Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Ale kino+

KINO MÓWI

Kino Mówi: Bez wyjścia

Oscarowy® "Klient" w styczniowym cyklu "Kino Mówi: Bez wyjścia" na antenie Ale kino+

Kino Mówi: Bez Wyjścia

W styczniu Ale kino+ przedstawi historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu "Kino Mówi: Bez wyjścia" nagrodzony Oscarem® "Klient", opowieść o szklanym suficie i autostereotypach "Droga na szczyt", przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – "Idealne matki", demitologizujący studenckie bractwa obraz "Ofiara" oraz historia lidera strajku pracowniczego w "Na wojnie". Filmy z cyklu "Kino Mówi: Bez wyjścia" w czwartki od 3 do 31 stycznia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

Klient

Antenowy cykl w Ale kino+ otworzy film "Klient" ("Forushande") cenionego irańskiego reżysera i scenarzysty Asghara Farhadiego – zdobywcy najważniejszych nagród filmowych na świecie i twórcy głośnego "Rozstania" ("Jodaeiye Nader az Simin"). Obraz "Klient" został nagrodzony Oscarem® w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes zdobył laury za najlepszy scenariusz i dla najlepszego aktora dla Shahaba Hosseiniego).

Wszyscy wyczuwamy do czego doprowadzi ta eskalacja złego, ale i tak sekwencja finałowa bije na głowę niektóre sceny akcji, tyle w niej napięcia, frustracji, złości i agresji. A rozwoju akcji, jaki następuje, nie przewidziałby nawet najbardziej doświadczony kinoman.

Beata Cielecka, TeleMagazyn

Klient

Klient

Klient

Klient

Klient

Klient

Klient

Klient

Młode małżeństwo aktorów musi nieoczekiwanie opuścić swoje zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi mieszkanie. Emad (Shahab Hosseini) i Rana (Taraneh Alidoosti) wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Pewnego dnia Rana nieostrożnie wpuszcza do mieszkania nieznajomego mężczyznę, który na nią napada. Para decyduje się nie zawiadamiać policji, gdyż przysporzyło by to jeszcze więcej problemów, a niewygodne fakty mogłyby skompromitować Ranę. Emad usiłuje za wszelką cenę dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

Premiera: czwartek, 3 stycznia, godz. 20:10

Klient

Klient

,,Klient" to drugi film w karierze Asghara Farhadiego nagrodzony Oscarem. Wcześniej reżyser otrzymał nagrodę Akademii za dramat "Rozstanie". Film to opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych decyzji potrafi zachwiać ich...

Emisja: czwartek, 3 stycznia

Droga na szczyt

Kolejną propozycją w cyklu jest dramat "Droga na szczyt" ("Numéro une") opowiadający poruszającą historię o pokonywaniu przeszkód i własnych słabości. W rolach głównych: dwukrotna zdobywczyni Cezara Emmanuelle Devos ("W rytmie serca"), Suzanne Clément ("Na zawsze Laurence") oraz Richard Berry ("Przyjaciel gangstera").

Emmanuelle Blachey (Emmanuelle Devos) jest błyskotliwą bizneswoman wspinającą się po szczeblach kariery. Obecnie piastuje wysokie stanowisko w korporacji będącej francuskim gigantem energetycznym. Pewnego dnia Emmanuelle otrzymuje propozycję przejęcia kierownictwa w CAC 40, gdzie byłaby pierwszą kobietą, która zajmowałaby to stanowisko. Jednak w biznesie w dużej mierze zdominowanym przez mężczyzn, mnożą się zawodowe i intymne przeszkody.

Premiera: czwartek, 10 stycznia, godz. 20:10

Droga na szczyt

Droga na szczyt

Poruszająca historia o pokonywaniu przeszkód i własnych słabości. W rolach głównych: zdobywczyni Cezara Emmanuelle Devos ("W rytmie serca"), Suzanne Clément ("Na zawsze Laurence") oraz Richard Berry ("Przyjaciel gangstera").

Emisja: czwartek, 10 stycznia

Idealne matki

Tydzień później adaptacja inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla, Doris Lessing – "Idealne matki" ("Adore"). W filmie Anne Fontaine, reżyserki "Coco Chanel" i "Niewinnych" (szeroko komentowana produkcja z udziałem Agaty Kuleszy, Joanny Kulig i Agaty Buzek), w rolach głównych wystąpiły dwukrotnie nominowana do Oscara® Naomi Watts i laureatka Złotego Globu za udział w serialu "House of Cards" Robin Wright.

Idealne matki

Idealne matki

Idealne matki

Idealne matki

Idealne matki

Idealne matki

Idealne matki

Idealne matki

Lil (Naomi Watts) i Roz (Robin Wright) są przyjaciółkami od dziecka. W dorosłym życiu nadal trzymają się razem i mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach, położonych tuż nad oceanem. Lil niedawno została wdową, a mąż Roz wyjechał do Sydney, aby wykładać na tamtejszym Uniwersytecie. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami, którzy dnie spędzają na surfowaniu i opalaniu się na pobliskiej plaży. Wkrótce obie przyjaciółki wdadzą się w romans z synem tej drugiej.

Premiera: czwartek, 17 stycznia, godz. 20:10

Idealne matki

Idealne matki

Dwukrotnie nominowana do Oscara® Naomi Watts i nominowana do Złotego Globu za rolę w filmie "Forrest Gump" Robin Wright w obrazie reżyserki "Coco Chanel" Anne Fontaine. Film jest ekranizacją inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki...

Emisja: czwartek, 17 stycznia

Ofiara

Jednym z najciekawszych obrazów prezentowanych w cyklu jest film "Ofiara" ("Goat") demaskujący okrucieństwo i bezwzględność, które rządzą zmitologizowanymi i owianymi tajemnicą bractwami studenckimi. Scenariusz powstał na podstawie popularnej książki Brada Landa, który opisał swoje własne trudne doświadczenia z młodości. W filmie wzięli udział dwukrotnie nagrodzony Złotym Globem James Franco ("Disaster Artist", "Spring Breakers") i idol nastolatek Nick Jonas (gwiazdor pop znany m.in. z serialu "Królowe krzyku").

Podczas letnich wakacji nieśmiały Brad (Ben Schnetzer) zostaje napadnięty i brutalnie pobity przez dwóch nieznajomych. Chłopak z trudem dochodzi do siebie. Gdy trafia do college’u, popularność starszego brata (Nick Jonas) ułatwia mu nawiązanie nowych kontaktów. Brad ubiega się o przyjęcie do elitarnego bractwa studenckiego słynącego z najdzikszych imprez. Studencka korporacja wymaga od nowych rekrutów udowodnienia swojej lojalności poprzez przejście upokarzających, niezwykle wyrafinowanych pod względem brutalności prób. Metody stosowane przez starszych kolegów przypominają Bradowi o niedawno przebytej traumie.

Premiera: czwartek, 24 stycznia, godz. 20:10

Ofiara

Ofiara

Film oparty na faktach - scenariusz powstał na podstawie popularnej książki Brada Landa, który opisał w niej swoje trudne doświadczenia z młodości. Reżyser Andrew Neel udowadnia, że owiane tajemnicą studenckie braterstwa działające przy amerykańskich...

Emisja: czwartek, 24 stycznia

Na wojnie

Cykl zamknie opowieść o zaciekłym strajku pracowniczym – "Na wojnie" ("En guerre") w reżyserii Stéphane’a Brizé słynącego z wnikliwych i pełnych humanizmu obrazów ("Miara człowieka", "Historia pewnego życia"). W roli głównej weteran kina zaangażowanego Vincent Lindoln, który za rolę w "Mierze człowieka", poprzedniej współpracy z Brizé, otrzymał Cezara oraz nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 2015 roku.

Na wojnie

Na wojnie

Na wojnie

Na wojnie

Na wojnie

Na wojnie

Na wojnie

Na wojnie

Laurent Amédéo (Vincent Lincoln) jest szeregowym pracownikiem fabryki części samochodowych Perrin Industrie. Gdy zarząd informuje o zamknięciu tego ważnego dla lokalnej społeczności miejsca pracy, mężczyzna staje na czele pracowniczego strajku. Rozpoczyna się dyplomatyczna wojna podjazdowa z władzami koncernu, w której stawką jest dobrobyt 1100 pracowników. Czy klasa robotnicza wytrwa solidarnie na stanowisku? Czy Laurent odnajdzie się w roli lidera jednoczącego tylko z pozoru jednorodną grupę?

Premiera: czwartek, 31 stycznia, godz. 20:10

Na wojnie

Na wojnie

Vincent Lindon, ulubiony aktor Stéphane'a Brizé ("Miara człowieka") wciela się w Laurenta Amédéo, pracownika fabryki części samochodowych Perrin Industrie, który organizuje strajk przeciwko zamknięciu tego ważnego dla lokalnej społeczności miejsca...

