Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

"WITAJ W KLUBIE" NA ROZPOCZĘCIE CYKLU "KINO MÓWI: OSCAR" W ALE KINO+

Bohaterami lutego w Ale kino+ będą znakomici aktorzy docenieni przez Amerykańską Akademię Filmową. W czwartkowym cyklu "Kino Mówi: Oscar" Ale kino+ zaprasza na spotkanie z: Matthew McConaugheyemi Jaredem Leto w filmie "Witaj w klubie", Markiem Ruffalo w komediodramacie "Wszystko w porządku", Seanem Pennem we "Wszystkich odlotach Cheyenne'a" oraz Michaelem Fassbenderem w "Jane Eyre". Przed każdym seansem autorski magazyn "Kino Mówi", prowadzony przez Błażeja Hrapkowicza. Premiery w czwartki od 4 do 25 lutego o 20:10.

W oczekiwaniu na rozdanie tegorocznych Oscarów®, Ale kino+ pokaże cztery filmy z udziałem aktorów docenionych przez Amerykańską Akademię Filmową. Na gali w 2014 roku błyszczeli Matthew McConaughey i Jared Leto, nagrodzeni Oscarami za role w głośnym "Witaj w klubie". Film stał się znaczący szczególnie dla Matthew McConaugheya, który udowodnił swój wszechstronny warsztat aktorski. Jared Leto zachwycił widzów i krytykę rolą chorego na AIDS transwestyty. W tym roku pojawi się na dużym ekranie jako Joker w ekranizacji komiksu "Legion samobójców". Nominacją do Oscara zaowocowała rola Marka Ruffalo w filmie Lisy Cholodenko "Wszystko w porządku". To opowieść o wychowywanym przez małżeństwo lesbijek rodzeństwie, które postanawia odszukać swojego biologicznego ojca. Spotkanie dzieci z charyzmatycznym, szalonym mężczyzną wstrząśnie spokojem rodziny.

Michael Fassbender, nominowany w 2014 roku do nagrody Akademii za występ w dramacie "Zniewolony: 12 Years of Slave", trzy lata wcześniej zabłysnął w filmie kostiumowym "Jane Eyre" na podstawie powieści Charlotte Brontë. Zagrał dumnego i charyzmatycznego właściciela majątku, Edwarda Rochestera, który rozkochuje w sobie młodą guwernantkę. W cyklu, który przygotowało Ale kino+, nie mogło zabraknąć Seana Penna – jednego z weteranów na galach Amerykańskiej Akademii Filmowej. Uhonorowany dwoma Oscarami ("Rzeka tajemnic", "Obywatel Milk") i czterema nominacjami aktor zaskoczył widzów rolą podstarzałego rockmana w komediodramacie "Wszystkie odloty Cheyenne'a".


OPISY FILMÓW

"Witaj w klubie" – czwartek, 4 lutego, godz. 20:10 - w "Kino Mówi: Oscar" Błażej Hrapkowicz o granicach poświęcenia aktora rozmawia z Jackiem Poniedziałkiem
Pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierzał żegnać się z życiem. Dallas, rok 1985. Ron Woodroof (Matthew McConaughey) to playboy i kanciarz, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Postanawia sprowadzać i dystrybuować nielegalne w USA leki przedłużające życie zakażonych. Tak poznaje chorego na AIDS transwestytę, Rayona (Jared Leto), który mimo początkowej nieufności, z czasem zostaje przyjacielem Rona. Film, oprócz Oscarów za znakomite role Matthew McConaugheya i Jareda Leto, otrzymał także statuetkę Akademii za charakteryzację.

"Wszystko w porządku" - czwartek, 11 lutego, godz. 20:10 - w "Kino Mówi: Oscar" o aktorstwie Marka Ruffalo, Błażej Hrapkowicz rozmawia z dziennikarkami Olą Salwą i Magdaleną Juszczyk
Jules (Julianne Moore) i Nic (Annette Bening) wspólnie wychowują dwoje nastolatków - Joni i Lazera. Pewnego dnia zamęt w ich rodzinie wprowadza Paul (Mark Ruffalo) - dawca nasienia i biologiczny ojciec dzieci, które spędzają z nim coraz więcej czasu, zafascynowane jego beztroskim stylem życia. Spotkanie to nie tylko zachwieje spokojem rodziny, ale także zrewiduje poglądy bohaterów na temat tolerancji, miłości i przyjaźni. Oprócz nominacji do Oscara dla Marka Ruffalo, obraz otrzymał nominacje w kategoriach: najlepszy film, scenariusz oraz za rolę Annette Bening.

"Wszystkie odloty Cheyenne'a" - czwartek, 18 lutego, godz. 20:10 - w "Kino Mówi: Oscar" o dwukrotnym laureacie Oscara, Seanie Pennie, Błażej Hrapkowicz rozmawia z Karoliną Korwin-Piotrowską (TVN Style) i Anną Gacek (Program Trzeci Polskiego Radia)
Film, w którym dobre dialogi i gorzka ironia tworzą prawdziwie rockandrollowy, emocjonalny koktajl. Pięćdziesięcioletni Cheyenne (Sean Penn) przez lata grał w rockowym zespole. Wycofał się z show biznesu po tym, jak jego dwaj fani popełnili samobójstwo. Cheyenne zerwał kontakty z ludźmi z branży i z rodziną. Mimo upływu lat, wciąż kultywował swój estradowy image, nosząc skórzane stroje, buty za kostkę i kolczyki. Pewnego dnia Cheyenne otrzymuje wiadomość o śmierci ojca, który podczas wojny był więźniem obozu w Auschwitz. Okazuje się, że ojciec całe życie poświęcił na ściganie swojego oprawcy z obozu koncentracyjnego. Cheyenne postanawia doprowadzić jego misję do końca. Film walczył o Złotą Palmę w Cannes, gdzie otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień festiwalu - Nagrodę Jury Ekumenicznego.

"Jane Eyre" - czwartek, 25 lutego, godz. 20:10 - czwartek, 25 lutego, godz. 20:10 - w "Kino Mówi: Oscar" o tym czy Michael Fassbender ma w tym roku szansę na Oscara za rolę Steve'a Jobsa, Błażej Hrapkowicz rozmawia z Barbarą Braid (Uniwersytet Szczeciński) oraz Katarzyną Nowakowską (Foch.pl).
Ekranizacja "Dziwnych losów Jane Eyre" Charlotte Brontë – wielowątkowej powieści z 1847 roku. Za kamerą stanął Cary Fukunaga – jego adaptacja jest elegancka, przesycona romantyzmem oraz emocjami. Klimat filmu budują przede wszystkim znakomicie osadzone role Mii Wasikowskiej i Michaela Fassbendera. Jane Eyre (Mia Wasikowska) opuszcza szkołę, by rozpocząć nowe życie. Obejmuje posadę guwernantki w odludnej posiadłości Thornfield Hall, należącej do Edwarda Fairfaxa Rochestera (Michael Fassbender). Ma uczyć jego podopieczną, Adelę (Romy Settbon Moore). Słynący z porywczego, zmiennego charakteru właściciel majątku jednocześnie przeraża i fascynuje Jane. Od początku wykazuje zainteresowanie guwernantką, która zakochuje się w nim bez reszty.


"KINO MÓWI: OSCAR" W ALE KINO+:

Witaj w klubie

Witaj w klubie

Zdobywcy Oscarów i Złotych Globów (Matthew McConaughey i Jared Leto) w pełnej humoru, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem.

Emisja: czwartek, 4 lutego
playWszystko w porządku

Wszystko w porządku

Nominowany do Oscara w czterech kategoriach (najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy: Mark Ruffalo, najlepsza aktorka: Annette Bening, najlepszy scenariusz: Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg) przewrotny i błyskotliwy film o losach niecodziennej...

Emisja: czwartek, 11 lutego
Wszystkie odloty Cheyenne'a

Wszystkie odloty Cheyenne'a

Pięćdziesięcioletni Cheyenne (Sean Penn) mieszka z żoną Jane (Frances McDormand), w luksusowej posiadłości w Dublinie. Ponad 20 lat wcześniej grał w rockowym zespole, ale wycofał się z muzycznego biznesu po tym, jak dwaj młodzi fani, wsłuchawszy się...

Emisja: czwartek, 18 lutego
playJane Eyre

Jane Eyre

Osierocona Jane Eyre (Amelia Clarkson) trafia na wychowanie do wujostwa. Po śmierci brata matki zostaje na łaskę wdowy po nim, Sary Reed (Sally Hawkins). Ciotka i jej dzieci nie akceptują dziewczynki, okazując jej na każdym kroku pogardę i zarzucając...

Emisja: czwartek, 25 lutego

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI