Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

"DROGA KRZYŻOWA", "BLUE RUIN" I "DUREŃ" W CYKLU "KINO MÓWI: NIEWINNI" W GRUDNIU W ALE KINO+

W grudniu Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na cykl "Kino Mówi: Niewinni", w którym zaprezentuje po raz pierwszy w polskiej telewizji cztery filmy o bohaterach skonfrontowanych z trudną rzeczywistością. W programie: nagrodzona na festiwalu w Berlinie "Droga krzyżowa" (Kreuzweg), norweski thriller "Pewnej nocy w Oslo" (Natt til 17.), objawienie festiwalu w Cannes w 2013 roku "Blue Ruin" oraz zdobywca czterech nagród w Locarno, rosyjski "Dureń" (Durak). Przed każdym filmem rozmowa Błażeja Hrapkowicza i jego gości w magazynie "Kino Mówi". Premiery w kolejne czwartki, od 3 grudnia, o 20:10 tylko w Ale kino+.

Młodzież, której problemów nie dostrzegają dorośli. Jednostka bezradna wobec systemu. W grudniu, Ale kino+ zaprasza na cztery historie o niewinnych bohaterach, którzy podejmując niełatwe decyzje, znaleźli się w wyjątkowych okolicznościach. O tym, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą brak wrażliwości na problemy współczesnej młodzieży, opowiada nagrodzona w Berlinie za scenariusz "Droga krzyżowa" z Niemiec. Podobną tematykę porusza rozgrywający się w środowisku nastolatków norweski thriller "Pewnej nocy w Oslo". Bohaterem wyróżnionego nagrodą FIPRESCI w Cannes filmu "Blue Ruin" jest człowiek, który postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. Rosyjski "Dureń" to opowieść o nierównej walce jednostki z aparatem biurokratycznym. Premiery w grudniowe czwartki, o 20:10 w cyklu "Kino Mówi: Niewinni". Po raz pierwszy w telewizji tylko w Ale kino+.

"DROGA KRZYŻOWA" (Kreuzweg) – czwartek 3 grudnia, 20:10
Niemiecki reżyser Dietrich Brüggemann proponuje dyskusję o tym, jakie skutki niesie obojętność dorosłych na potrzeby nastolatków, brak wyczucia na ich emocje, lęki i fascynacje. Obraz był prezentowany w konkursie głównym ubiegłorocznego festiwalu w Berlinie, gdzie zdobył wyróżnienie za scenariusz oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego. Współczesne Niemcy. Nastoletnia Maria wywodzi się z rodziny wyznającej radykalny odłam katolicyzmu. Rządzi tu despotyczna matka, wpajająca dzieciom przekonanie, że Bóg widzi wszystko, a na każdym kroku czai się Szatan. W domu nie miejsca na indywidualizm i duchowe poszukiwania dojrzewającej Marii. Pewnego dnia, przygotowując się do sakramentu bierzmowania, dziewczynka słucha w kościele opowieści o istocie poświęcenia. Coraz bardziej zaczyna się interesować świętymi męczennikami. Zafascynowana ich postawą, zagubiona we współczesnym świecie i poszukująca ideałów, chce złożyć siebie w ofierze i podążyć tytułową drogą krzyżową.

"PEWNEJ NOCY W OSLO" (Natt til 17.) – czwartek 10 grudnia, 20:10
Norweski thriller poruszający problem współczesnych nastolatków, którzy pozostawieni bez wzorców i zainteresowania ze strony dorosłych stają się ofiarami gangów, przemocy i uprzedzeń. Pochodzący z Somalii Sam przewodzi bandzie 15-letnich chłopców. Jego najlepszym kolegą jest Amir. Kiedy obaj zakochują się w tej samej dziewczynie, ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. W noc poprzedzającą narodowe święto Dnia Konstytucji cała trójka weźmie udział w imprezie, która skończy się tragicznie.

"BLUE RUIN" (Blue Ruin) - czwartek 17 grudnia, 20:10
Trzymająca w napięciu opowieść o człowieku, który wbrew swojej naturze wkracza na ścieżkę zbrodni. Dwight jest bezdomny, mieszka na plaży, żywi się tym, co znajdzie. Jego skromną egzystencję zakłóca wiadomość – z więzienia wychodzi morderca jego rodziców. Dwight nie chce się z tym pogodzić. Według niego sprawiedliwości nie stało się zadość i postanawia sam ją wymierzyć. Zdesperowany, nie mając już nic do stracenia, zmienia się w mściciela tropiącego zabójcę, co pociąga za sobą ciąg dramatycznych zdarzeń. Obraz był sensacją roku 2013, zdobywając w Cannes Nagrodę FIPRESCI oraz 20 nagród i nominacji na innych międzynarodowych festiwalach.

"DUREŃ" (Durak) - czwartek 24 grudnia, 20:10
Zdobywca czterech wyróżnień na ubiegłorocznym festiwalu w Locarno, w tym Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Srebrnego Lamparta dla wcielającego się w główną rolę Artioma Bystrowa. Współczesna Rosja. Dima pracuje jako hydraulik w jednym z niewielkich miasteczek. Pewnej nocy zostaje wezwany do starego hotelu robotniczego. Próbując naprawić awarię, Dima odkrywa, że budynek w ciągu kilku godzin się zawali. Władze powinny zarządzić natychmiastową ewakuację, jednak zasłaniają się trudnościami logistycznymi. Nikomu nie chce się podejmować decyzji w środku nocy, tym bardziej, ze rzecz dotyczy hotelu zamieszkałego przez włóczęgów i robotników. Dima staje do samotnej walki nie tylko z bezdusznym aparatem biurokratycznym, ale i z czasem o życie kilkuset mieszkańców, którym grozi śmierć. Film wyreżyserował Jurij Bykow, autor "Majora", również pokazywanego w Ale kino+."KINO MÓWI: NIEWINNI" W ALE KINO+:

Droga krzyżowa

Droga krzyżowa

Niemiecki reżyser Dietrich Brüggemann proponuje dyskusję o tym, jakie skutki niesie obojętność dorosłych na potrzeby nastolatków, brak wyczucia na ich emocje, lęki i fascynacje.

Emisja: czwartek, 3 grudnia
Pewnej nocy w Oslo

Pewnej nocy w Oslo

Norweski thriller poruszający problem współczesnych nastolatków, którzy pozostawieni bez wzorców i zainteresowania ze strony dorosłych stają się ofiarami gangów, przemocy i uprzedzeń.

Emisja: czwartek, 10 grudnia
playBlue Ruin

Blue Ruin

Trzymająca w napięciu opowieść o człowieku, który wbrew swojej naturze wkracza na ścieżkę zbrodni.

Emisja: czwartek, 17 grudnia
playDureń

Dureń

Zdobywca czterech wyróżnień na ubiegłorocznym festiwalu w Locarno, w tym Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Srebrnego Lamparta dla wcielającego się w główną rolę Artioma Bystrowa.

Emisja: czwartek, 24 grudnia

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI