Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

"KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY". FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK – TYLKO W ALE KINO+.

W lipcowym cyklu "Kino Mówi: Nowe Horyzonty" Ale kino+ pokaże cztery filmy z poprzednich edycji Międzynarodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Będą to: "Melancholia" Larsa von Triera, "Tom" Xaviera Dolana, "Płomień" Syllasa Tzoumerkasa (polska premiera telewizyjna) oraz "Cuda" Alice Rohrwacher. Premiery w czwartki od 7 do 28 lipca, po 20:10.

Cykl "Kino Mówi: Nowe Horyzonty" to doskonałe uzupełnienie tegorocznej edycji T-Mobile Nowe Horyzonty (21-31 lipca, Wrocław). Ale kino+ po raz trzeci w historii festiwalu będzie miało na nim własną sekcję filmową.

"Melancholia"
Antenowy cykl w Ale kino+ rozpocznie "Melancholia" Larsa Von Triera. Obraz określany mianem "najpiękniejszego filmu o końcu świata" to historia dwóch sióstr - pogrążonej w depresji Justine (nagrodzona za tę rolę na festiwalu w Cannes Kirsten Dunst) oraz starszej Claire (znakomita Charlotte Gainsbourg). Justine wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta. Jak napisał jeden z krytyków, "Melancholia" to "krzyk rozpaczy w obliczu nieuchronności śmierci i samotności ludzkiego istnienia".
Premiera: czwartek, 7 lipca, 20:10

"Tom"
Tytułowy Tom to młody pracownik agencji reklamowej, który jedzie na pogrzeb swojego partnera. Kiedy przybywa do jego rodzinnej miejscowości, okazuje się, że nikt nie wie, kim jest – homoseksualizm jego chłopaka był tajemnicą. Tom decyduje się zostać na farmie z jego niestabilną emocjonalnie matką Agathe i bratem Francisem. Tym samym daje się wciągnąć w pułapkę rodzinnych porachunków, które z każdą chwilą stają się coraz bardziej niebezpieczne – i pociągające. Adaptując sztukę Michela Marca Boucharda, kanadyjski reżyser Xavier Dolan wyraźnie inspirował się kinem gatunków – szczególnie thrillerem i filmem noir. Efekt jest atrakcyjny i zaskakujący. Film miał premierę na festiwalu w Wenecji, gdzie otrzymał nagrodę FPIRESCI.
Premiera: czwartek, 14 lipca, 20:10

"Płomień"
Film greckiego reżysera Syllasa Tzoumerkasa. Maria pochodzi z typowej kochającej się greckiej rodziny. Jest impulsywna, energiczna i pełna namiętności. Chce zostać prawniczką, ale poznaje przystojnego marynarza Yannisa, w którym zakochuje się bez pamięci. Namiętny związek przysłania im cały świat, a jego owocem jest troje dzieci. Maria wychowuje je sama, bo Yannis pracuje na statkach. Rodzinne szczęście z czasem okazuje się ułudą. Maria staje się coraz bardziej samotna. Dodatkowo kryzys w Grecji obnaża skrywane dotąd rodzinne tajemnice, których poznanie zwiastuje katastrofę. Aby ją zatrzymać, Maria decyduje się na desperacki krok. Pociąga to za sobą splot zdarzeń, których nic nie będzie w stanie zatrzymać. Film miał premierę na festiwalu w Locarno.
Premiera: czwartek, 21 lipca, 23:00 - po raz pierwszy w telewizji

"Cuda"
Cykl w Ale kino+ zakończą "Cuda" Alice Rohrwacher. 12-letnia Gelsomina włada domowym królestwem. Pochodzącemu z Niemiec zapalczywemu ojcu zastępuje syna. Jest charyzmatyczna, ma autorytet wśród młodszych sióstr, którymi zajmuje się, pomagając mamie. Doskonale radzi sobie z pszczołami, z którymi na co dzień pracuje cała rodzina trudniąca się tradycyjną produkcją miodu. Kiedy w miasteczku pojawia się telewizyjny talk-show, oferujący nagrody pieniężne największym "lokalnym cudom", Gelso jest zdeterminowana, by wziąć w nim udział – nawet wbrew woli ojca. Film zdobył na festiwalu w Cannes nagrodę Jury.
Premiera: czwartek, 28 lipca, 20:10


Także w trakcie T-Mobile Nowe Horyzonty, od 21 do 31 lipca, Ale kino+ pokaże filmy z poprzednich edycji festiwalu. Codziennie jedna emisja. Będą to: "Mały Quinquin", "Tylko kochankowie przeżyją", "Taklub", "Jak ojciec i syn", "Zjazd absolwentów", "Turysta", "Granice miłości", "Droga krzyżowa", "Jauja", "Cuda", "Zawsze woda", "Zimowy sen", "Drzewo życia".KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY W ALE KINO+:

playMelancholia

Melancholia

Najpiękniejszy film o końcu świata. Nominowany w Cannes, dramat psychologiczny jednego z najgłośniejszych europejskich filmowców Larsa von Triera, twórcy równie sławngo co kontrowersyjnego, autora takich dzieł, jak "Tańcząc w ciemnościach",...

Emisja: czwartek, 7 lipca, 20:10
Tom

Tom

Xavier Dolan żegna się z wielkomiejskim glamourem i wyrusza w podróż na prowincję. Wyróżniony nagrodą FIPRESCI obraz to niezwykle ciekawa adaptacja sztuki Michela Marca Boucharda. Kanadyjski reżyser wyraźnie inspirował się kinem gatunków -...

Emisja: czwartek, 14 lipca, 20:10
playPłomień

Płomień

Wyświetlany w konkursie głównym MFF Locarno, thriller greckiego reżysera Syllasa Tzoumerkasa ("Ojczyzna") to wstrząsająca wiwisekcja ludzkiej kondycji w czasach kryzysu. W roli głównej znakomita Aggeliki Papoulia, aktorka znana z takich filmów jak...

Emisja: czwartek, 21 lipca, 23:00
playCuda

Cuda

Grand Prix Festiwalu w Cannes. Obraz utalentowanej włoskiej reżyserki Alice Rohrwacher to prawdziwie piękna opowieść o żyjącej z dala od cywilizacji dziewczynce, która za wszelką cenę stara się odmienić los swój i swojej rodziny. W filmie wspaniałą...

Emisja: czwartek, 28 lipca, 20:10

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI