NOWOJORSKA DETEKTYW W ŚWIECIE ZBRODNI.
AMERYKAŃSKI SERIAL "GŁÓWNY PODEJRZANY"
PREMIEROWO W STYCZNIU W ALE KINO+

Jane Timoney zaczyna pracę w zdominowanym przez mężczyzn, mało przyjaznym wydziale zabójstw nowojorskiej policji. Czy uda się jej zdobyć należną pozycję w nowym zespole i zachować równowagę w obliczu najbrutalniejszych zbrodni? W każdą niedzielę od 27 stycznia w Ale kino+ - amerykański 13-odcinkowy serial "Główny podejrzany" ze znakomitą Marią Bello w roli głównej.

Centralną postacią serialu jest energiczna pani detektyw - Jane Timoney, która awansuje z "obyczajówki" do nowojorskiego wydziału zabójstw. Wrzucona w tradycyjnie męskie środowisko policyjne ani myśli siedzieć cicho. Bez wątpienia zna się na swoim fachu, jest zdecydowana, twarda i oddana pracy, choć niepozbawiona słabości, jak uzależnienie od papierosów, od którego nieustannie próbuje się uwolnić. W śledztwie umie wykorzystać doświadczenia, które jej kolegom wydają się błahe, np. umiejętność prowadzenia rozmów z dziećmi, czy wiedzę o obyczajach nowojorskich prostytutek.

Praca w wydziale zabójstw wielkiego miasta to nie przelewki. Detektyw Timoney codziennie styka się z najbardziej brutalną i mroczną stroną życia we współczesnej metropolii. W pierwszym odcinku przejmie po zmarłym koledze sprawę okrutnego morderstwa i gwałtu na matce kilkuletniego chłopca, w kolejnym – zajmie się zabójstwem właścicielki galerii i porwaniem jej małej córeczki. Będzie m.in. ścigać mężczyznę, który zabił własną żonę oraz tropić morderców wśród eleganckich maklerów giełdowych i w środowisku nowojorskich prostytutek.

"Główny podejrzany" (Prime Suspect) to remake kultowego i wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego serialu telewizyjnego z Helen Mirren. Amerykańska wersja dotrzymuje kroku pierwowzorowi - świetne napisane scenariusze oraz iskrzące ironią, cięte dialogi sprawiają, że "Główny podejrzany" śmiało staje w konkury z nowoczesnymi kryminalnymi historiami, jak "Dochodzenie" czy "Luther".

NAJBLIŻSZA EMISJA

brak emisji