Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

CZŁOWIEK W POTRZASKU HISTORII W PAŹDZIERNIKOWYM CYKLU "KINO MÓWI: OFIARY WOJNY" W ALE KINO+

KINO MÓWI: OFIARY WOJNY

Ale kino+ zaprasza w październiku na cykl "Kino Mówi: Ofiary wojny", a w nim na pięć filmów opowiadających o wpływie konfliktów na losy jednostki. W programie: "Pokuta", "Pogorzelisko", "Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej", "Biały cień" i "Wierny ogrodnik". Każdy seans poprzedzi spotkanie z gośćmi w magazynie "Kino Mówi", prowadzone przez krytyka filmowego Błażeja Hrapkowicza. Premiery w każdy październikowy czwartek, od 20:10.

Od przedwojennej Anglii, przez współczesny Bliski Wschód, aż po Afrykę. Różne miejsca, różne konflikty, ale w każdym z nich zwykły człowiek musi stawić czoła politycznej, ekonomicznej, religijnej czy społecznej zawierusze. Cykl rozpocznie "Pokuta" - historia kochanków rozdzielonych przez niesłuszne oskarżenie i wybuch II wojny światowej. "Pogorzelisko" to opowieść o tragicznych losach rodziny, która doświadczyła okrucieństw religijnego fanatyzmu i wojny domowej. Z kolei "Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej" portretuje codzienność rekrutów wysłanych do Iraku podczas tzw. pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. W ramach cyklu Ale kino+ zaprasza też na polską premierę telewizyjną filmu "Biały cień". Przedstawia on poruszające losy albinosów, którzy nie są bezpieczni w przesiąkniętej przesądami Afryce. Cykl zamknie "Wierny ogrodnik" o ofiarach bezwzględnych działań korporacji farmaceutycznych, dla których nie liczy się człowiek, ale wpływy i pieniądze.

Opisy filmów:


"Pokuta" (2007) - czwartek, 1 października, o 20:10
Anglia, lato 1935 roku. Trzynastoletnia Briony Tallis (Saoirse Ronan) mieszka ze swoją zamożną rodziną w wielkiej posiadłości. W wolnych chwilach śledzi syna służącej Robbie'ego (James McAvoy), w którym się podkochuje. Pewnego wieczoru odkrywa, że Robbie ma romans z jej siostrą Cecylią (Keira Knightley). Przyłapanie ich in flagranti jest dla dziewczynki szokiem. Gdy zostaje zgwałcona jej kuzynka Lola, Briona zapewnia, że była świadkiem przestępstwa i że jego sprawcą jest właśnie Robbie. Oskarżenie niszczy życie chłopaka, który trafia do więzienia, a gdy wybucha II wojna światowa, zostaje wysłany na front. Drogi jego i Cecylii rozchodzą się na zawsze… Wśród gradu wyróżnień film zdobył 6 nominacji do Oscara® oraz statuetkę Akademii za muzykę.


"Pogorzelisko" (2010) – czwartek, 8 października, 20:10
Dorosłym, mieszkającym w Kanadzie bliźniętom Jeanne (Mélissa Désormeaux-Poulin) i Simonowi (Maxim Gaudette) umiera matka Nawal (Lubna Azabal). Jej testament stanowi dla nich trudne wyzwanie. Córka ma odnaleźć nieznanego rodzeństwu ojca i wręczyć mu tajemniczą kopertę. Syn otrzymuje zadanie odszukania brata, o którego istnieniu nawet nie wiedzieli. Aby zadośćuczynić woli matki, Jeanne udaje się do rodzinnego kraju matki, Libanu. Tam, krok po kroku, dociera do tajemnic skrywanych przez matkę, odkrywając szokującą prawdę na jej temat. Obraz walczył o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.


"Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej" (2005) – czwartek, 15 października, 20:10
Rok 1990, przygotowania do inwazji wojsk amerykańskich na Irak. Młody Amerykanin Swoff (w tej roli Jake Gyllenhaal) zgłasza się na ochotnika do oddziału marines. Po szkoleniu zostaje wysłany na front. Tam przyjdzie mu spędzić pół roku na patrolowaniu pustyni, robieniu okopów oraz czekaniu na wybuch wojny. Jest jednym z wielu młodych mężczyzn, którym nagle przyszło żyć na obcym terenie, w ciągłym napięciu i oczekiwaniu na pierwszy wystrzał. To doświadczenie zmieni go na zawsze.


"Biały cień" (2013) – czwartek, 22 października, 20:10, PREMIERA
Alias (Hamisi Bazili) to młody Tanzańczyk dotknięty bielactwem. Choroba nie tylko sprawiła, że chłopak wyróżnia się na tle społeczeństwa, ale również niesie dla niego śmiertelne niebezpieczeństwo. Narządy i części ciała albinosów są bowiem wykorzystywane przez szamanów, którzy są w stanie zapłacić za nie każdą cenę. Wierzą, że sporządzone z nich amulety przynoszą szczęście. Gdy pewnego dnia zostaje brutalnie zamordowany ojciec Aliasa – również albinos – chłopak opuszcza wioskę, by znaleźć schronienie na obrzeżach miasta. Film zdobył m.in. nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu w Wenecji.


"Wierny ogrodnik" – czwartek, 29 października, 20:10
Kenia. Dyplomata Justin Quayle (Ralph Fiennes) i jego żona Tessa (nagrodzona za swoją kreację Oscarem i Złotym Globem Rachel Weisz), różnią się od siebie pod każdym względem. On jest spokojny i uwielbia zajmować się swoim ogrodem. Ona kipi energią i angażuje się w projekty prospołeczne. Postanowiła wydobyć na światło dzienne przestępstwa, których koncerny farmaceutyczne dopuszczają się na ludności Czarnego Lądu. Justin nie wtrąca się do spraw żony. To zmienia się jednak, kiedy Tessa zostaje zamordowana. Ani kenijska policja, ani brytyjskie władze nie kwapią się do wyjaśnienia jej śmierci. Justin postanawia rozpocząć własne śledztwo. Stopniowo odkrywa coraz bardziej bulwersujące fakty, trafia na trop finansowych i politycznych intryg przez co poznaje ciemną stronę świata, w której żyła jego żona."KINO MÓWI: OFIARY WOJNY" W ALE KINO+:

Pokuta

Pokuta

James McAvoy, Keira Knightley i 13-letnia wówczas Saoirse Ronan w brawurowej ekranizacji powieści Iana McEwena, która otworzy w Ale kino+ październikowy cykl "Kino Mówi: Ofiary wojny". Obraz zdobył 7 nominacji do Oscara® (statuetkę za najlepszą...

Emisja: czwartek, 1 października
Pogorzelisko

Pogorzelisko

"Pogorzelisko" to opowieść o tragicznych losach rodziny, która doświadczyła okrucieństw religijnego fanatyzmu i wojny domowej. Obraz walczył o Oscara ® w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".

Emisja: czwartek, 8 października
Jarhead: Żołnierz Piechoty Morskiej

Jarhead: Żołnierz Piechoty Morskiej

Sam Mendes, autor m.in. oscarowego "American Beauty", obnaża bezsens wojny, portretując codzienność rekrutów wysłanych na front podczas tzw. pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. W rolach głównych występują: Jake Gyllenhaal, Peter Sarsgaard i Jamie...

Emisja: czwartek, 15 października
Biały cień

Biały cień

Trzymająca w napięciu, przejmująca historia Aliasa, młodego albinosa z tanzańskiej wioski, za którego głowę wyznaczono nagrodę. Bowiem w Tanzanii, Kenii i Kongo wierzy się w to, że amulety sporządzane z ciała i narządów albinosów przynoszą szczęście....

Emisja: czwartek, 22 października
Wierny ogrodnik

Wierny ogrodnik

Ulubionym zajęciem dyplomaty Justina Quayle (Ralph Fiennes), który obecnie przebywa w Kenii, jest uprawianie przydomowego ogródka - stąd tytuł filmu.

Emisja: czwartek, 29 października

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI