Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
ale kino+
WYDARZENIA W ALE KINO+

NOMINOWANY DO OSCARA® FILM "W OBJĘCIACH WĘŻA" W RAMACH "CZARNO-BIAŁEGO PONIEDZIAŁKU" W ALE KINO+

Dzień 29 lutego zdarza się raz na cztery lata. Z tej okazji Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, zaplanowało "Czarno-biały poniedziałek", a w nim cykl siedmiu wyjątkowych czarno-białych filmów. Wśród tytułów znajdą się m.in. "Frances Ha", "Windą na szafot", "Sól Ziemi" oraz - po raz pierwszy w polskiej telewizji – nominowany w tym roku do Oscara® kolumbijski obraz "W objęciach węża". Jego premierę poprzedzi specjalne wydanie magazynu "Kino Mówi". "Czarno-biały poniedziałek" 29 lutego, od 08:25 tylko w Ale kino+.

Przestępny poniedziałek 29 lutego upłynie w Ale kino+ pod znakiem czarno-białych filmów w reżyserii mistrzów światowego kina - od Orsona Wellesa i Louisa Malle'a, po Wima Wendersa. Wśród tytułów na uwagę zasługuje kolumbijski "W objęciach węża" –nominowana w tym roku do Oscara i nagrodzona Grand Prix Art Cinema Award na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes opowieść o podróży do serca Amazonii. Ale kino+ pokaże film jako pierwsza telewizja w Polsce, zaledwie 3 miesiące po jego kinowej premierze. Przed emisją – specjalne wydanie magazynu "Kino Mówi", w którym rozmowa na temat znaczeniu czarno-białej fotografii we współczesnym kinie.

OPISY FILMÓW:

"Ptasznik z Alcatraz" – godz. 08:25
Oparty na faktach film Johna Frankenheimera. Obraz otrzymał nominacje do Oscara w 4 kategoriach, w tym dla Burta Lancastera jako najlepszego aktora. Robert Stround (Burt Lancaster) zostaje skazany na dożywocie. Pewnego dnia zauważa na więziennym podwórku zranionego ptaka. Zajmuje się nim, leczy. Powoli budzi się w nim pasja do ornitologii. Staje się wybitnym znawcą ptaków, jednym z najpopularniejszych na świecie. Niespodziewanie zostaje przeniesiony do nowego więzienia, jednego z najcięższych w Stanach Zjednoczonych - Alcatraz. Warunki są w nim dużo trudniejsze, a rygor ostrzejszy. Stround postanawia przyłączyć się do buntu więźniów i wymusić na władzach więziennych pozwolenie na dalsze opiekowanie się ptakami.

"Windą na szafot" – godz. 11:05
Zamknięta w jazzującym klimacie, wielkomiejska opowieść o romansie i zbrodni ze wspaniałą rolą Jeanne Moreau. Film, który miał być reżyserskim ćwiczeniem początkującego Louisa Malle'a, stał się jednym z pomników francuskiej Nowej Fali. Florence Carala (Jeanne Moreau) namawia swojego kochanka, Juliena (Maurice Ronet), aby zamordował jej męża. Mężczyzna bez większego trudu dostaje się do gabinetu pana Carali, zabija go i pozoruje samobójstwo. Jego dopracowany plan kończy się jednak w momencie, kiedy zostaje uwięziony w windzie.

"Dotyk zła" – godz. 12:50
Ostatni film, który wielki Orson Welles nakręcił w Hollywood. Stworzył kryminalne arcydzieło, które krytycy okrzyknęli "najlepszym filmem klasy B jaki kiedykolwiek nakręcono".
Miasteczko na amerykańsko-meksykańskim pograniczu. Kwitnie tu korupcja, przemyt i podejrzane interesy. Pewnego dnia na przejściu granicznym wybucha samochód, w którym ktoś podłożył bombę. W zamachu ginie lokalny biznesmen. Przypadkowym świadkiem zdarzenia jest Vargas (Charlton Heston), meksykański agent narkotykowy, który właśnie wybiera się z żoną na miesiąc miodowy do USA. Oficer podejrzewa, że eksplozja może mieć coś wspólnego ze śledztwem, które prowadzi w Meksyku. Vargas postanawia zostać w miasteczku i przyjrzeć się sprawie. Wchodzi w ten sposób w paradę tutejszemu szeryfowi, kapitanowi Hankowi Quinlanowi (Orson Welles).

