Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

PREMIERY TELEWIZYJNE "BIAŁEGO BOGA" I "PORWANIA MICHELA HOUELLEBECQA" W CYKLU "KINO MÓWI: ZEMSTA"
W ALE KINO+

Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza w listopadzie na cztery filmy przedstawiające różne oblicza zemsty. Na program cyklu "Kino Mówi: Zemsta" złożyły się filmy prezentowane w telewizji po raz pierwszy: "Porwanie Michela Houellebecqa" oraz nagrodzony na MFF w Cannes "Biały bóg". Innymi filmami cyklu będą "Michael Kohlhaas" z Madsem Mikkelsenem w roli tytułowej oraz "Tylko Bóg wybacza" z Ryanem Goslingiem. Dyskusje przed filmami, w magazynie "Kino Mówi", poprowadzi Błażej Hrapkowicz. Premiery w każdy czwartek listopada, od 20:10.

W listopadzie Ale kino+ przyjrzy się bohaterom, którzy na różne sposoby poszukują sprawiedliwości. Cykl otworzy "Michael Kohlhaas" z Madsem Mikkelsenem w roli XVI-wiecznego rewolucjonisty, który na własną rękę postanowił walczyć z bezprawiem. "Biały bóg" węgierskiego reżysera Kornéla Mundruczó to filmowa metafora współczesnej Europy, a bohaterami są psy mszczące się za doznane krzywdy. Komedia "Porwanie Michela Houellebecqa" opowiada o "nietypowym" uprowadzeniu słynnego francuskiego pisarza. Przegląd zamknie "Tylko Bóg wybacza" - refleksja Nicolasa Windinga Refna nad istotą przemocy. W roli głównej, opromieniony po występie w kultowym już "Drive", Ryan Gosling.

"Michael Kohlhaas" (2013) - czwartek, 5 listopada, o 20:10
Połowa XVI wieku, Sewenny. Zamożny handlarz końmi Michael Kohlhaas (Mads Mikkelsen) wiedzie spokojne życie. Sielankę zakłóca lokalny arystokrata, który pewnego dnia narusza granice jego ziemi i zaczyna bezprawnie pobierać opłaty. Kohlhaas zgłasza sprawę do w sądu. Tam nie znajduje jednak pomocy, więc postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. Szukając zemsty pustoszy okolice, morduje wrogów, przyczyniając się do wybuchu rewolucji. Film był prezentowany w Konkursie Głównym MFF Cannes 2013, zdobył dwa Cezary za muzykę i dźwięk oraz cztery nominacje, w tym dla Madsa Mikkelsena jako najlepszego aktora. Przed seansem gośćmi Błażeja Hrapkowicza będą krytycy filmowi Katarzyna Borowiecka i Kuba Mikurda.

"Biały bóg" (2010) – czwartek, 12 listopada, 20:10
Najnowszy projekt jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów, Kornéla Mundruczó. Współczesny Budapeszt. W życie wchodzi ustawa ograniczająca prawa właścicieli psów-mieszańców. Jednym z nich jest Hagen, ukochany czworonóg nastoletniej Lili. Niestety, jej ojciec wyrzuca psa na ulicę. Zwierzę błąka się po mieście, doświadczając ludzkiego okrucieństwa - ucieka przed hyclami, jest bite, aż w końcu zostaje złapane i trenowane do walk. Gdy ucieka, dołącza do stada psów, które zaczynają mścić się na swoich oprawcach. Film otrzymał na MFF Cannes w 2014 główną nagrodę w sekcji Un Certain Regard. Polska premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty w 2014 w sekcji ALE KINO+. Przed seansem, o filmie porozmawiają Błażej Hrapkowicz, krytyczyka filmowa Małgorzata Sadowska. a także pisarz i publicysta Michał Zygmunt.

"Porwanie Michela Houellebecqa" (2014) – czwartek, 19 listopada, 20:10
Przewrotna francuska komedia nawiązująca do prawdziwych wydarzeń, gdy na kilka dni zniknął bez śladu popularny pisarz francuski, Michel Houellebecq. Jest rok 2011, trwa promocja książki "Mapa i terytorium". Niestety, jej autor zamiast pojawić się na jednym ze spotkań z czytelnikami, znika. Nie odbiera telefonów, nie ma go w domu, nikt, łącznie z jego agentem, nie wie, co się z nim stało. Pojawiają się plotki o jego śmierci, utracie pamięci, a nawet o porwaniu przez Al-kaidę, rozwścieczoną przez jego powieści. Co wydarzyło się naprawdę? Kto chciał się zemścić na pisarzu? W roli tytułowej występuje Michel Houellebecq, który zagrał siebie samego. Wstęp do filmu poprowadzi Błażej Hrapkowicz, a jego gośćmi będą krytyczka literacka Justyna Sobolewska i dziennikarka Karolina Sulej.

"Tylko Bóg wybacza" (2013) – czwartek, 26 listopada, 23:00
Duński reżyser Nicolas Winding Refn i Ryan Gosling po sukcesie kultowego "Drive" ponownie we wspólnym projekcie. Współczesny Bangkok. Amerykanin Julian (Ryan Gosling) prowadzi klub, który stanowi przykrywkę dla nielegalnych interesów. Kiedy jego brat zostaje zamordowany, matka (Kristin Scott Thomas) chce pomścić śmierć syna. Oczekuje, że Julian odnajdzie zabójców. Mężczyzna rozpoczyna odyseję po niebezpiecznych zaułkach miasta w poszukiwaniu człowieka o pseudonimie "Anioł Zemsty". Film walczył o Złotą Palmę na MFF Cannes w 2013 roku. Film poprzedzi rozmowa Błażeja Hrapkowicza z krytyczką filmową Kają Klimek oraz publicystą i krytykiem filmowym Jakubem Majmurkiem."KINO MÓWI: ZEMSTA" W ALE KINO+:

Michael Kohlhaas

Michael Kohlhaas

Duński gwiazdor Mads Mikkelsen ("Polowanie", "Jabłka Adama", "Casino Royale") w roli średniowiecznego rewolucjonisty, który na własną rękę wymierza sprawiedliwość. Film był prezentowany w Konkursie Głównym na MFF Cannes 2013, zdobył dwa Cezary za...

Emisja: czwartek, 5 listopada
playBiały Bóg

Biały Bóg

Ostatni jak dotąd projekt jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów, Węgra Kornéla Mundruczó. Wyróżniony na MFF Cannes 2014 główną nagrodą sekcji Un Certain Regard "Biały bóg" to historia porzuconego psa, będąca niepokojącą metaforą obecnej...

Emisja: czwartek, 12 listopada
Porwanie Michela Houellebecqa

Porwanie Michela Houellebecqa

Przewrotna francuska komedia nawiązująca do prawdziwych wydarzeń, gdy na kilka dni zniknął bez śladu popularny pisarz francuski, Michel Houellebecq.

Emisja: czwartek, 19 listopada
playTylko Bóg wybacza

Tylko Bóg wybacza

Duński reżyser Nicolas Winding Refn i Ryan Gosling po sukcesie kultowego "Drive" ponownie we wspólnym projekcie. Prezentowany w Konkursie Głównym MFF Cannes 2013 "Tylko Bóg wybacza" to kolejna refleksja twórców nad przemocą.

Emisja: czwartek, 26 listopada

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI