Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

OD OSCAROWEGO® "ZAPAŚNIKA" PO "CO JEST GRANE, DAVIS?". CYKL "KINO MÓWI: WOJOWNICY" W CZERWCU W ALE KINO+

W czerwcowym cyklu "Kino Mówi: Wojownicy" Ale kino+ zaprasza na pięć mocnych filmów o bohaterach toczących bitwy na różnych frontach. W programie tytuły prezentowane na festiwalach, nagradzane i nominowane do najważniejszych nagród filmowych. Mickey Rourke jako "Zapaśnik" wracający na ring z przymusowej emerytury w filmie Darrena Aronofsky’ego. Jake Gyllenhaal obsesyjnie tropiący seryjnego mordercę w "Zodiaku" Davida Finchera. Konfrontacja ze szkolnymi oprawcami na eksperymentalnym "Zjeździe absolwentów". Rozliczenie dawnych współpracowników tajnych służb w "Czeskim błędzie" Jana Hřebejka. Walka o przetrwanie na trudnej scenie muzycznej Nowego Jorku lat 60., czyli "Co jest grane, Davis?" braci Coen. "Kino Mówi: Wojownicy" w czerwcowe czwartki o 20:10, tylko w Ale kino+.

Dwie aktorskie nominacje do Oscara® (Mickey Rourke i Marisa Tomei), Złoty Glob i nagroda BAFTA (Rourke). „Zapaśnik” Darrena Aronofsky’ego („Źródło”, „Requiem dla snu”, „Pi”) to przede wszystkim wielki aktorski powrót Mickeya Rourke’a, któremu towarzyszy na planie doskonała Marisa Tomei (oprócz nominacji do Oscara, aktorka została wyróżniona m.in. nominacją do Złotego Globu i nagrody BAFTA). „Zapaśnik” to poruszająca opowieść o Randym Robinsonie, gwieździe spektakularnej odmiany zapasów, którego błyskotliwa kariera zostaje przerwana przez zawał serca. Randy próbuje stanąć na nogi i ułożyć sobie życie na nowo. Jednak nic nie jest w stanie zastąpić mu adrenaliny, którą czuł na ringu. Kiedy więc pojawia się jego dawny rywal, Randy podejmuje wyzwanie i staje do walki, choćby za cenę życia. Przed seansem gośćmi Błażeja Hrapkowicza w magazynie „Kino Mówi” będą krytycy filmowi Magda Sendecka i Łukasz Muszyński, którzy porozmawiają o „Zapaśniku” m.in. w kontekście wielkiego powrotu i własnej „walki”, jaką stoczył Mickey Rourke.

Premiera: czwartek, 2 czerwca 2016, 20:10

Reżyserka wersja pokazywanego w Konkursie Głównym w Cannes filmu „Zodiak”. David Fincher („Siedem”, „Podziemny krąg”, „Zaginiona dziewczyna”) nakręcił klimatyczny thriller na podstawie autentycznej historii do dziś nieschwytanego seryjnego mordercy, który przez wiele lat zastraszał rejon Zatoki San Francisco i drwił sobie z władz zaszyfrowanymi listami. Polowanie na Zodiaka stało się obsesją czterech ludzi, którzy z czasem stali się przez nie widmami samych siebie. Wcielają się w nich m.in. Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. i Mark Ruffalo. Czym wyróżnia się „Zodiak” na tle innych filmów o seryjnych mordercach? Jakie intencje kierują głównymi bohaterami – dziennikarzem i policjantem? Czy „Zodiak” jest antykryminałem? Na te pytania spróbują odpowiedzieć w programie „Kino Mówi” goście Błażeja Hrapkowicza, krytycy filmowi Jakub Demiańczuk i Jarek Szubrycht.

Premiera: czwartek, 9 czerwca 2016, 20:10

„Zjazd absolwentów” to odważny eksperyment szwedzkiej artystki Anny Odell, która dała się poznać światu poprzez kontrowersyjne projekty, takie jak zainscenizowanie własnej próby samobójczej, czy umieszczenie się w zakładzie dla psychicznie chorych. Upokarzana w szkole przez rówieśników, Odell nie zostaje zaproszona na tytułowe spotkanie 20 lat po zakończeniu szkoły. Postanawia zainscenizować jego przebieg, przyglądając się jednocześnie strukturze władzy, przemocy i hierarchii. Ale to tylko część projektu. Autorka konfrontuje się ze swoimi katami ze szkolnych ław twarzą w twarz. Zaprasza ich, niegdyś liderów, dziś szarych pracowników biur i korporacji, pokazuje swój obraz i zaprasza do dyskusji na temat niewygodnej przeszłości. Czy możliwe jest pojednanie na bazie wynegocjowanej wspólnie wersji przeszłości? A może prowadzi to do nieuchronnej eskalacji, agresji, a nawet przemocy? W jaki sposób Odell mówi o mechanizmie wyparcia i rozmaitych mechanizmach obronnych? Zastanowią się w „Kino Mówi” dziennikarka Urszula Jabłońska i krytyk filmowy Kuba Mikurda.