Emisja: czwartek, 31 stycznia

KINO MÓWI - PROGRAMYKINO MÓWI - ARCHIWUM

Kino Mówi: Twardziele
Kino Mówi: Polityka
Kino Mówi: Kobieta
Kino Mówi: Kuszenie
Kino Mówi: System
KINO MÓWI: UCZCIWOŚĆ
KINO MÓWI: POLSKA
KINO MÓWI: POTWORY
KINO MÓWI: SIERPIEŃ
Kino mówi: Korpo
KINO MÓWI: REALIZM
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: W DRODZE
KINO MÓWI: PO OSCARACH®
Kino Mówi: Scenariusz
KINO MÓWI: BEZ WYJŚCIA
Kino Mówi: Forma
Kino Mówi: Trauma
Kino Mówi: Ekonomia
Kino Mówi: Wyparcie
KINO MÓWI: NIEZNISZCZALNE
KINO MÓWI: W RODZINIE
KINO MÓWI: ALEGORIA
KINO MÓWI: LEGENDA
Kino Mówi: Norma
Kino Mówi: Opętanie w marcu
Kino Mówi: Uciekinierzy
KINO MÓWI: WOJOWNICZKI
KINO MÓWI: NADZIEJA
KINO MÓWI: ZAGUBIENI
KINO MÓWI: DUMA
KINO MÓWI: STAROŚĆ
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W SIERPNIU
KINO MÓWI: FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK W LIPCU
KINO MÓWI: DYLEMATY
KINO MÓWI: TWÓRCY
KINO MÓWI: SAMOTNOŚĆ
KINO MÓWI: ROMANS
KINO MÓWI: SPOŁECZEŃSTWO
KINO MÓWI: KŁAMSTWO
KINO MÓWI: ILUZJE
KINO MÓWI: MŁODZI
KINO MÓWI: HORROR
KINO MÓWI: POLITYKA
KINO MÓWI: NAMIĘTNOŚCI
KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY
KINO MÓWI: WOJOWNICY
KINO MÓWI: ŚWIAT W CANNES
KINO MÓWI: ROMANS Z SZEKSPIREM
KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK
KINO MÓWI: OSCAR
KINO MÓWI: TABU
KINO MÓWI: NIEWINNI
KINO MÓWI: ZEMSTA
KINO MÓWI: OFIARY WOJNY
KINO MÓWI: SERIALE
KINO MÓWI: HISTORIA
KINO MÓWI: LIPIEC
KINO MÓWI: NIEDOJRZALI
KINO MÓWI: DZIECI
KINO MÓWI: RODZICE
KINO MÓWI: SUPERMENKI
KINO MÓWI: OPERATORZY
KINO MÓWI: OBSESJE
KINO MÓWI: REBELIANCI
KINO MÓWI: MISTRZOWIE
KINO MÓWI: KOBIETA
KINO MÓWI: CZYTAMY
Kino Mowi: Izrael
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: MIŁOŚĆ I POLITYKA
KINO MÓWI: Kobiety Oscara
KINO MÓWI: BERLINALE
KINO MÓWI: AUTOR W STYCZNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: AUTOR W GRUDNIU W ALE KINO+
KINO MÓWI: KUSZENIE
KINO MÓWI: NIEMORALNI
KINO MÓWI: E-MŁODOŚĆ
KINO MÓWI: AZJA
KINO MÓWI W LIPCU
KINO MÓWI: PRZEMOC
KINO MÓWI: INTYMNOŚĆ
KINO MÓWI: OBLICZA WOJNY
KINO MÓWI: MIASTA
KINO MÓWI W LUTYM
KINO MÓWI: KOMIKS
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: SZTUKA KOCHANIA
KINO MÓWI: EUROPA
KINO MÓWI W SIERPNIU
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI W CZERWCU
KINO MÓWI: CANNES
KINO MÓWI: AKTOR
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: KLASA ŚREDNIA
KINO MÓWI: AUTOR
KINO MÓWI: FILMY ŚWIATA
KINO MÓWI: ONI
KINO MÓWI: IV WŁADZA
KINO MÓWI: CZYTAJ!
KINO MÓWI: LGBT
KINO MÓWI: KONFLIKTY
KINO MÓWI: GENDER
KINO MÓWI: INNY ŚWIAT
KINO MÓWI: KUBRICK 2011
KINO MÓWI: KOCHAM
KINO MÓWI: SYSTEMY
KINO MÓWI: POD PRESJĄ
KINO MÓWI: 9 dolarów 99 centów
KINO MÓWI: Dzieci Quentina Tarantino
KINO MÓWI: TYLKO INSTYNKT
KINO MÓWI: The Company
KINO MÓWI: Palindromy
KINO MÓWI: Czeski sen
KINO MÓWI: MARTWA NATURA
KINO MÓWI: LALKI