"Frances Ha" – godz. 14:50
Wulkan pozytywnej energii, niepoprawna optymistka, której marzeniem jest kariera tancerki. Taka jest Frances Ha. Ma 27 lat i choć większość jej rówieśników wybrała sposób na życie, ona wciąż nie wie, co począć ze swoim. Stojąc na rozstaju dróg, tkwi między beztroskim życiem studentki a monotonią codzienności, gdy trzeba zapłacić rachunki i znaleźć stabilną pracę. Nieoczekiwany przewrót nastąpi, gdy jej przyjaciółka i współlokatorka wyprowadzi się z ich mieszkania. Czy Frances Ha nadal będzie uciekać od dorosłości? W roli tytułowej rewelacyjna Greta Gerwig, nominowana za swoją kreację do Złotego Globu.

"Ścieżki chwały" – godz. 16:25
Epicki obraz Stanleya Kubricka należący do żelaznej klasyki filmów antywojennych, z wielką kreacją Kirka Douglasa. Akcja toczy się w czasie I wojny światowej, ale przesłanie "Ścieżek chwały" ma charakter uniwersalny i wykraczający poza historyczny kontekst. Niewiele jest filmów, w których absurd, okrucieństwo i niesprawiedliwość wojny były przedstawione w sposób tak dosadny jak u Kubricka.
Pułkownik francuskiej armii nazwiskiem Dax (Kirk Douglas) od miesięcy tkwi ze swoimi ludźmi w okopach. Pewnego dnia otrzymuje rozkaz ataku na silnie ufortyfikowane przez Niemców wzgórze. Misja jest bezsensowna i niewykonalna. Jej jedynym celem jest zaspokojenie wybujałych ambicji dowódcy. Dax musi wykonać rozkaz i prowadzi swoich żołnierzy do szturmu.

"Sól Ziemi" – godz. 18:10
Dokument, w którym Wim Wenders pokazuje życie i twórczość Sebastião Salgado - światowej sławy brazylijskiego fotografa. Obraz zdobył m.in Nagrodę Jury Ekumenicznego i Nagrodę Specjalną w sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes, Nagrodę Publiczności na Sundance, Cezara, a także nominację do Oscara® 2015 w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.
Sebastião Salgado przez ostatnich 40 lat podróżował po świecie i portretował ludzi, ukazując dramatyczną stronę życia. W 2013 roku zrealizował projekt nietypowy dla swojej twórczości, fotografując nie człowieka, a dziewicze tereny nieskażone cywilizacją. Cykl zatytułowany "Genesis" ukazuje piękno naszej planety, gdzie wciąż można znaleźć rajskie zakątki.

"W objęciach węża" – godz. 20:10. Polska premiera TV.
Niezwykły obraz kolumbijskiego reżysera Ciro Guerry przywołujący skojarzenia z "Jądrem ciemności" Josepha Conrada, czy jego luźną adaptacją - "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. To pełna tajemnic i niebezpieczeństw wyprawa w głąb serca amazońskiej dżungli, którą odbywają szaman Karamate i dwóch białych naukowców. Poszukują oni Yakruny – rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby. Ich wyprawa trwa 40 lat i zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności, jakim stała się rzeczywistość kolonizowanej Amazonii.
Film powstał na podstawie dzienników podróży przez kolumbijską Amazonię, napisanych przez Niemca Theodora Kocha-Grunberga i Amerykanina Richarda Evansa Schultasa.


"CZARNO-BIAŁY PONIEDZIAŁEK" W ALE KINO+:

Ptasznik z Alcatraz

Ptasznik z Alcatraz

Oparty na faktach film w reżyserii Johna Frankenheimera. Obraz otrzymał nominacje do Oscara® w 4 kategoriach, między innymi dla Burta Lancastera jako najlepszego aktora.

Emisja: poniedziałek, 29 lutego, godz. 08:25.
playWindą na szafot

Windą na szafot

Zamknięta w jazzującym klimacie, wielkomiejska opowieść o romansie i zbrodni ze wspaniałą rolą Jeanne Moreau. Film, który miał być reżyserskim ćwiczeniem początkującego Louisa Malle'a stał się jednym z pomników francuskiej Nowej Fali.

Emisja: poniedziałek, 29 lutego, godz. 11:05.
Dotyk zła

Dotyk zła

Ostatni film, który wielki Orson Welles nakręcił w Hollywood. Mistrz nie zamierzał reżyserować "Dotyku zła", ekranizacji podrzędnej powieści kryminalnej, której zresztą nigdy nie przeczytał. Do realizacji filmu zobowiązał Wellesa kontrakt z wytwórnią...

Emisja: poniedziałek, 29 lutego, godz. 12:50.
Frances Ha

Frances Ha

Wulkan pozytywnej energii, niepoprawna optymistka, której marzeniem jest kariera tancerki. Taka jest Frances Ha.

Emisja: poniedziałek, 29 lutego, godz. 14:50.
Ścieżki chwały

Ścieżki chwały

Epicki i gorzki film Stanley'a Kubricka należy do żelaznej klasyki filmów antywojennych. Jego akcja toczy się w czasie I Wojny Światowej, ale przesłanie "Ścieżek chwały" ma charakter uniwersalny i wykraczający poza historyczny kontekst. Niewiele jest...

Emisja: poniedziałek, 29 lutego, godz. 16:25.
Sól Ziemi

Sól Ziemi

Dokument, w którym Wim Wenders pokazuje życie i twórczość Sebastião Salgado - światowej sławy brazylijskiego fotografa. Obraz zdobył szereg nagród i nominacji - na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes Nagrodę Jury Ekumenicznego i Nagrodę Specjalną...

Emisja: poniedziałek, 29 lutego, godz. 18:10.
W objęciach węża

W objęciach węża

"W objęciach węża" to niezwykła, czarno-biała opowieść o podróży do serca Amazonii. Obraz walczy w tym roku o Oscara® w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", a na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes podbił serca...

Emisja: poniedziałek, 29 lutego, godz. 20:10.

WYDARZENIAWYDARZENIA - ARCHIWUM

DZIEŃ KOBIET
Noc Krótkiego Metrażu: Zauroczenie
Romantyczne poniedziałki
Noc Krótkiego Metrażu: Nieoczekiwana zmiana
Rosyjskie noce
Noc Krótkiego Metrażu
Noc Krótkiego Metrażu: Rozrachunek
Nowy Rok z Nicolasem Cage`em
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ
MIESIĄC Z ALAINEM DELONEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OBCY CZYLI KTO?
MIESIĄC Z RICHARDEM GERE’EM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: POZORY MYLĄ
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: Nastoletnie dylematy
Noc krótkiego metrażu: przekraczając własne granice
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: ZBIEGI OKOLICZNOŚCI
Majówka z dreszczykiem
20. urodziny Ale kino+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KOBIECY PUNKT WIDZENIA
WEEKEND PO WALENTYNKACH
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: DRUGIE DNO
MUZYCZNY WEEKEND W ALE KINO+
CYKL "Z ŻYCIA WZIĘTE" W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI NEILA GAIMANA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: PRAGNIENIA
ŚWIĘTA W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KWESTIA NIEZROZUMIENIA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MIEJSCE NA ZIEMI
CYKL „MIESIĄC Z HISTORIĄ” W ALE KINO+
Weekend z American Film Festival
CYKL „MATKI, ŻONY, KOCHANKI”
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI NEILA GAIMANA
ZBRODNIA W KOSTIUMIE
WIECZÓR SPECJALNY 1 WRZEŚNIA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: W OPARACH ABSURDU
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
ALE KINO+ NA FESTIWALU NOWE HORYZONTY
Cykl Bergman100
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: ALEGORIA
Życie jednego człowieka może stać się natchnieniem dla tysięcy - czerwcowe wieczory z inspirującymi postaciami w Ale kino+
„Prawnik” i „Dumb 2” - serialowe premiery w maju na antenie Ale kino+
Maratony serialowe w maju tylko w Ale kino+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MIMOCHODEM
Premierowe seriale: "Kto zabił Kiri?", "Zmowa milczenia", "Niewinny". Już w kwietniu, tylko
„Azjatyckie poniedziałki” w Ale kino+
Wieczór z Luchino Viscontim
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: UCZUCIA WBREW NORMOM
PREMIEROWE SERIALE: OKUPOWANI. SEZON 2, ULUBIEŃCY PUBLICZNOŚCI, MINIATURZYSTKA W ALE KINO+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
ZAKAZANA MIŁOŚĆ – W LUTOWE WTORKI W ALE KINO+
Seriale "Hassel" i "Las"
MIESIĄC Z MINISERIALEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: PRZEKRACZANIE GRANIC
Peaky Blinders. Sezon 4
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: ZAGUBIENI
SERIALOWE HITY PAŹDZIERNIKA
Top of the Lake. Sezon 2
SIERPIEŃ Z DOKUMENTEM
T-Mobile Nowe Horyzonty 2017
MICHELANGELO ANTONIONI
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: OPOWIEŚCI DZIWNEJ TREŚCI
WIECZÓR Z WESTERNEM
GRANTCHESTER. SEZON 2 - MARATON
ALE KRÓTKIE: STRASZNE HISTORIE H. G. WELLSA
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: MATKA
HINTERLAND 2 - MARATON
Z CANNES
VERA 6 - MARATON
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: DOROŚLI I DZIECI
SERIALE EMITOWANE NA PLATFORMIE NC+
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU: KOBIETA
SPRAWIEDLIWOŚĆ
KOMISARZ MAIGRET
WIECZÓR Z HISTORIĄ
WALENTYNKI Z RYANEM GOSLINGIEM
NOC KRÓTKIEGO METRAŻU
NOC CZARNEGO HUMORU
WRÓG PUBLICZNY - MARATON
CYKL "W KOSTIUMIE"
VERA - 6. SEZON SERIALU
GRANTCHESTER 2 – MARATON
W PUŁAPCE - MARATON
Belgijska nowa fala
HAPPY VALLEY 2 – MARATON
WIECZÓR Z DZIKIMI HISTORIAMI
1 listopada w Ale kino+
ODKRYCIA ALE KINO+
AMERICAN FILM FESTIVAL (2016)
WEEKEND Z NIEWIERNYMI
WESTERN INACZEJ - WIECZÓR SPECJALNY
KOD ZBRODNI - MARATON
PRAWDZIE I FIKCYJNE ZBRODNIE
PEAKY BLINDERS 3 - MARATON
AKTORSKIE OBLICZE MICKEYA ROURKE
DOKTOR FOSTER
SEKCJA FILMOWA „ALE KINO+” W PROGRAMIE MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY 2016
PEAKY BLINDERS 3
FESTIWAL FILMOWY W CANNES
THE LAST PANTHERS: ZŁODZIEJE DIAMENTÓW
MOST NAD SUNDEM 3 - MARATON
HINTERLAND - MARATON Z SEZONEM PIERWSZYM
WTORKI Z CLINTEM EASTWOODEM
„UKŁAD” - DRUGI SEZON
WIECZÓR Z SCIENCE FICTION
HOSTAGES – ZAKŁADNICY
CYKL "IDEALIŚCI"
SKANDYNAWSKIE KRYMINAŁY
PRZED WSCHODEM i ZACHODEM SŁOŃCA - MARATON W ALE KINO+
CZARNO-BIAŁY PONIEDZIAŁEK
WYJĄTKOWE WALENTYNKI W ALE KINO+
GOMORRA - SERIAL KRYMINALNY
VERA 5 - MARATON Z SERIALEM
„FARGO” - NOMINOWANY DO TRZECH ZŁOTYCH GLOBÓW
SYLWESTER Z EUROPEJSKIM THRILLEREM
ROCZNICA URODZIN EDITH PIAF
INTRYGUJĄCE ŚWIĘTA W ALE KINO+
OKUPOWANI - SERIAL JO NESBO
„FARGO” i „UCZCIWA KOBIETA” NA CAMERIMAGE 2015
80. URODZINY WOODY’EGO ALLENA
VERA 4 - MARATON
MARATON Z PEAKY BLINDERS
LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM
WIECZÓR Z JIA ZHANG-KE
WIECZÓR Z RUBENEM ÖSTLUNDEM
STRACH NA POWAŻNIE
AMERICAN FILM FESTIVAL (2015)
MARATON Z SERIALEM BROADCHURCH
AMERYKAŃSKA SOBOTA
WIECZÓR Z ORSONEM WELLESEM
SERIALOWA OFENSYWA
MARATON Z SERIALEM FARGO
WIECZÓR Z COLINEM FIRTHEM
WIM WENDERS W ALE KINO+
WIECZÓR ZE SKANDYNAWSKIM KRYMINAŁEM
NOWE HORYZONTY - MARATON
NOWE HORYZONTY
KULTOWE LATA 80
KICZOWATY WIECZÓR
CYKL BOGOWIE
PIONIERZY TELEWIZJI
WIELKIE NADZIEJE
STRÓŻ PRAWA - MARATON
MAJÓWKA ZE SZPIEGIEM
MARATON Z SERIALEM ZAGINIONY
WIECZÓR Z ROMANEM POLAŃSKIM
KOMEDIOWA TWARZ
JEANA-PAULA BELMONDO

MARATON Z SERIALEM „VERA”
WIECZÓR Z AGNIESZKĄ HOLLAND
OSCAROWA® NIEDZIELA
SOBOTNIE RENDEZ-VOUS Z FRANCUSKIM KINEM I CEZARAMI
LUCAN CZYLI KRYMINALNE WALENTYNKI
WIECZÓR Z JIMEM JARMUSCHEM
MARATON Z FARGO
SYLWESTER RETRO
POTOP DUŃSKI
WIECZÓR Z ROBERTEM DOWNEYEM
UWAGA, IDĄ MŁODZI! CYKL NOWE TALENTY W LISTOPADZIE W ALE KINO+
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE W CYKLU
CYKL „AKADEMIA NIEZAPOMNIANEGO FILMU” OD WRZEŚNIA DO GRUDNIA W ALE KINO+
SEKCJA ALE KINO+ ORAZ POKAZ SERIALU FARGO
FRANKENSTEIN I DRAKULA NA HALLOWEEN W ALE KINO+
CYKL OFF Z GWIAZDĄ W ALE KINO+
MARATON Z AGENTEM HAMILTONEM
MARATON Z SERIALEM „QUIRKE”
WIECZÓR Z MONTY PYTHONEM W ALE KINO+
KINO SOLO – FILMOWE WIECZORY DLA SINGLI
CYKL „KOBIETY GRZECHU WARTE”
„SUPERBOHATEROWIE” WE WRZEŚNIU W ALE KINO+
WIECZÓR Z KEIRĄ KNIGHTLEY W ALE KINO+
WSPOMNIENIE ROBINA WILLIAMSA W CANAL+ I ALE KINO+
CYKL ALE FILMY Z ALE KINO+ w KINIE PERŁA
WIECZÓR Z ROMANEM POLAŃSKIM W ALE KINO
SEKCJA ALE KINO+ NA FESTIWALU T-MOBILE NOWE HORYZONTY
WIECZÓR Z GUYEM RITCHIE W ALE KINO+
CYKL NOWE HORYZONTY KINA
MARATON Z “FLEMINGIEM”
ODYSEJA FILMOWA NA 15. URODZINY ALE KINO+
CYKL WEEKEND ZE SZPIEGIEM W ALE KINO+
CYKL DWIE STRONY MEDALU W ALE KINO+
CYKL "STRASZNA MAJÓWKA" W ALE KINO+
ODRESTAUROWANA WERSJA "ŚWIATEŁ RAMPY" CHARLESA CHAPLINA W KWIETNIU W ALE KINO+
WIECZÓR Z AUDIODESKRYPCJĄ
Wieczór ze złodziejem tożsamości
AKI KAURISMÄKI W MARCU W ALE KINO+
AMERYKAŃSCY PREZYDENCI W MARCU W ALE KINO+
WIECZÓR SPECJALNY Z PHILIPEM SEYMOUREM HOFFMANEM W ALE KINO+
Walentynki w ale kino+
BRACIA COEN W ALE KINO+
WIECZÓR SPECJALNY Z LIZ TAYLOR
WIECZÓR ZE STEVE’EM MCQUEENEM I MICHAELEM FASSBENDEREM W LUTYM
CYKL PO ZMIERZCHU – PIĄTKI Z HORRORAMI W ALE KINO+
Opowieści Hoppera w ale kino+
FILMY I GWIAZDY 2013 PODSUMOWANIE ROKU W ALE KINO+
POŻEGNANIE Z HERKULESEM POIROTEM - WIELKI FINAŁ BRYTYJSKIEGO SERIALU
SYLWESTER Z KULTOWYMI FILMAMI W ALE KINO+
ŚWIĘTA W KOSTIUMIE W ALE KINO+
WIECZÓR Z TULIPANEM W ALE KINO+
Opowieści Hoppera w ale kino+
WIECZÓR SPECJALNY ARNOLD VS ARNOLD W ALE KINO+
KINO SOLO – FILMOWE WIECZORY DLA SINGLI
HALLOWEEN Z ZOMBIE
DETEKTYW ZEN - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
AMERICAN FILM FESTIVAL W ALE KINO+
CYKL TYLKO DLA DOROSŁYCH W ALE KINO+
Z WENECJI DO ALE KINO+. FESTIWALOWE FILMY W SIERPNIU W ALE KINO+
CYKL "POMYŁKI WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" W SIERPNIU W ALE KINO+
3 x PORT LOTNICZY - KLASYKA KINA KATASTROFICZNEGO W ALE KINO+
"ALE KINO! CZYLI CO BY BYŁO, GDYBY POSTACIE FILMOWE BYŁY DZIEĆMI" - PATRONAT NAD KSIĄŻKĄ
WIECZÓR Z THE DOORS W ALE KINO+
KULTOWI ŁOWCY W ALE KINO+
CYKL KOCHAMY I CZYTAMY
KOMEDIOWA SERIA Z PANEM ANATOLEM W ALE KINO+
PRZEGLĄD FILMÓW NIKITY MICHAŁKOWA W MAJU W ALE KINO+
TRYLOGIA DOLARA W ALE KINO+
CYKL ZABAWY W BOGA W KWIETNIU W ALE KINO+
SHERLOCK HOLMES XXI WIEKU POWRACA! WIOSNĄ W ALE KINO+
"NOWA GRECKA FALA" W ALE KINO+
KINO MÓWI: MIASTA
CYKL BIOGRAFIE W MARCOWE ŚRODY W ALE KINO+
MARATON Z DETEKTYWEM MURDOCHEM (5 SEZON)
ZABAWNE I POWABNE W ALE KINO+
ALE KINO+ ZAPRASZA W LUTYM NA CYKL EWOLUCJA MIŁOŚCI
Oscarowy® dzień w ale kino+
LAUREACI BERLINALE W ALE KINO+
WIECZÓR Z AKTOREM WSZECH CZASÓW - 3 filmy z Danielem Day-Lewisem
KINO MÓWI: MUZYKA
DETEKTYW MURDOCH POWRACA!
JOHN TRAVOLTA AKA CHILLI PALMER W ALE KINO+
ŚWIĘTA W ALE KINO+
KINO MÓWI: KOMIKS
GWIAZDY W KOSTIUMIE W GRUDNIOWE ŚRODY W ALE KINO+
CROWN vs CROWN. WIECZÓR Z THOMASEM CROWNEM W GRUDNIU W ALE KINO+
Z RUBRYKI KRYMINALNEJ
NAJLEPSZE FILMY ŚWIATA - 8. EDYCJA FESTIWALU FILMY ŚWIATA ALE KINO+
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
FILMY, KTÓRE KOCHAMY CYKL. FILMY KULTOWE W LISTOPADOWE ŚRODY W ALE KINO+
KONKURS "FILMY ŚWIATA ALE KINO+"
WYDANIE SPECJALNE KINO MÓWI: TRZECIA GWIAZDA
OSS 117 - FRANCUSKI PASTISZ BONDA W ALE KINO+
NAJLEPSZE FILMY HITCHCOCKA W HD W PAŹDZIERNIKU W ALE KINO+
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
ANIMACJE STUDIA AARDMAN ANIMATION - 7 PAŹDZIERNIKA W ALE KINO+
KINO MÓWI: EUROPA
CYKL DOKUMENTALNY "WIELKIE TAJEMNICE HOLLYWOOD" OD 2 WRZEŚNIA W ALE KINO+
KINO MÓWI W SIERPNIU
MARYLIN MONROE – KOBIETA, GWIAZDA, IKONA. FILMY O MM W 50. ROCZNICĘ JEJ ŚMIERCI
WOJNA I ROMANS W LIPCU W ALE KINO+
KINO MÓWI: LGBT (2012.06)
Cykl: Przed Hollywood
KINO MÓWI W CZERWCU
"ZAGADKI KRYMINALNE PANNY FISHER" - NOWY SERIAL KRYMINALNY
Brudny Harry znad Sekwany
NAGRODZENI W GDYNI W ALE KINO+
W celi śmierci
KINO MÓWI: CANNES
"MOST NAD SUNDEM" - NOWY SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
"MORDERCA Z WHITECHAPEL" - NOWY SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
MAJÓWKA Z WYKOPEM
KINO MÓWI: WYKLUCZENI