Premiera: czwartek, 16 czerwca 2016, 20:10

Powrót duetu Jan Hřebejk- Petr Jarchovský, autorów słodko-gorzkich komedii, w tym nominowanej do Oscara „Musimy sobie pomagać”. „Czeski błąd” to pierwszy czeski film poruszający temat uwikłania zwykłych ludzi w machinę totalitarnego systemu. Opowieść o dramatach, kłamstwach z przeszłości bez narzucania ocen i racji, po ludzku. Ludek ukrywa przed żoną romans. Kiedy prawda ma wyjść na jaw, zbieg okoliczności sprawia, że mężczyzna odkrywa tajemnicę swojego teścia. Szperanie w przeszłości otwiera przysłowiową „Puszkę Pandory”, bo, jak się okazuje, każdy choć raz w życiu skłamał. Film był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej i zdobył Nagrodę Jury Ekumenicznego na Berlinale. Przed premierą, w programie „Kino Mówi”, krytycy filmowi Piotr Czerkawski i Jakub Majmurek porozmawiają m.in. o tym, czy „Czeski błąd” można zinterpretować jako film o kryzysie rodziny, w której patriarchalna, moralna ostoja w postaci ojca zostaje obalona. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, o co walczą bohaterowie Hřebejka.

Premiera: czwartek, 23 czerwca 2016, 20:10

Wielka Nagroda Jury w Cannes oraz nominacje do Oscara za zdjęcia Bruno Delbonnela i dźwięk. „Co jest grane, Davis?” w reżyserii braci Coenów przedstawia tydzień z życia młodego piosenkarza próbującego sił na nowojorskiej scenie folkowej na początku lat 60. XX wieku. Na drodze do kariery stają mu jednak rozmaite przeciwności losu, w tym te sprowokowane przez niego samego. Llewyn Davis (w tej roli Oscar Isaac) marzy o muzycznej karierze, a tymczasem zarabia na życie śpiewając w podrzędnych nowojorskich barach, sypia na kanapach u znajomych i nieustannie boryka się z brakiem pieniędzy. Przed seansem, w programie „Kino Mówi”, kulturoznawczyni Karolina Sulej i krytyk muzyczny Bartek Chaciński porozmawiają m.in. o kinie braci Coenów i o walce, w jaką zazwyczaj są uwikłani ich bohaterowie. Jak w tym kontekście prezentuje się Llewyn Davis? Jak można określić charakter jego walki?

Premiera: czwartek, 30 czerwca 2016, 20:10


KINO MÓWI: WOJOWNICY W ALE KINO+:

Zapaśnik

Zapaśnik

U schyłku lat 80. Randy "The Ram" Robinson (Mickey Rourke) był mistrzem zapasów w stylu wolnym i prawdziwą ikoną tej dyscypliny. Z czasem jego gwiazda wyblakła i dziś ekszapaśnik z trudem próbuje ułożyć sobie życie.

Emisja: czwartek, 2 czerwca
playZodiak

Zodiak

Klimatyczny thriller Davida Finchera ("Siedem", "Podziemny krąg", "Zaginiona dziewczyna") na podstawie autentycznej historii do dziś nieschwytanego seryjnego mordercy, który przez dziesięciolecia zastraszał rejon Zatoki San Francisco i drwił sobie z...

Emisja: czwartek, 9 czerwca
Zjazd absolwentów

Zjazd absolwentów

Odważny eksperyment szwedzkiej artystki Anny Odell, która dała się poznać światu poprzez kontrowersyjne projekty, takie jak zainscenizowanie własnej próby samobójczej, czy umieszczenie się w zakładzie dla psychicznie chorych.

Emisja: czwartek, 16 czerwca
Czeski błąd

Czeski błąd

Powrót duetu Jan Hřebejk - Petr Jarchovský, autorów słodko-gorzkich komedii, w tym nominowanej do Oscara "Musimy sobie pomagać".

Emisja: czwartek, 23 czerwca
playCo jest grane, Davis?

Co jest grane, Davis?

Głośny film braci Coenów, nagrodzony Wielką Nagrodą Jury w Cannes. Jest to opowieść o nie zawsze spełniających się artystycznych marzeniach. W obsadzie znany z "Drive" i "Ex machiny" Oscar Isaac, a także Carey Mulligan ("Wstyd", "Wielki Gatsby") i...

Emisja: czwartek, 30 czerwca

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI