY HALA HARTLEYA
ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ NA FESTIWALU FILMY ŚWIATA ALE KINO!
BERTRAND BLIER
NAJLEPSZE Z NAJKRÓTSZYCH
FILMY NOWELOWE
FILMY NOWELOWE