Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

Kino Mówi: Trauma

"NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA" I "FIKSER" W LISTOPADZIE. CYKL "KINO MÓWI" TYLKO W ALE KINO+

Kino Mówi: Trauma

Czasami krótkie chwile determinują całe życie. Filmowcy w swoich kinowych narracjach często zastanawiają się, jak radzić sobie z traumami. W listopadzie w cyklu "Kino Mówi: Trauma" zaprezentowane zostaną filmy przedstawiające sytuacje kryzysowe, które prześladują przez długie lata. Na antenie: dramat "Podarować życie" ("Réparer les vivants"), wstrząsająca opowieść o singapurskim kacie "Praktykant" ("Apprentice"), historia osieroconego w dzieciństwie mężczyzny "Słodkich snów" ("Fai bei sogni"), japoński dramat "Okaleczone" ("Fuchi ni tatsu"), "Nieznajoma dziewczyna" ("La fille inconnue") braci Dardenne oraz inspirowany prawdziwą historią "Fikser" ("Fixeur"). Filmy z cyklu "Kino Mówi: Trauma" w czwartki od 1 do 29 listopada, o godz. 20:10 w Ale kino+.

Podarować życie

Cykl "Kino Mówi: Trauma" w Ale kino+ rozpocznie poruszający, wielowątkowy dramat "Podarować życie" ("Réparer les vivants"), będący opowieścią o doświadczeniu straty, żałoby, nadziei oraz symbolicznym narodzeniu się na nowo. W filmie w reżyserii Katell Quillévéré zagrali m.in.: Tahar Rahim ("Prorok") i Emmanuelle Seigner ("Wenus w futrze").

Utrzymać estetyczną i fabularną równowagę przy takiej historii i ładunku emocjonalnym jest niesamowicie trudno. Telenowela czai się na każdym kroku. Udaje się jej uniknąć dzięki potraktowaniu serio postaci, znalezieniu człowieka w każdym, odparciu pokusy uproszczenia.

Jan Bliźniak, Całe życie w kinie

Na burzliwym morzu serfuje trójka młodych znajomych. Kilka godzin później, w drodze powrotnej ulegają wypadkowi, w wyniku którego jeden z nich ląduje w szpitalu. Tymczasem w Paryżu, chora kobieta czeka na dawcę organów. Tylko przeszczep może przedłużyć jej życie.

Premiera: czwartek, 1 listopada, godz. 20:10

Podarować życie

Podarować życie

Poruszający wielowątkowy dramat w reżyserii nagrodzonej na festiwalu w Cannes Katell Quillévéré ("Z całej siły"). Opowieść o doświadczeniu straty, żałoby, nadziei oraz symbolicznym nowonarodzeniu. Na ekranie m.in.: Tahar Rahim ("Prorok") i Emmanuelle...

Emisja: czwartek, 1 listopada

Praktykant

Kolejną propozycją jest "Praktykant" ("Apprentice") – psychologiczne studium singapurskiego młodego oficera służby więziennej. Praca w areszcie o podwyższonym rygorze podda próbie jego uczciwość i etykę zawodową. Mężczyzna wykazuje się niezwykłą gorliwością, czym zaskarbia sobie uznanie odchodzącego na emeryturę kata.

Dzięki znakomitym kreacjom aktorskim, umiejętnie prowadzonej narracji oraz świetnemu i niejednoznacznemu finałowi otrzymujemy film spełniony, po zakończeniu którego staniemy przed koniecznością udzielenia odpowiedzi na pytanie dotyczące wyboru dokonanego przez głównego bohatera oraz próby postawienia się w jego sytuacji.

Dawid Kmieć, Pociąg do kina

Młody Aiman (Firdaus Rahman) zatrudnia się w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zaangażowanie i sumienność 28-latka zwracają uwagę Rahima (Wan Hanafi Su), więziennego kata w wieku przedemerytalnym. Kiedy asystent egzekutora nagle rezygnuje z pracy, Rahim składa Aimanowi propozycję objęcia po nim stanowiska. Sprawy przybierają zaskakujący obrót, gdy okazuje się, że obu mężczyzn łączy mroczny sekret z przeszłości.

Premiera: czwartek, 1 listopada, godz. 22:25

Praktykant

Praktykant

Praca w więzieniu o podwyższonym rygorze podda próbie uczciwość i etykę zawodową młodego oficera służby więziennej. Jego gorliwość znajduje uznanie u odchodzącego na emeryturę kata.

Emisja: czwartek, 1 listopada

Słodkich snów

Tydzień później widzowie zobaczą film w reżyserii włoskiego mistrza kina, Marco Bellocchiego ("Zwycięzca", "Witaj, nocy") – "Słodkich snów" ("Fai bei sogni"). Obraz był prezentowany na festiwalu w Cannes w 2016 roku i zdobył 6 nominacji do nagrody David di Donatello 2017. W jednej z głównych ról znana z "Artysty" oraz "Przeszłości" Bérénice Bejo.

Widz razem z protagonistą musi złożyć puzzle rozrzucone pomiędzy jego przeszłością i teraźniejszością. Nie jest to pusta zabawa, jakich wiele we współczesnym kinie, ale forma psychoterapii. Odkrywanie kolejnych elementów układanki przynosi bowiem bohaterowi, jak i widzowi rodzaj katharsis.

Maciej Kowalczyk, Pełna sala

Idylliczne dzieciństwo Massima (Valerio Mastandrea) dramatycznie zakończyła nagła śmierć ukochanej matki. Gdy – już jako dorosły mężczyzna – szykuje się do sprzedaży mieszkania rodziców, nawiedzają go duchy przeszłości. Massimo na nowo rozdrapuje rany, które uważał za zabliźnione. Współczująca lekarka Elisa (Bérénice Bejo) próbuje pomóc bohaterowi uporać się z traumą.

Premiera: czwartek, 8 listopada, godz. 20:10

Słodkich snów

Słodkich snów

Film w reżyserii włoskiego mistrza kina - Marco Bellocchio ("Zwycięzca", "Witaj, nocy"). Obraz zdobył aż 9 nominacji do nagrody David di Donatello 2017. W jednej z głównych ról znana z "Artysty" oraz "Przeszłości" Bérénice Bejo.

Emisja: czwartek, 8 listopada

Nieznajoma dziewczyna

Do refleksji nad zobowiązaniami wobec innych ludzi zaproszą bracia Dardenne ("Rosetta", "Dwa dni, jedna noc"). "Nieznajoma dziewczyna" ("La fille inconnue") to przejmujący i wciągający dramat, w którym lekarka dręczona jest wyrzutami sumienia wywołanymi jej zaniechaniem. Obraz był prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes 2016, a także w sekcji Ale kino+ Nowe Horyzonty 2016.

Bracia Dardenne znów są oszczędni i przezroczyści, a jednocześnie rozpalają emocje i wciągają w podążanie za swoją bohaterką. I nadal odwołują się do społecznego sumienia.

Jan Pelczar, Radio RAM

Lekarka Jenny (Adèle Haenel) z dużym uporem unika nadgodzin. Wkrótce jej konsekwencja w tragiczny sposób odmieni jej życie. Do drzwi jej gabinetu – już po godzinach pracy – puka pewna młoda kobieta. Jenny odmawia udzielenia jej pomocy. Nazajutrz policja znajdzie martwe ciało dziewczyny niedaleko kliniki. Obwiniająca się o zajście Jenny na własną rękę próbuje ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.

Premiera: czwartek, 15 listopada, godz. 20:10

Nieznajoma dziewczyna

Nieznajoma dziewczyna

Przejmujący i wciągający dramat w reżyserii braci Dardenne ("Rosetta", "Dwa dni, jedna noc"). Obraz był prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes 2016, a także w sekcji Ale kino+ T-Mobile Nowe Horyzonty 2016.

Emisja: czwartek, 15 listopada

Okaleczone

Jedną z najciekawszych produkcji wyemitowanych w ramach cyklu jest dzieło japońskiego reżysera, Kôjiego Fukady - "Okaleczone" ("Fuchi ni tatsu"). Film został uhonorowany nagrodą Przeglądu Un Certain Regard na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 r. Twórcy za pomocą filmowego medium zadają prowokacyjne pytanie, czy zawsze warto pomagać.

Szczęśliwe małżeństwo Toshio (Kanji Furutachi) i Akie (Mariko Tsutsui) wspólnie wychowuje córkę Hotaru (Mamone Shinokawa). Spokojne i uporządkowane życie wywraca się do góry nogami, gdy pewnego dnia w należącym do mężczyzny sklepie pojawia się Yasaka (Tadanobu Asano), znajomy z przeszłości. Toshio oferuje staremu kumplowi pracę i możliwość zamieszkania pod jednym dachem. Nowy lokator skrywa sekret, który niestety wychodzi na jaw.

Premiera: czwartek, 22 listopada, godz. 20:10

Okaleczone

Okaleczone

Dzieło japońskiego reżysera, Kôjiego Fukady. Film został uhonorowany nagrodą Przeglądu Un Certain Regard na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 r. Twórcy zadają prowokacyjne pytanie, czy zawsze warto pomagać.

Emisja: czwartek, 22 listopada

Fikser

Cykl zamknie trafiający w czułe punkty widza rumuński film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, "Fikser" ("Fixeur"). Obraz wielokrotnie nagradzanego reżysera Adriana Sitaru, który był doceniany na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych m.in. w Wenecji, Berlinie czy Warszawie.

Radu (Tudor Istodor) marzy o wykonywani pracy dziennikarza. Pewnego dnia otrzymuje propozycję reporterskiego wsparcia francuskiej załogi telewizyjnej. Razem z ekipą udaje się do Transylwanii, gdzie tworzą program o nieletnich prostytutkach. Zdeterminowany mężczyzna stara się udowodnić swoje naturalne predyspozycje i determinację, popychając rzeczy do granic etyki.

Premiera: czwartek, 29 listopada, godz. 20:10

Fikser

Fikser

Poruszający film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Obraz wielokrotnie nagradzanego reżysera Adriana Sitaru, który był doceniany na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych m.in. w Wenecji, Berlinie czy Warszawie.

Emisja: czwartek, 29 listopada

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI