Ale kino+

PEAKY BLINDERS

Sezon 4

Maraton z serialem
piątek i sobota, 13 i 14 stycznia, 20:10

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

Najbliższa
emisja:

22 listopada
śr

Peaky Blinders 4

Myślę, że sezon 4 będzie najlepszy. Jestem bardzo podekscytowany i wierzę, że widzowie odkryją wiele niespodzianek.
CILLIAN MURPHY, ODTWÓRCA GŁÓWNEJ ROLI

Peaky Blinders. Sezon 4

serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2017

obsada: Adrien Brody, Aidan Gillen, Aimee-Ffion Edwards, Benjamin Zephaniah, Charlie Murphy, Charlotte Riley, Cillian Murphy, Finn Cole, Helen McCrory, Ian Peck, Jack Rowan, Joe Cole, Jordan Bolger, Kate Phillips, Natasha O'Kneffe, Ned Dennehy, Packy Lee, Paul Anderson, Sophie Rundle, Tom Hardy

reżyseria: Stephen Russell, Steven Knight, Toby FinlayErik Richter Strand

Kontynuacja jednego z najlepszych brytyjskich seriali kryminalnych ostatnich lat. Kanał filmowy zaprezentuje pierwszy odcinek zaledwie tydzień po jego światowej premierze, a drugi – dokładnie w dniu światowej premiery. Emisja dwóch pierwszych odcinków 4. sezonu "Peaky Blinders" została zaplanowana na 22 listopada, godz. 21:00.

4.14

Głosów: 7, Suma: 29, Średnia: 4.14

Opis serialu

"Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. Serial zabłysnął doskonale przeniesioną atmosferą czasów, gdy powstawały liczne gangi, a w robotniczych dzielnicach w siłę rośli komuniści. W 4. sezonie do obsady dołączył zdobywca Oscara® za główną rolę w filmie "Pianista" – Adrien Brody.

Bohaterami serialu są członkowie rodziny Shelby, która po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders – jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który dzięki skradzionemu transportowi broni wychodzi z podziemnego półświatka i rozwija sieć legalnych interesów. Z czasem Peaky Blinders rozszerzają swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn. Legalne i nielegalne firmy uczyniły Shelbych bogatszymi, niż kiedykolwiek o tym marzyli.

Sezon 4. rozpocznie się w Wigilię wraz z otrzymaniem przez Tommy'ego tajemniczego listu. Szybko stanie się jasne, że gang Peaky Blinders znajduje sięw śmiertelnym niebezpieczeństwie. By móc walczyć o przetrwanie Tom postanawia uciec z kraju i powrócić do domu w Small Heath w Birmingham.

Określenie "The Peaky Blinders" po raz pierwszy zostało użyte w prasie po ataku na niejakiego George'a Eastwooda 23 marca 1890. Mężczyzna został bez powodu wyciągnięty z baru i brutalnie pobity. Gang istniał naprawdę. Jego członków charakteryzował nienaganny, stylowy ubiór i nietypowa broń, którą były wszyte w czapki żyletki. Historia zainspirowała twórców serialu, którym doskonale udało się przenieść na ekran atmosferę panującą w Anglii lat 20.

Obsada

Wideo