Podróż na Księżyc
"BIURO OCHRONY" - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
"NA GRANICY CIENIA" - SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
TRZY KOLORY KIEŚLOWSKIEGO W ODŚWIEŻONEJ WERSJI HD W ALE KINO+
KINO MÓWI: AKTOR
WIECZÓR SPECJALNY: ATAK NA POSTERUNEK
ZA DRZWIAMI ACTORS STUDIO
"THE KILLING" - DUŃSKI SERIAL KRYMINALNY W ALE KINO+
CLAUDE CHABROL W ALE KINO+
KINO MÓWI: KOCHAM
Z KRYMINALNYM DRESZCZYKIEM W LUTYM W ALE KINO+
Oscary w ale kino!
BAWMY SIĘ
INSPEKTOR IRENE HUSS 2
Akira Kurosawa
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
MIŁOŚNIE I RADOŚNIE. SYLWESTER W ALE KINO+.
KINO MÓWI: AUTOR
SHERLOCK HOLMES W ALE KINO+
Święta w ale kino+
7. Festiwal Filmy Świata - dla pasjonatów kina - ale kino+
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
CYKL „KINO POLITYCZNE” W LISTOPADZIE W ALE KINO!
Luther
CAMILLA LÄCKBERG
„Wampiryczny glamour” - wieczór specjalny w ale kino+
KINO MÓWI: ONI
INSPEKTOR IRENE HUSS
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KOBIECY WEEKEND
WALLANDER
ZWYCIĘZCA MFF LOCARNO na 7. edycji festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO!
Western z gwiazdą w ale kino!
SERIAL „KOLUMBOWIE” W ALE KINO!
KONKURS | KOMISARZ WINTER
WIECZÓR Z NICOLE KIDMAN
KOMISARZ WINTER
KINO MÓWI: CZYTAJ!
„DETEKTYW MURDOCH” NA WARSZAWSKIEJ PRADZE!
Złota Palma 2010 w ale kino!
BATMANY W ALE KINO!
Sherlock Holmes - O serialu
DYREKTORZY Z TAMTYCH LAT
PANNA MARPLE - O SERIALU
TRYLOGIA „JURASSIC PARK” W ALE KINO!
ALE KINO! NA „PRZYLĄDKU STRACHU”
Straszne poniedziałki w lipcu w ale kino! ‎
DWA RAZY WIĘCEJ „WALLANDERA” W ALE KINO!
PRAWDZIWA HISTORIA
Filmy Queer - wieczór z kontrowersyjnym kinem - ale kino+
LAUREACI MFF W BERLINIE
WIECZÓR Z HEATHEM LEDGEREM W ALE KINO!
WIECZÓR Z IDOLEM W ALE KINO!
SYLWESTER Z MUSICALAMI W ALE KINO!
ALE KINO! NOMINOWANE DO TELEKAMERY
DRUGI SEZON SZWEDZKIEGO SERIALU „WALLANDER”
KENNETH BRANGH JAKO WALLANDER
5 Festiwal Filmy Świata Ale Kino!
HALLOWEEN W ALE KINO!
WIECZÓR Z KATE WINSLET
WIECZÓR WENECKI
WIECZÓR Z RUSSELEM CROWE'EM
WIECZÓR Z CLIVE'EM OWENEM
WIECZÓR Z TOMEM CRUISE’EM
FESTIWAL ERA NOWE HORYZONTY
FILMY HALA HARTLEYA
ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ NA FESTIWALU FILMY ŚWIATA ALE KINO!
BERTRAND BLIER
NAJLEPSZE Z NAJKRÓTSZYCH
FILMY NOWELOWE
FILMY NOWELOWE