alekino+ Hinterland

premiery w środy o 20:10

© Hinterland Films Ltd.

O serialu

Zawiła intryga, detektyw z tajemniczą przeszłością i mroczna atmosfera rodem z produkcji skandynawskich. Serial kryminalny "Hinterland", nominowany w 9 kategoriach do BAFTA Cymru Awards 2014 przyznawanych najlepszym produkcjom walijskim premierowo w Ale kino+ w środy od 5 do 26 listopada, o 20:10.

Aberystwyth – turystyczne miasto, w którym historia i tradycja splatają się z nowoczesnością, a wspaniałe nadmorskie widoki zapierają dech w piersi. Ale to tylko piękna fasada, głęboko skrywająca mroczne tajemnice. W ten świat wkracza bohater serialu „Hinterland”, Tom Mathias (Richard Harrington) – błyskotliwy detektyw, który znalazł się na życiowym zakręcie. Uciekając przed przeszłością opuścił Londyn i zaszył się na walijskiej prowincji, szukając tu ukojenia i spokoju. Wkrótce odkryje jednak, że ten idylliczny krajobraz wypełniają ludzkie dramaty i namiętności, prowadzące do zbrodni. Tom Mathias będzie musiał zmierzyć się z czterema wyjątkowymi sprawami kryminalnymi, a pomagać mu będzie detektyw Mared Rhys (Mali Harries).

Pierwszy sezon serialu „Hinterland” składa się z czterech pełnometrażowych odcinków, które Ale kino+ pokaże w kolejne środy od 5 do 26 listopada. Każdy epizod dotyczy osobnego śledztwa. Serial, poprzez niezwykle sugestywną atmosferę, nawiązuje do najlepszych tradycji kina noir i kryminału skandynawskiego. W głównych bohaterów wcielili się znani na Wyspach aktorzy serialowi. Richard Harrington („Komisariat Holby”, Collision) rewelacyjnie zagrał tajemniczego i zamkniętego w sobie detektywa Toma Mathiasa. Kroku dotrzymuje mu Mali Harries (Murderland, Baker Boys) jako detektyw Mared Rhys. Produkcję doceniła Brytyjska Akademia, przyznając jej aż 9 nominacji do BAFTA Cymru Awards 2014, czyli nagród BAFTA dla najlepszych produkcji walijskich. „Hinterland” walczy m.in. w kategoriach „najlepszy scenariusz”, „najlepszy reżyser”, „najlepszy serial dramatyczny”, oraz „najlepszy aktor” i „najlepsza aktorka”. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę 26 października br.

facebook
zamów